• Informacje na temat:

  abdykacja

Artykuły na temat: abdykacja
 • Podano datę abdykacji cesarza Japonii

  Rząd dołoży wszelkich możliwych starań, aby naród japoński mógł uczcić abdykację cesarza i sukcesję jego następcy - powiedział premier. Formalna akceptacja tej decyzji przez rząd ma nastąpić 8 grudnia. Będzie to pierwsza abdykacja cesarza Japonii od ponad 200 lat. Następca tronu książę Naruhito ma obecnie 57 lat. Cesarz Akihito, panujący od prawie 30 lat, wyraził wolę abdykacji latem br...

 • Japonia: Pierwsza abdykacja od 200 lat

  Japoński parlament zatwierdził ustawę zezwalającą na abdykację cesarza Akihito. Będzie to pierwsza abdykacja japońskiego monarchy od 200 lat.

 • Po konferencji w Monachium: Abdykacja Stanów Zjednoczonych

  Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa pokazała świat, w którym niezdolna do działania, wewnętrznie podzielona Unia Europejska nie wie, czy może polegać na USA, abdykujących z roli gwaranta globalnego porządku - komentuje w poniedziałek niemiecka prasa.

 • Sondaż: Większość Japończyków pozwoliłoby cesarzowi na abdykację

  ...państwowych. W wystąpieniu cesarz nie użył jednak słowa "abdykacja", bowiem ustąpienia monarchy z tronu nie przewiduje konstytucja Japonii. Obecne prawodawstwo dopuszcza wyłącznie pośmiertną...

 • Abdykacja Juana Carlosa przyjęta

  ...następczynią tronu w Europie. Abdykacja Juana Carlosa jest wydarzeniem bez precedensu od ustanowienia w Hiszpanii w trzy lata po śmierci dyktatora Francisco Franco ustroju demokratycznego poprzez przyjęcie...

 • Cesarz Japonii dostał zgodę na abdykację. Ostatni raz taki przypadek miał miejsce 200 lat temu

  Japoński parlament zatwierdził ustawę zezwalającą na abdykację cesarza Akihito. Będzie to pierwsza abdykacja japońskiego monarchy od 200 lat.

 • Hiszpania: Parlament przyjął abdykację króla

  ...najmłodszą następczynią tronu w Europie. Abdykacja Juana Carlosa jest wydarzeniem bez precedensu od ustanowienia w Hiszpanii w trzy lata po śmierci dyktatora Francisco Franco ustroju...

 • Pani premier przeforsowała w Komitecie Stałym Rady Ministrów projekt ustawy o in vitro. Ściśle biorąc, pewien kształt tego projektu, taki, który można określić jako bardziej liberalny/lewicowy/"postępowy".

 • Cesarz Japonii rozważa abdykację

  Cesarz Japonii, 82-letni Akihito, wyraził chęć abdykacji i odejścia na emeryturę w najbliższych latach - poinformował japońska telewizja NHK. Byłby to krok bezprecedensowy od 200 lat.

 • Abdykacja króla. Ostatnie przygotowania do koronacji

  Koronacja nowego króla zbliża się wielkimi krokami. Jak zapewniają madryccy sprzedawcy, sklepy z pamiątkami są już na nią gotowe. Miejsce talerzy i filiżanek z twarzą króla Juana Carlosa i królowej Sofii zajęły przedmioty ozdobione podobiznami księcia Filipa - przyszłego Filipa VI i księżniczki Letizii.

Zdjęcia na temat: abdykacja
Wideo na temat: abdykacja
Dyskusje na temat: abdykacja