• Informacje na temat:

  adelajda

Artykuły na temat: adelajda
 • Australia: Wchodzi prawo, które nakazuje księżom łamanie tajemnicy spowiedzi

  Władze australijskiego stanu Adelajda wprowadziły nowe prawo, które ma obowiązywać od października. Zgodnie z nim księża są obowiązani do zgłaszania dowodów na molestowanie, z jakimi zetkną się podczas Sakramentu Pokuty. Podobne rozwiązania prawne są planowane także w stanach Tasmania i Australijskie Terytorium Stołeczne. Budzi to opór hierarchii kościelnej.

 • RMF24: Kamienne gody małżeństwa z Chorzowa

  Takiej pary nie pamiętają nawet najstarsi, emerytowani już pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzowie. Pani Adelajda ma 89 lat, pan Alfons 93. Pobrali się 70 lat temu i obchodzą właśnie tzw. kamienne gody.

 • Tuszował przestępstwa seksualne. Arcybiskup odchodzi na emeryturę

  Arcybiskup Adelajdy i były przewodniczący Konferencji Episkopatu Australii Philip Wilson ogłosił w środę, że odchodzi na emeryturę po tym, jak został uznany winnym tuszowania molestowania seksualnego w latach 70.

 • Jest wyrok dla arcybiskupa Wilsona. "Nie okazał skruchy"

  Arcybiskup Adelaide (Adelajdy) i były przewodniczący Konferencji Episkopatu Australii Philip Wilson usłyszał we wtorek wyrok za zatajenie w latach 70. przypadków seksualnego wykorzystywania dziecka przez innego księdza. Uniknie jednak więzienia. Sąd skazał hierarchę na 12 miesięcy aresztu domowego.

 • Australia: Arcybiskup zataił przed laty molestowanie dziecka przez księdza

  Arcybiskup Adelajdy i były przewodniczący Konferencji Episkopatu Australii Philip Wilson został uznany za winnego zatajenia przed wielu laty przypadków seksualnego wykorzystywania dziecka przez innego księdza. Oczekuje się, że wyrok w tej sprawie zostanie ogłoszony w czerwcu. Duchownemu grozi do dwóch lat więzienia.

 • Płonie australijski busz. Władze boją się "niewyobrażalnie wielkiego" pożaru

  Gwałtowne pożary buszu ogarnęły rejon Adelajdy na południu Australii. Władze uprzedziły, że może dojść do wielkich spustoszeń, porównywalnych z tymi, jakie poczyniły pożary z 1983 roku.

 • Premier Australii wzywa Franciszka do dymisji arcybiskupa, który miał molestować dziecko

  Premier Australii Malcolm Turnbull wzywa papieża do zdymisjonowania arcybiskupa Philipa Wilsona skazanego w lipcu na 12 miesięcy aresztu domowego za zatajenie w latach 70. przypadków molestowania seksualnego dziecka przez innego księdza. Abp Wilson, który w przeszłości był również przewodniczącym Konferencji Episkopatu Australii, choć nie wykonuje już obowiązków metropolity Adelaide (Adelajdy), formalnie nie zrezygnował z tej funkcji. Czeka na proces apelacyjny, co - jak zauważa AFP -...

 • Niezwykłe małżeństwo z Górnego Śląska. Razem już od 70 lat!

  Takiej pary nie pamiętają nawet najstarsi, emerytowani już pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzowie. Pani Adelajda ma 89 lat, pan Alfons 93. Pobrali się 70 lat temu i obchodzą właśnie tzw. kamienne gody.

 • Znacie receptę na długi i udany związek? Głosujcie

  Takiej pary nie pamiętają nawet najstarsi, emerytowani już pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzowie. Pani Adelajda ma 89 lat, pan Alfons 93. Pobrali się 70 lat temu i obchodzą właśnie kamienne gody. A Wy znacie receptę na udany związek?

 • Australia: Kotka pokonała 3 tys. km w drodze do starego domu

  Bura kocica Jessie przez ponad rok wędrowała przez Australię z nowego domu swoich właścicieli w pobliżu Darwina do ich starego gospodarstwa koło Adelajdy, odległego o 3 tysiące km - pisze australijska prasa.

Wideo na temat: adelajda
 • Żywioł sieje zniszczenie. Największe straty od 30 lat?

  Gigantyczne pożary objęły rejon Adelajdy na południu Australii. Walka z ogniem jest bardzo trudna, bo pożar trawi uprawy winorośli, usytuowane w północno-wschodniej części regionu. Ponad tysiąc gospodarstw w samej Adelajdzie jest bez prądu. Bez elektryczności są też setki domów w okolicach miasta. Walkę z ogniem utrudnia pogoda. Synoptycy przewidują, że w najbliższym czasie będzie mocno wiać, co spowoduje, że ogień dalej będzie się rozprzestrzeniał. Miejscowe władze zaapelowały do 40 tysięcy...