• Informacje na temat:

  1 rozbiór polski

Artykuły na temat: 1 rozbiór polski
 • ...przewodniczy w tym półroczu pracom UE. - Polska powinna zablokować próbę narzucenia Unii Europejskiej stanowiska miękkiego i ugodowego wobec Rosji. Tu weto polskie byłoby konieczne - powiedział Kostrzewa(...) świata". - Same słowa wobec Rosji już nie wystarczą. Potrzebne jest realne, dotkliwe działanie i takie powinno być właśnie polskie stanowisko na szczycie w Brukseli - podkreślił Kostrzewa-Zorbas...

 • 73. rocznica sowieckiej napaści na Polskę

  ...17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

 • 74. rocznica sowieckiej napaści na Polskę

  ...17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

 • Rosyjskie media o czwartym rozbiorze Polski

  We wrześniu 1939 roku w wyniku skutecznych działań Wehrmachtu i Armii Czerwonej, ZSRR i Niemcy zostały sąsiadami, rozszerzając swoje granice - ocenia niezależna "Nowaja Gazieta" w artykule "Czwarty rozbiór Polski".

 • ...17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski.

 • ...faktycznie zadaniem ciosu w plecy państwu polskiemu" - napisał w liście skierowanym do uczestników uroczystości prezydent Bronisław Komorowski. Jak przypomniał, ten "IV rozbiór Polski" jak wkrótce nazwano(...) porażkę z 1920 roku wzięli po 19 latach bolszewicy. Rankiem 17 września 1939 roku pod pretekstem, że rząd polski rozpadł się, a tym samym państwo faktycznie przestało istnieć na wschodnie ziemie...

 • 73. rocznica sowieckiej napaści na Polskę

  W poniedziałek minęła 73. rocznica sowieckiej napaści na Polskę. 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

 • "Nikt nie zagraża terytorialnej integralności Polski"

  Polska i kraje bałtyckie mają dzisiaj zapewniony poziom bezpieczeństwa, który - oceniając racjonalnie - wyklucza zagrożenie ze strony innych krajów. Nie znam nikogo, nawet w Rosji, kto byłby tak szalony, czy też tylko rozważał, aby podjąć kroki zagrażające terytorialnej integralności Polski i krajów bałtyckich - powiedział były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder.

 • Wybaczyć – nie znaczy zapomnieć. Polska i Ukraina: Obok siebie, naprzeciw siebie (cz. 1)

  ...tylko obok siebie, ale i naprzeciw siebie. Gnieźnieńskie państwo Polan, które w XI w. stało się Królestwem Polskim, znalazło się - podobnie jak sąsiednie i pobratymcze nacje Czechów i Słowaków (ci(...) Królestwa Polskiego (formalnie od 1025 roku, kiedy to koronę zyskał Bolesław Chrobry). Równie daleko było ówczesnym Rusinom do ukraińskości. Nie ma jednak wątpliwości, że obszar Grodów Czerwieńskich, jak...

 • ...dwie Polski. Bo to leży w interesie obu partii, by były tylko one. I grają tym, co mają...

Dyskusje na temat: 1 rozbiór polski