• Informacje na temat:

  17 września 1939 r.

Artykuły na temat: 17 września 1939 r.
 • Kilkoro rosyjskich aktywistów zebrało się w poniedziałek przed ambasadą Polski w Moskwie, by przypomnieć o agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku. Zebrani wzywali do potępienia zbrodni komunizmu; złożyli pod gmachem ambasady kwiaty i zapalili znicze.

 • Macierewicz: Brak zrozumienia, co niesie z sobą data 17 września 1939 r.

  Refleksja nad tą straszliwą datą 17 września 1939 roku jest naszym szczególnym obowiązkiem; tu jest zawarta prawda, która da możliwość przebaczenia wtedy, gdy zostanie do końca zrozumiana - mówił szef MON Antoni Macierewicz. W niedzielę, w ramach obchodów agresji sowieckiej na Polskę i Dnia Pamięci Ofiar Agresji Sowieckiej, na dziedzińcu Muzeum Katyńskiego w Warszawie odprawiona została msza...

 • Niemcom, to bierność i zbyt słaba reakcja na zagrożenie.  17 września 1939 roku oddziały Armii Czerwonej wkroczyły na terytorium Polski. Agresji dokonano na mocy tajnego protokołu Paktu Ribbentrop...

 • Podczas uroczystości rocznicowych 17 września wicewojewoda Violetta Porowska zarzuciła władzom Opola zbyt małą aktywność w ściąganiu repatriantów. Prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski uznał słowa wicewojewody za "karygodne" i "wstrętne".

 • Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz i Rada Miasta Ełku zapraszają na Uroczystości upamiętniające dzień 1 września 1939 roku.

 • Morawiecki z Macierewiczem upamiętnili ofiary sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r.

  Premier Mateusz Morawiecki wraz z szefem KPRM Michałem Dworczykiem i byłym ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem złożyli wieniec przed warszawskim Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. 17 września mija 79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę.

 • Tragiczny akord Września 1939

  ...września 1939 r.? - Ilu jeńców zostało zabitych, a ilu rannych? - Gdzie pochowano ciała zamordowanych żołnierzy? Wydaje się, że względnie dobrze i w miarę wyczerpująco wspomniani wyżej autorzy(...) sprawy, warto pokusić się o szybkie nakreślenie tła tych dramatycznych wydarzeń. 13 września zakończył się ostatni akord Wojny Obronnej 1939 r. na Ziemi Łomżyńskiej. Przeprowadzony w godzinach...

 • Duda: 1 i 17 września to dwie czarne plamy na mapie roku stulecia odzyskania niepodległości

  ...1 i 17 września to dwie czarne plamy na mapie roku stulecia odzyskania niepodległości; przypominają, że Polska została rozdarta na 6 lat pomiędzy naszych dwóch wielkich wrogów, hitlerowskie Niemcy i Związek Sowiecki - powiedział w sobotę w Tczewie prezydent Andrzej Duda.

 • PiS chce, aby Sejm przyjął na najbliższym posiedzeniu uchwałę w sprawie upamiętnienia rocznicy najazdu Związku Radzieckiego na Polskę - poinformował rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że ma ona przypominać prawdę o tym, co się stało 17 września 1939 roku. Sejm zbiera się 9 września.

 • Wrocław: Wystawa "Wrzesień 1939"

  W 70. rocznice wybuchu II Wojny Światowej Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na wystawę: "Wrzesień 1939", która otwarta zostanie 28 sierpnia.

Zdjęcia na temat: 17 września 1939 r.
Wideo na temat: 17 września 1939 r.
 • Koziej: Rosja wyrwała się z logiki. Jest gotowa wykonać każdy manewr

  „Atak na Ukrainę może rozpocząć się w ciągu doby, tygodnia, lub miesiąca. Wszystko zależy od decyzji rosyjskich władz. Wszystko jest przygotowane” – twierdzi w Kontrwywiadzie RMF FM szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej. Jego zdaniem, atmosfera na wschodniej granicy Ukrainy jest jak przed 17 września 1939 roku.

 • Roześmiany Putin atakuje Polskę

  Putin śmieje się światu w twarz i atakuje Polskę. Tak wczorajszą konferencję prezydenta Rosji opisują środowe tabloidy. "Czeka nas powtórka z 17 września 1939 roku" - to tytuł z "Faktu". "Super Express" dodaje: "Matko! Czy wezmą Ci syna do wojska?" i przynosi krążącą w Rosji plotkę, że Władymir Putin ma raka mózgu.

 • Ewa Kwaśny i Bogdan Zalewski zapraszają na popołudniowe Fakty!

  17 września 1939 roku Stalin udowodnił, że jest najlepszym sojusznikiem Hitlera. Mija właśnie 74 rocznica zdradzieckiej agresji Związku Radzieckiego na osamotnioną przez aliantów Polskę. Nazistowskie Niemcy i sowiecka Rosja wypełniły swój diabelski pakt i dokonały IV rozbioru Rzeczypospolitej, skazując nas na lata niewoli. Przypomnimy to stalinowsko-hitlerowskie braterstwo broni w radiowym

Dyskusje na temat: 17 września 1939 r.