• Informacje na temat:

  abstrakcja

Artykuły na temat: abstrakcja
 • Afera w Wielkopolsce. Leszek Wojtasiak odpiera zarzuty CBA. "To abstrakcja"

  Zarzuty CBA w mojej sprawie są abstrakcyjne; nie doszło do popełnienia żadnego przestępstwa - powiedział we wtorek PAP członek zarządu województwa wielkopolskiego Leszek Wojtasiak. Według CBA miał on działać na szkodę województwa i narazić je na stratę 11,5 mln zł.

 • Szejnfeld: Odpartyjnianie samorządów to abstrakcja

  Odpartyjnianie samorządów to abstrakcja, która nie sprawdziła się nigdzie na świecie - powiedział w sobotę w Poznaniu wielkopolski europoseł PO, wiceszef struktur partii w regionie Adam Szejnfeld. Jego zdaniem, tylko partie gwarantują wyborcom stabilność.

 • Abstrakcja mnie nie pociąga

  Wystawa zielonogórzanki Bożeny Cajdler-Gruszkiewicz w nowosolskim muzeum w 40-lecie pracy artystycznej.

 • Krakowscy muzealnicy postanowili upamiętnić postać jednej z najwybitniejszych artystek i jednocześnie przybliżyć ją krakowianom, a zwłaszcza mieszkańcom dzielnicy Azory, gdzie jedna z ulic nosi imię malarki. To przy tej właśnie ulicy stoi blok, największy w okolicy, na którym późną jesienią wykwitnie abstrakcja Jaremianki. Niestety, jak zaznaczają muzealnicy, niewielu mieszkańców bloków wie...

 • Wielkoformatowy fragment abstrakcyjnego obrazu Marii Jaremy namalowali alpiniści na 10-piętrowym bloku mieszkalnym w Krakowie.

 • Malarz uduchowionej abstrakcji

  Nowosielski pod pędzlem i paletą barw zamalował warstwę metafizyki, wyjętą z tradycji ikon. Dla zachodnich odbiorców ten alfabet był nieczytelny jak rosyjska bukwa. Nie potrafili odczytać tego, jak sacrum ikon spotyka się tu z profanum cielesnego świata.

 • Od realizmu po geometryczną abstrakcję

  71- ten numer nosi pracownia malarstwa na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W galerii "Willa" poznać będzie można prace jej absolwentów.

 • Geometryczne abstrakcje na wystawie w Kielcach

  Na wystawie "Jan Ziemski z polskich kolekcji prywatnych" można obejrzeć 74 prace jednego czołowych, a niedocenionych w Polsce abstrakcjonistów geometrycznych. Zostanie ona otwarta we wtorek w Muzeum Narodowym w Kielcach.

 • "Abstrakcje i fascynacje" w CK Zamek

  Dzieła Marii Jaremy, Wacława Szpakowskiego, Władysława Strzemińskiego i wielu innych polskich artystów będzie można zobaczyć w poznańskim CK Zamek na rozpoczynającej się we wtorek wystawie "Abstrakcje i fascynacje. Z kolekcji Mariusza Rosiaka".

 • Wystawa abstrakcji w muzeum w Gdańsku

  Wystawę ponad 120 dzieł abstrakcyjnych, w tym 30 autorstwa zagranicznych artystów, powstałych głównie po 1945 r., można będzie obejrzeć od poniedziałku w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Prace te w większości spoczywały do tej pory w magazynach muzeum.

Zdjęcia na temat: abstrakcja