Matura z języka hiszpańskiego. Zobacz arkusz!

Publikujemy arkusz maturalny z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym.

Zdjęcie

Matura /Bartosz Krupa /East News
Matura
/Bartosz Krupa /East News

Arkusz z języka hiszpańskiego - poziom podstawowy. ZOBACZ!

TRANSKRYPCJA

Reklama

Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze. W tym roku na zdawanie hiszpańskiego zdecydowało się 1,2 tys. maturzystów, czyli mniej niż jeden procent abiturientów.

Egzaminy z języka hiszpańskiego odbywają się w dwóch turach. O godzinie 9. był przeprowadzony został test na poziomie podstawowym, a o godzinie 14. - na poziomie rozszerzonym. Chęć zdawania egzaminu na poziomie rozszerzonym zadeklarowało blisko 400 abiturientów, czyli co trzeci maturzysta zdający egzamin z tego języka obcego. Egzamin na poziomie podstawowym trwał 120 minut, na rozszerzonym - 190.

Najchętniej wybieranym przez maturzystów językiem obcym od lat jest język angielski. W tym roku do egzaminu z tego języka przystąpiło ponad 290 tys. abiturientów. Na drugim miejscu jest język niemiecki (zdawało go 38 tys.), a na trzecim rosyjski (10 tys.). Hiszpański jest na piątym miejscu w wyborze maturzystów; na czwartym - francuski, na szóstym - włoski.

Artykuł pochodzi z kategorii: Matura

INTERIA.PL/PAP

Zobacz również

  • Matura 2016: Łacina i kultura antyczna. Arkusze

    W tym roku egzamin maturalny z języka łacińskiego nie cieszył się szczególną popularnością. W całym kraju zdawało go zaledwie 85 osób. Publikujemy arkusze dla zainteresowanych maturzystów. więcej