Matura 2012: Arkusz i rozwiązania z języka angielskiego

Publikujemy arkusze oraz zaproponowane przez eksperta INTERIA.PL rozwiązania zadań, które pojawiły się na maturze z języka angielskiego.

Zdjęcie

/© Panthermedia
/© Panthermedia
Rozwiązania zadań zaproponowane przez naszego eksperta są dodawane partiami. Uwaga, strona nie odświeża się automatycznie - jeśli nie widzisz najnowszych rozwiązań, kliknij TUTAJ.

POZIOM ROZSZERZONY

Arkusz 1, arkusz 2, transkrypcja

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

POZIOM PODSTAWOWY

Arkusz z zadaniami (poziom podstawowy), transkrypcja, arkusz dla osób niesłyszących.

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Zdjęcie

/
/

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

10 maja maturą z angielskiego rozpoczynają się egzaminy z języków obcych.

Terminy egzaminów pisemnych z pozostałych języków obcych ustalono na: 16 maja - niemiecki, 18 maja - rosyjski, 21 maja - francuski, 22 maja - hiszpański, 24 maja - włoski.

Na 23 maja wyznaczono też egzaminy z języków mniejszości narodowych (białoruski, litewski i ukraiński) oraz z języka kaszubskiego.

Rano przeprowadzane będą egzaminy na poziomie podstawowym, a po południu na poziomie rozszerzonym.

11 maja zostaną przeprowadzone egzaminy z wiedzy o społeczeństwie (rano) oraz z fizyki i astronomii (po południu), 14 maja - z biologii i z historii, 15 maja - z informatyki i z chemii, 17 maja - z geografii i z filozofii.

Reklama

Na 25 maja zaplanowano maturę z różnych przedmiotów zdawanych w językach obcych.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 25 maja. Wielu maturzystów zakończy jednak egzaminy pisemne dużo wcześniej - egzaminy z najczęściej wybieranych przedmiotów(m.in. geografii, biologii, WOS-u i języka angielskiego) odbędą się w pierwszych tygodniach sesji.

Do sali egzaminacyjnej nie można przynosić maskotek, telefonów komórkowych, jedzenia ani picia. Wszystkie prace egzaminacyjne trzeba pisać piórem lub długopisem z czarnym tuszem. Abiturienci koniecznie muszą mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

Maturzyści w całym kraju piszą takie same testy. Następnie ich prace są kodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Aby otrzymać świadectwo dojrzałości abiturienci muszą jeszcze przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Przeprowadzane są one w szkołach przez nauczycieli. Ta sesja egzaminacyjna zakończy się również 25 maja.

Artykuł pochodzi z kategorii: Matura

Zobacz również

  • Matura 2016: Język angielski, poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

    Język angielski był najczęściej wybieranym przedmiotem zdawanym na rozszerzeniu. Matura z tego przedmiotu spędzała sen z powiek u 130 tysięcy abiturientów. Po 19:00 na stronie Interii opublikujemy... więcej