• Informacje na temat:

  adaptacja

Artykuły na temat: adaptacja
 • Sceniczna adaptacja "Kosmity"

  W rok po premierze książki "Kosmita", będącej formą biblioterapii adresowanej do rodzin dzieci autystycznych, powstała jej sceniczna adaptacja, z oryginalną muzyką Mateusza Pospieszalskiego. Od 22 stycznia spektakl będzie można oglądać na scenie Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie (Śląskie).

 • Będzie filmowa adaptacja słynnego spektaklu Masłowskiej

  ​Po czterech latach od wyreżyserowania na scenie TR Warszawa cieszącej się ogromnym sukcesem sztuki Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest", Grzegorz Jarzyna rozpoczął pracę nad filmową adaptacją tego przedstawienia. Pokazy przedpremierowe filmowego spektaklu odbędą się w ramach tegorocznego 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, który potrwa we Wrocławiu od 24 lipca do 3 sierpnia.

 • Premiera spektaklu "Mistrz i Małgorzata" w Teatrze Rampa na Targówku odbędzie się we wtorek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. - Widzowie mogą być zaskoczeni wizją reżysera - powiedział Marek Frąckowiak, odtwórca roli Wolanda.

 • ADAPTACJA (lit.)

  Przekształcenie utworu lit. na utwór innego rodzaju w celu dostosowania go do innego odbiorcy lub do innego sposobu przekazu; np. a. filmowa lub teatralna, a. dla dzieci.

 • Adaptację "Arabeli", znanego czechosłowackiego serialu telewizyjnego dla dzieci i młodzieży, przygotowuje Teatr Wybrzeże w Gdańsku. To pierwsza na świecie inscenizacja teatralna przygód tytułowej królewny, pana Majera i Rumburaka. Premiera 1 czerwca, w Dzień Dziecka.

 • W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku trwają próby do spektaklu "Stalker" według powieści "Piknik na skraju drogi" braci Arkadija i Borysa Strugackich. Będzie to pierwsza w Polsce adaptacja teatralna utworu tych rosyjskich pisarzy. Premierę zaplanowano na 18 maja.

 • W przyszłym roku powinna się rozpocząć adaptacja historycznego budynku tak zwanego Starego Teatru na potrzeby Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Budynek stoi tuż przy murach byłego niemieckiego obozu Auschwitz - podało we wtorek biuro prasowe muzeum po spotkaniu rady programowej MCEAH.

 • Wichrowe Wzgórza - nowa adaptacja arcydzieła Emily Brontë

  Już 16 listopada, w warszawskim Teatrze Studio im. St. I. Witkiewicza, odbędzie się premiera spektaklu "Wichrowe Wzgórza", który jest adaptacją arcydzieła Emily Brontë. Należy zaznaczyć, że spektakl przeznaczony jest jedynie dla widzów dorosłych.

 • Adaptacje dzieł Czechowa

  Otwockie Centrum Kultury naprasza na adaptację dzieł Antoniego Czechowa jednoaktówki: "Oświadczyny" oraz spektaklu "Niedźwiedź".

 • Zmarł aktor Michael Nyqvist, znany z adaptacji serii "Millenium"

  Nie żyje znany szwedzki aktor Michael Nyqvist, odtwórca m.in. głównej roli męskiej w filmach z serii "Millennium". Miał 56 lat.

Zdjęcia na temat: adaptacja
Wideo na temat: adaptacja
 • Juliusz Słowacki pojawił się na krakowskim rynku

  "We play Słowacki" - niezwykłą, autorską adaptację kilku dzieł Juliusza Słowackiego można było zobaczyć w Rynku Głównym w Krakowie. Aktorami będą uczniowie Zespołu Szkół STO im. Juliusza Słowackiego. Reżyserem tego niezwykłego przedstawienia był Maciej Sobociński.

 • "Angry Birds" na wielkim ekranie!

  Gwiazdy ustawiają się w kolejce do zagrania w filmowej adaptacji "Angry Birds". Różne źródła podają, że w produkcji opartej na słynnej grze wystąpią: Jason Sudeikis, Bill Hader oraz Maya Rudolph. Na Twitterze "Angry Birds" pojawił się również wpis z kadrem z animacji, która do kin wejdzie w 2016 roku.

 • „Nasz organizm nie rozpoznaje naszego emocjonalnego stosunku do stresu”

  "Każde wydarzenie, które wymaga od naszego organizmu, od naszego ciała i naszej psychiki adaptacji, jest stresem, bez względu na to, czy jest to wydarzenie smutne, czy radosne. Nasz organizm nie rozpoznaje naszego emocjonalnego stosunku do stresu, reakcja naszego organizmu jest taka sama" - mówi dr n. med. Maciej Pilecki kierownik Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. "Ważne jest, by w momencie, kiedy odczuwamy dyskomfort związany z jakąś sytuacją,...

Dyskusje na temat: adaptacja