• Informacje na temat:

  adamkus valdas

Artykuły na temat: adamkus valdas
 • Valdas Adamkus: Unia Europejska zdradziła Ukrainę

  Były prezydent Litwy Valdas Adamkus uważa, że Unia Europejska zdradziła Ukrainę. - Unii Europejskiej brakuje determinacji, by wesprzeć proeuropejskich demonstrantów w Kijowie i podjąć odwetowe kroki przeciwko Rosji - powiedział Adamkus w wywiadzie dla portalu "Lrytas.lt".

 • Adamkus prezydentem Litwy

  Były prezydent Valdas Adamkus zwyciężył w niedzielnych wyborach prezydenckich na Litwie. W drugiej turze zdołał pokonać Kazimierę Prunskiene, którą popierał były prezydent Rolandas Paksas.

 • Z okazji przypadającej w sobotę 90. rocznicy odrodzenia państwa litewskiego prezydent Valdas Adamkus za zasługi wobec Litwy wręczył wysokie odznaczenia państwowe obywatelom kraju i obcokrajowcom, m.in. czterem Polakom.

 • Adamkus za przyśpieszeniem europejskiej integracji Gruzji

  Prezydent Litwy Valdas Adamkus wyraził zaniepokojenie z powodu ostatnich działań Rosji wobec Gruzji i zaapelował o przyśpieszenie integracji europejskiej i euroatlantyckiej tego kraju.

 • Kwestia pisowni nazwisk polskich na Litwie powinna być rozstrzygnięta w szybkim czasie - zaznaczył prezydent Litwy Valdas Adamkus po spotkaniu z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim.

 • Adamkus: "Nie" dla tarczy na Litwie

  Prezydent Litwy Valdas Adamkus osobiście nie aprobuje idei rozmieszczenia na Litwie elementów tarczy antyrakietowej. Zapewnia też, że jego kraj nie prowadzi w tej sprawie żadnych negocjacji.

 • Adamkus: Nie możemy pozwolić na powtórkę Monachium

  Społeczność międzynarodowa nie może pozwolić na to, by powtórzyły się wydarzenia z 1938 roku, drugie Monachium, co zadecydowało o początku II wojny światowej - powiedział wywiadzie dla Litewskiego Radia prezydent Valdas Adamkus.

 • ...- Prezydent Litwy Valdas Adamkus nie przyjedzie w niedzielę do Lichenia na uroczystości beatyfikacji założyciela Zgromadzenia Księży Marianów ojca Stanisława Papczyńskiego - poinformował w czwartek rzecznik prasowy miejscowego sanktuarium, ks. Zbigniew Krochmal.

 • Prezydent Litwy znów w Toruniu

  Valdas Adamkus, prezydent Republiki Litewskiej, gościć będzie 1 lipca w Toruniu. Podczas wizyty weźmie udział w uroczystym otwarciu Domu Polsko-Litewskiego, będzie również promować swoją autobiografię.

 • Adamkus: Wartości UE przegrały z interesami handlowymi

  Wznowienie negocjacji Unii Europejskiej z Rosją nie jest przegraną Litwy - oświadczył prezydent Litwy Valdas Adamkus. Jego kraj jako jedyny podtrzymał wczoraj w Brukseli sprzeciw wobec powrotu do unijnych negocjacji z Moskwą w sprawie nowej umowy o współpracy. Według agencji Reutera, powołującej się na unijnego dyplomatę, wznowienie rozmów mogłoby nastąpić już 25 listopada.

Zdjęcia na temat: adamkus valdas
Dyskusje na temat: adamkus valdas