• Informacje na temat:

  abraham

Artykuły na temat: abraham
 • ​Zmarł Abraham Segal - ocalony z Holokaustu, orędownik powstania Muzeum Ulmów

  W wieku 88 lat zmarł w piątek w Izraelu Abraham Izaak Segal, ocalony z Holokaustu, orędownik powstania Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej na Podkarpaciu.

 • Wałęsa odebrał nagrodę fundacji Abrahama Lincolna

  Były prezydent Lech Wałęsa odebrał w Chicago nagrodę przyznaną mu przez Fundację Biblioteki Prezydenckiej Abrahama Lincolna. Przyznawana jest ona osobom, które swoim życiem i działaniami dają wyraz przywódczemu dziedzictwu 16. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 • USA skierowały grupę uderzeniową okrętów i bombowce na Bliski Wschód

  Amerykanie skierowali grupę uderzeniową okrętów wojennych z lotniskowcem "Abraham Lincoln" i eskadrę bombowców na Bliski Wschód jako ostrzeżenie dla Iranu - poinformował w niedzielę doradca prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton.

 • Człowiek-kura wysiadywał jaja, aż... wykluły się kurczaki

  Ekstrawagancki artysta performer Abraham Poincheval wysiadywał jaja w szklanej gablocie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu. Po trzech tygodniach wykluły się kurczaki.

 • USA skierowały grupę uderzeniową okrętów na Bliski Wschód

  USA skierowały grupę uderzeniową okrętów wojennych z lotniskowcem "Abraham Lincoln" i eskadrę bombowców na Bliski Wschód jako ostrzeżenie dla Iranu - poinformował doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton. Dodatkowe siły zostają wysłane w rejon odpowiedzialności Centralnego Dowództwa (CENTCOM).

 • Żył w strachu 11 lat. "Zabito go za bycie bohaterem"

  Przed prawie 11 laty, Abraham Badru uratował koleżankę przed zbiorowym gwałtem. Od tamtego czasu obawiał się zemsty. Jego przeczucia były słuszne. 26-latek został zastrzelony przed własnym domem w Hackney w Londynie, wykrwawił się na rękach matki. O sprawie piszą brytyjskie media.

 • Szczątki twórcy matury spoczywają w dolnośląskim Walimiu

  Maturę 230 lat temu wymyślił pruski minister Karl Abraham von Zedlitz. Tym samym wykonał polecenie króla Fryderyka Wielkiego, który chciał walczyć z bezmyślnym wkuwaniem w szkołach niepotrzebnych informacji. Absolwenci szkół średnich mieli posiadać umiejętność samodzielnego myślenia i kształtowania charakteru. Sprawdzać to miała matura. Szczątki twórcy matury spoczywają w dolnośląskim Walimiu.

 • Przyjaciel papieża ujawnia, dlaczego Franciszek będzie milczał w Auschwitz

  Przyjaciel papieża, rabin Abraham Skórka z Argentyny, napisał na łamach “L’Osservatore Romano”, że Franciszek postanowił milczeć podczas swej wizyty w Auschwitz, gdyż uważa, że słowa nie oddałyby jego uczuć. „Właśnie to muszę zrobić” - usłyszał rabin od papieża.

 • John Abraham Godson wystartuje w wyborach do łódzkiej Rady Miejskiej, informuje "Express Ilustrowany".

 • Izrael o "fake history". Jaka była rola Polski w Holokauście?

  Nie milkną echa nowelizacji ustawy o IPN. Tym razem głos zabrali izraelscy publicyści piszący na łamach "Jerusalem Post". "Polski nacjonalistyczny rząd chce przepisać historię" - stwierdził Abraham H. Foxman, były szef Ligi Przeciwko Zniesławieniu. "W Polskiej historii wojennej mamy do czynienia z jasną i ciemną stroną" - napisał Mordechaj Paldiel, były pracownik Jad Waszem.

Zdjęcia na temat: abraham
 • Papież Franciszek i Rabbi Abraham Skorka
Wideo na temat: abraham
 • Godson: Nie chcesz pracować w niedzielę? Zmień pracę

  „Kolegom z PO, którzy chcą zakazu handlu w niedzielę, mówię, że ludzie powinni o tym sami decydować. A tym, którzy nie chcą pracować w niedzielę, radzę zmienić pracę” - mówi poseł PO John Abraham Godson w Kontrwywiadzie RMF FM. „Gowin byłby dobrym szefem PO, ale nie sądzę, żeby był lepszym szefem niż Tusk" - mówi gość RMF FM.

 • Poseł Godson: Homoseksualizm to wypaczenie, nie po to Bóg stworzył kobietę i mężczyznę

  „Ludzie nie rozumieją, że ciemnoskóry może być konserwatystą. Słyszę argumenty, że ciemnoskóry powinien być szczególnie wyrozumiały dla potrzeb mniejszości, ale przecież bycie ciemnoskórym nie jest wypaczeniem od normy, a homoseksualizm wypaczeniem od normy jest” - mówi poseł PO John Abraham Godson.

 • Godson: Nie chcę wojny, chcę doprecyzowania ustawy antyaborcyjnej

  „Powinniśmy wrócić do dyskusji o ustawie antyaborcyjnej. Nie chcę światopoglądowej wojny, ale mam wątpliwości odnośnie ustawy, która obowiązuje obecnie. Jestem za uściśleniem przepisów” - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, poseł PO John Abraham Godson. „Konserwatyści w PO to około 80 osób. Nie gwarantuję, że obecna ustawa antyaborcyjna nie zostanie zmieniona” - dodaje.