• Informacje na temat:

  adams gerry

Artykuły na temat: adams gerry
 • Przywódca północnoirlandzkiej partii Sinn Fein Gerry Adams został w środę zatrzymany przez policję w związku z zamordowaniem w 1972 r. przez IRA 37-letniej wdowy Jean McConville, matki 10 dzieci. Adams zaprzecza jakoby mial jakikolwiek związek z tym morderstwem.

 • W. Brytania: Lider Sinn Fein Gerry Adams zwolniony z aresztu

  ...​Policja zwolniła w niedzielę z aresztu przywódcę północnoirlandzkiej partii Sinn Fein Gerry'ego Adamsa, który w środę został zatrzymany w związku z morderstwem popełnionym przez IRA w latach 70. Politykowi nie postawiono zarzutów.

 • Wpływowy irlandzki polityk odchodzi po 50 latach

  Przywódca partii Sinn Fein Gerry Adams zapowiedział w sobotę, że nie będzie ubiegał się ponowny wybór na przewodniczącego tej partii na przyszłorocznym kongresie a także nie będzie ponownie kandydował do parlamentu Irlandii w najbliższych wyborach.

 • Nawet najtwardszy polityk ma pewne słabości. Przykładem tego jest lider północno-irlandzkiej partii Sinn Fein, Gerry Adams, uwielbia drzewa. I to w dość osobliwy sposób. Przywódca politycznego skrzydła IRA zdradził swój sekret w wywiadzie dla jednego z irlandzkich czasopism.

 • Historyczne spotkanie księcia Karola z liderem Sinn Fein

  Następca brytyjskiego tronu książę Karol spotkał się w Republice Irlandii z liderem republikańskiej partii Sinn Féin - Gerry Adamsem. Zabiega on o zjednoczenie Zielonej Wyspy i oderwanie Ulsteru od Zjednoczonego Królestwa.

 • Przywódca Sinn Fein w areszcie

  Przywódca północnoirlandzkiej partii Sinn Fein Gerry Adams zatrzymany przez policję. Sprawa ma związek z zamordowaniem w 1972 r. przez IRA 37-letniej wdowy Jean McConville, matki 10 dzieci. Adams zaprzecza jakoby miał cokolwiek z tym wspólnego.

 • Gerry Adams, przywódca partii Sinn Fein, wiodący irlandzki nacjonalista w należącej do Wielkiej Brytanii Irlandii Północnej, zamierza ubiegać się o miejsce w parlamencie Irlandii.

 • Długi cień IRA. Dzieci znają zabójców matki

  Aresztowanie lidera republikańskiej partii Sinn Fein Gerry'ego Adamsa, może otworzyć nowy rozdział w tropieniu byłych członków Irlandzkiej Armii Republikańskiej odpowiedzialnych za zbrodnie sprzed lat. Adams jest już drugą dobę przesłuchiwany w sprawie porwania i zamordowania przez IRA w 1972 roku kobiety niesłusznie uznanej za informatorkę policji.

 • Brat przywódcy Sinn Fein uznany winnym gwałtów na córce

  Młodszy brat prezydenta partii Sinn Fein Gerry’ego Adamsa został uznany winnym przez sąd w Północnej Irlandii w głośnej sprawie o wykorzystywanie seksualne własnej córki.

 • W Waszyngtonie rozpoczną się dziś negocjacje mające na celu przełamanie impasu w procesie pokojowym w Irlandii Północnej. Prezydent USA, Bill Clinton ma rozmawiać z premierem Irlandii, Bertie Ahernem i brytyjskim sekretarzem ds. Ulsteru, Peterem Mandelsonem, a także przywódcą unionistów, Davidem Trimble i liderem Sinn Fein, Gerry Adamsem.

Zdjęcia na temat: adams gerry
Dyskusje na temat: adams gerry