• Informacje na temat:

  adami

Artykuły na temat: adami
 • Odtańczyć poloneza, poskakać wokół Adasia

  Po 17 dniach stycznia w uszach nadal dzwoni: "Nowy Rok, nowy ja, nowe perspektywy...", a u maturzystów tymczasem rozbrzmiewa mantra: "studniówka i... zaczynam się uczyć". Czasu coraz mniej, sił i ochoty tym bardziej. Na szkolne obowiązki patrzy się niechętnie, pocieszając się myślą o zbliżającym się kresie naszej wędrówki przez etapy edukacji.

 • Sklonowali krakowskiego "Adasia". Wyjątkowy happening we Wrocławiu

  Krakowski pomnik Adama Mickiewicza „sklonowany”. Jego kopia stanęła na rynku we Wrocławiu. Postument wieszcza mieszkańcy dolnośląskiej stolicy mogą podziwiać przez trzy najbliższe dni. To część akcji „Artyści na cokoły” przygotowanej przez krakowski Teatr Groteska.

 • Uratował dwuletniego Adasia. Zostanie odznaczony

  Michał Godyń, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Krzeszowicach zostanie odznaczony brązową odznaką Zasłużony Policjant. Nad ranem w niedzielę policjant odnalazł dwuletniego, skrajnie wychłodzonego Adasia i udzielił mu pomocy.

 • Niezwykła wizyta. Replika krakowskiego „Adasia” stanęła w Katowicach

  Replika pomnika Adama Mickiewicza, symbolu Krakowa, zawitała do Katowic. Kopia stanęła na rynku przed magistratem. Będzie tam do niedzieli, a później pojedzie do Warszawy. To część akcji Teatru Groteska pod hasłem "Artyści na cokoły".

 • Policjant, który odnalazł Adasia, zostanie odznaczony

  Podkomisarz Michał Godyń, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Krzeszowicach, zostanie odznaczony brązową odznaką "Zasłużony Policjant". To właśnie on odnalazł 2-letniego Adasia

 • Dochodzenie ws. 2-letniego Adasia zostało umorzone

  Prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie nieumyślnego narażenia zdrowia i życia 2-letniego Adasia z Racławic (Małopolskie), który w nocy wymknął się z domu. Dziecko zostało znalezione w stanie głębokiej hipotermii. Przez niemal 2,5 miesiąca było leczone w szpitalu w Krakowie.

 • Uratował 2-letniego Adasia, został wyróżniony

  Podkomisarz Michał Godyń, który pod koniec listopada w małopolskich Racławicach odnalazł 2-letniego Adasia w stanie skrajnego wychłodzenia został wyróżniony brązową odznaką "Zasłużony Policjant". Jest jednym z kilkunastu funkcjonariuszy służb MSW, którzy otrzymali dziś wyróżnienia z rąk minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej.

 • Hansen-Løve, Vinterberg, Ade, Berrached – ich filmy zobaczymy na Dwóch Brzegach

  Na festiwalu Dwa Brzegi w programie sekcji „Świat pod namiotem” znajdą się filmy, które święcą triumfy na międzynarodowych festiwalach.

 • Koncert dla Ady i Dawida

  W dniach 7 i 8 sierpnia w pszczyńskim klubie Stodoła odbędzie się koncert charytatywny dla Ady i Dawida.

 • - Będę miała poczucie winy do końca życia. Wiem o tym - mówi babcia 2-letniego Adasia, którego - jak mówią lekarze - cudem udało się wyprowadzić z głębokiej hipotermii.

Zdjęcia na temat: adami
Wideo na temat: adami
 • Adolf Weltschek o kopii krakowskiego "Adasia"

  Liczyliśmy na to, że zainteresujemy i przekierujemy uwagę na twórczość, artystów i ich role, znaczenie kultury dla naszego funkcjonowania, naszej tożsamości - mówił dyrektor Teatru Groteska, Adolf Weltschek.

 • Rodzice dwuletniego Adasia: Patrzył na nas

  Patrzył na nas, ale czy nas poznał, będziemy widzieć dopiero, jak nam powie – mówi mama dwuletniego Adasia, wybudzonego ze śpiączki chłopca, który trafił do krakowskiego szpitala w stanie skrajnego wychłodzenia organizmu. Rodzice dziecka nie kryli radości i dziękowali wszystkim, którzy pomogli w wyleczeniu ich syna. "Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego uratowania, w tym lekarzom, a przede wszystkim policjantowi, który znalazł Adasia" - powiedział ojciec chłopca....

 • Policjant, który uratował Adasia uhonorowany brązową odznaką

  Podkomisarz Michał Godyń, który odnalazł wychłodzonego 2-letniego Adasia i udzielił mu pomocy, został odznaczony brązową odznaką "Zasłużony Policjant". Funkcjonariusz odebrał odznaczenie z rąk minister spraw wewnętrznych. Jak mówił, wszyscy policjanci z Krzeszowic, skąd pochodzi Adaś, bardzo przejęli się losem chłopca. - Przez pierwsze dni byliśmy spięci i zdenerwowani. Chcieliśmy, żeby było jak najlepiej - mówił podkom. Godyń. - Czujemy, że jeszcze coś w tym było. Oprócz zaangażowania osób,...

Dyskusje na temat: adami