Matura 2011: Arkusze i rozwiązania z języka niemieckiego - poziom rozszerzony

Publikujemy arkusze z języka niemieckiego oraz proponowane przez naszych ekspertów rozwiązania zadań z poziomu rozszerzonego.

Rozwiązania - poziom podstawowy (KLIKNIJ

Język niemiecki - poziom rozszerzony, cz. I (pobierz ARKUSZ)

Język niemiecki - poziom rozszerzony, cz. II (pobierz ARKUSZ)

Język niemiecki - poziom rozszerzony (TRANSKRYPCJA)

Język niemiecki - poziom podstawowy (pobierz ARKUSZ)

Język niemiecki - poziom podstawowy (TRANSKRYPCJA)

Poniżej publikujemy zaproponowane przez naszych ekspertów rozwiązania z poziomu podstawowego (są dodawane na bieżąco, odświeżajcie stronę).

JĘZYK NIEMIECKI - POZIOM ROZSZERZONY (ROZWIĄZANIA)

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Po południu chętni maturzyści przystąpili dodatkowo do egzaminu z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarowało 5,3 tys. abiturientów, czyli około 10 proc. zdających egzamin z tego języka obcego.

Najchętniej wybieranym przez maturzystów językiem obcym od lat jest język angielski. W tym roku, w ubiegłym tygodniu, do egzaminu z tego języka przystąpiło ponad 340 tys. abiturientów. Język niemiecki znajduje się na drugim miejscu jeśli chodzi o wybory maturzystów.

Reklama

Na kolejnym miejscu znalazły się - rosyjski, który wybrało 19,9 tys. osób; egzamin odbędzie się 16 maja. Francuski, hiszpański i włoski będzie zdawać po mniej niż po jednym procencie abiturientów; egzaminy będą odpowiednio: 19, 20 i 23 maja.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych.

Maturzyści muszą jeszcze zdać dwa obowiązkowe egzaminy ustne - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Pisemna sesja maturalna potrwa do 24 maja, ustna - do 27 maja.

Ci abiturienci, którzy nie będą mogli z przyczyn zdrowotnych lub losowych zdawać egzaminów pisemnych w wyznaczonych terminach, za zgodą dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych będą to mogli zrobić w dodatkowym terminie: między 6 a 21 czerwca. Maturzysta, który nie zda jednego z egzaminów obowiązkowych, ma prawo do poprawki w sierpniu.

Rozwiązujemy dla was maturę!

Podobnie jak w latach ubiegłych, nasi eksperci rozwiązują dla was arkusze zadań.

W dniu matury z danego przedmiotu, po opublikowaniu arkuszy przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, ekspert INTERIA.PL z wybranego przedmiotu opracuje proponowane odpowiedzi.

Jeśli chcecie otrzymać powiadomienia o rozwiązaniach, dołączcie do grupy fanów na Facebooku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Matura

INTERIA.PL/PAP

Zobacz również

  • Matura 2016: Język angielski. Rozwiązania i arkusz z poziomu podstawowego

    Arkusz CKE - język angielski (poziom podstawowy) oraz odpowiedzi, zaproponowane przez naszych ekspertów już u nas. Maturę 2016 z angielskiego pisało ponad 250 tysięcy maturzystów z całego kraju. Na... więcej