• Informacje na temat:

  20 lecie międzywojenne

Artykuły na temat: 20 lecie międzywojenne
 • ...20-lecie działalności świętuje w piątek w Białymstoku Związek Tatarów RP, organizacja nawiązująca do ponad 600-letniej tradycji historycznej Tatarów na ziemiach polskich. Uczestnicy spotkania m.in. dyskutują o przyszłości Stowarzyszenia.

 • ...50-lecie istnienia Teatru Stodolanego działającego przy Domu Kultury Litewskiej obchodziła w niedzielę mniejszość litewska. Uroczystość odbyła się w Skansenie w Puńsku (podlaskie), w miejscowości nazywanej stolicą Litwinów w Polsce.

 • Pan Marcin Szczerba od 2 lat wozi łodzian zabytkowymi samochodami z okresu 20-lecia międzywojennego po Piotrkowskiej. To jego wkład w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 • "Wyprawa w 20-lecie" w Muzeum Narodowym w Warszawie

  Ponad 300 obrazów, grafik, rysunków i rzeźb można oglądać na wystawie "Wyprawa w 20-lecie". To pierwsza przekrojowa prezentacja sztuki okresu dwudziestolecia międzywojennego.

 • W dwudziestoleciu międzywojennym Polacy dokonali wielu znaczących odkryć w różnych dziedzinach wiedzy, ale świadomość o nich wśród Polaków wciąż jest niewielka - mówili specjaliści podczas konferencji "Nauka i technika polska w okresie 20-lecia międzywojennego".

 • "Bal w operze", czyli Tuwim dla dorosłych

  Spektakl z muzyką na żywo,"Bal w operze", pokaże 8 czerwca w Teatrze Polskim w Warszawie Teatr im. Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego. Ten najpopularniejszy poemat satyryczny Juliana Tuwima, powstał w gorącym czasie 20-lecia międzywojennego, kiedy upadały autorytety, a elita bawiła się.

 • 80 lat temu ustanowiono Święto Niepodległości

  ...​80 lat temu, ustawą z 23 kwietnia 1937 roku ustanowione zostało Święto Niepodległości. Przed wybuchem II wojny światowej oficjalne obchody Święta Niepodległości odbyły się tylko dwa razy: 11 listopada 1937 r. i 1938 r. - w 20. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności państwowej.

 • Dziś pojedynek Legii z Polonią

  ...7:2, a w kolejnym sezonie 4:1 i 5:0. Polonia po raz ostatni pokonała Legię (3:0) w meczu ligowym wiosną 2000 roku, kiedy zdobyła mistrzostwo Polski. Korzenie rywalizacji tych zespołów sięgają okresu międzywojennego(...) Koszule" - 22, a 16 spotkań zakończyło się remisem. Od 2008 roku Polonia występuje w tym w ekstraklasie na licencji Groclinu Grodzisk Wlkp. W lecie tego roku właściciel Polonii Józef Wojciechowski kupił...

 • NBP: Na milion banknotów w obiegu, tylko 8 jest fałszywych. Polska waluta trudna do podrobienia

  ..."Eleganckie gilosze" Ciekawe pod względem zabezpieczeń było 20-lecie międzywojenne. Po reformie Grabskiego nastąpiła denominacja i w 1924 roku do emisji wprowadzono zupełnie nowe złote polskie, które zastąpiły marki polskie. Zniknął wówczas największy nominał w historii banknotów na ziemiach polskich. W tym czasie próbowano eksperymentować z zaawansowanym znakiem wodnym, ale najważniejszym...

 • ...prezentacją chronologiczną, która obejmie dzieła powstałe od I wojny światowej do współczesności. - Jeśli chodzi o 20-lecie międzywojenne stawiamy na bardzo dobre prace. Zrezygnowałem z pokazywania słabszych(...) i najbardziej reprezentatywnych zbiorów polskiej sztuki XX i początku XXI w. - Liczy on 20 tys. eksponatów i obejmuje wszystkie dyscypliny artystyczne - od malarstwa, grafiki i rysunku, poprzez rzeźby, szkło...

Dyskusje na temat: 20 lecie międzywojenne