• Informacje na temat:

  17 września 1939 r.

Artykuły na temat: 17 września 1939 r.
 • Macierewicz: Brak zrozumienia, co niesie z sobą data 17 września 1939 r.

  Refleksja nad tą straszliwą datą 17 września 1939 roku jest naszym szczególnym obowiązkiem; tu jest zawarta prawda, która da możliwość przebaczenia wtedy, gdy zostanie do końca zrozumiana - mówił szef MON Antoni Macierewicz. W niedzielę, w ramach obchodów agresji sowieckiej na Polskę i Dnia Pamięci Ofiar Agresji Sowieckiej, na dziedzińcu Muzeum Katyńskiego w Warszawie odprawiona została msza...

 • Niemcom, to bierność i zbyt słaba reakcja na zagrożenie.  17 września 1939 roku oddziały Armii Czerwonej wkroczyły na terytorium Polski. Agresji dokonano na mocy tajnego protokołu Paktu Ribbentrop...

 • Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz i Rada Miasta Ełku zapraszają na Uroczystości upamiętniające dzień 1 września 1939 roku.

 • Tragiczny akord Września 1939

  ...września 1939 r.? - Ilu jeńców zostało zabitych, a ilu rannych? - Gdzie pochowano ciała zamordowanych żołnierzy? Wydaje się, że względnie dobrze i w miarę wyczerpująco wspomniani wyżej autorzy(...) sprawy, warto pokusić się o szybkie nakreślenie tła tych dramatycznych wydarzeń. 13 września zakończył się ostatni akord Wojny Obronnej 1939 r. na Ziemi Łomżyńskiej. Przeprowadzony w godzinach...

 • PiS chce, aby Sejm przyjął na najbliższym posiedzeniu uchwałę w sprawie upamiętnienia rocznicy najazdu Związku Radzieckiego na Polskę - poinformował rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że ma ona przypominać prawdę o tym, co się stało 17 września 1939 roku. Sejm zbiera się 9 września.

 • Wrocław: Wystawa "Wrzesień 1939"

  W 70. rocznice wybuchu II Wojny Światowej Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na wystawę: "Wrzesień 1939", która otwarta zostanie 28 sierpnia.

 • Uroczystości upamiętniające wrzesień 1939

  ...31 sierpnia 2007 (piątek) godz. 17. Cmentarz Wojskowy - składanie kwiatów na grobach poległych żołnierzy, modlitwa 1 września 2007 (sobota) godz. 18. Plac przy obelisku "Bohaterskim Żołnierzom Września" (obok Kina Polonia) - msza polowa, apel poległych, składanie wiązanek, koncert Miejskiej Orkiestry Dętej OSP godz. 20. - sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury, "Jak rozpętałem II wojnę...

 • Niechlubny epizod września 1939 roku

  Położenie niemieckiej mniejszości narodowej w Polsce uległo na początku września 1939 roku drastycznemu pogorszeniu. Na Pomorzu i w Poznańskiem polskie władze przeprowadzały wówczas na masową skalę aresztowania przede wszystkim niemieckiej inteligencji.

 • Ukraina: Pochowano 27 polskich żołnierzy, którzy polegli w walkach pod Lwowem we wrześniu 1939 roku

  W Mościskach w obwodzie lwowskim na Ukrainie pochowano szczątki 27 żołnierzy i oficerów poległych w walkach pod Lwowem we wrześniu 1939 r. Żołnierze zostali pochowani zgodnie z ceremoniałem wojskowym.

 • Wystawa w Grudziądzu - Wrzesień 1939

  ...4 września, o godz. 17.00 w grudziądzkim Muzeum zostanie otwarta wystawa pt. "Grudziądz - Wrzesień 1939", przedstawiająca zarys walk o Grudziądz na tle kampanii wrześniowej.

Zdjęcia na temat: 17 września 1939 r.
Wideo na temat: 17 września 1939 r.
 • Koziej: Rosja wyrwała się z logiki. Jest gotowa wykonać każdy manewr

  „Atak na Ukrainę może rozpocząć się w ciągu doby, tygodnia, lub miesiąca. Wszystko zależy od decyzji rosyjskich władz. Wszystko jest przygotowane” – twierdzi w Kontrwywiadzie RMF FM szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej. Jego zdaniem, atmosfera na wschodniej granicy Ukrainy jest jak przed 17 września 1939 roku.

 • Roześmiany Putin atakuje Polskę

  Putin śmieje się światu w twarz i atakuje Polskę. Tak wczorajszą konferencję prezydenta Rosji opisują środowe tabloidy. "Czeka nas powtórka z 17 września 1939 roku" - to tytuł z "Faktu". "Super Express" dodaje: "Matko! Czy wezmą Ci syna do wojska?" i przynosi krążącą w Rosji plotkę, że Władymir Putin ma raka mózgu.

 • Ewa Kwaśny i Bogdan Zalewski zapraszają na popołudniowe Fakty!

  17 września 1939 roku Stalin udowodnił, że jest najlepszym sojusznikiem Hitlera. Mija właśnie 74 rocznica zdradzieckiej agresji Związku Radzieckiego na osamotnioną przez aliantów Polskę. Nazistowskie Niemcy i sowiecka Rosja wypełniły swój diabelski pakt i dokonały IV rozbioru Rzeczypospolitej, skazując nas na lata niewoli. Przypomnimy to stalinowsko-hitlerowskie braterstwo broni w radiowym