• Informacje na temat:

  adelajda

Artykuły na temat: adelajda
 • RMF24: Kamienne gody małżeństwa z Chorzowa

  Takiej pary nie pamiętają nawet najstarsi, emerytowani już pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzowie. Pani Adelajda ma 89 lat, pan Alfons 93. Pobrali się 70 lat temu i obchodzą właśnie tzw. kamienne gody.

 • Płonie australijski busz. Władze boją się "niewyobrażalnie wielkiego" pożaru

  Gwałtowne pożary buszu ogarnęły rejon Adelajdy na południu Australii. Władze uprzedziły, że może dojść do wielkich spustoszeń, porównywalnych z tymi, jakie poczyniły pożary z 1983 roku.

 • Niezwykłe małżeństwo z Górnego Śląska. Razem już od 70 lat!

  Takiej pary nie pamiętają nawet najstarsi, emerytowani już pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzowie. Pani Adelajda ma 89 lat, pan Alfons 93. Pobrali się 70 lat temu i obchodzą właśnie tzw. kamienne gody.

 • Znacie receptę na długi i udany związek? Głosujcie

  Takiej pary nie pamiętają nawet najstarsi, emerytowani już pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzowie. Pani Adelajda ma 89 lat, pan Alfons 93. Pobrali się 70 lat temu i obchodzą właśnie kamienne gody. A Wy znacie receptę na udany związek?

 • Australia: Kotka pokonała 3 tys. km w drodze do starego domu

  Bura kocica Jessie przez ponad rok wędrowała przez Australię z nowego domu swoich właścicieli w pobliżu Darwina do ich starego gospodarstwa koło Adelajdy, odległego o 3 tysiące km - pisze australijska prasa.

 • Bura kocica Jessie przebyła 3 tysiące kilometrów z nowego domu swoich właścicieli w pobliżu Darwina do ich starego gospodarstwa koło Adelajdy. Podróż trwała podczas rok.

 • 2979 kilometrów liczy najdłuższa australijska linia kolejowa. Trasa biegnie z południa, przez czerwoną pustynię, na północ kraju do miasta Darwin. Dziś z Adelajdy wyruszył pierwszy pociąg pasażerski.

 • Oto ranking najbardziej przyjaznych miast. Na którym miejscu jest Warszawa?

  ..., Toronto, Calgary, Adelajda, Perth, Auckland, Helsinki oraz Hamburg. Melburne otrzymało najwyższą ocenę za służbę zdrowia, edukację oraz infrastrukturę i uzyskało całkowity wynik 97,5 pkt. na 100

 • GOPR poszukuje dwojga grotołazów

  .... Z doniesienia wynikało, że jego córka została uwięziona w jednej z jaskiń. Ratownicy GOPR od soboty przeszukiwali jaskinie w pobliżu Jerzmanowic k. Ojcowa. Z tego rejonu Adelajda po raz ostatni...

 • "Granat to kolor, a mina to uśmiech"

  Akcję, która potrwa do 15 października, można wspierać wysyłając sms o treści "POMOC" na numer 7261, kupując ołówki w sklepie internetowym www.sppah.org.pl i wpłacając pieniądze na konto bankowe 41 1060 0076 0000 3310 0016 1001. Jak powiedziała Adelajda Kołodziejska z PAH, plakaty kampanii znaleźć można w środkach komunikacji miejskiej; informacje dostępne są także w prasie i radiu . Pierwsza...

Wideo na temat: adelajda
 • Żywioł sieje zniszczenie. Największe straty od 30 lat?

  Gigantyczne pożary objęły rejon Adelajdy na południu Australii. Walka z ogniem jest bardzo trudna, bo pożar trawi uprawy winorośli, usytuowane w północno-wschodniej części regionu. Ponad tysiąc gospodarstw w samej Adelajdzie jest bez prądu. Bez elektryczności są też setki domów w okolicach miasta. Walkę z ogniem utrudnia pogoda. Synoptycy przewidują, że w najbliższym czasie będzie mocno wiać, co spowoduje, że ogień dalej będzie się rozprzestrzeniał. Miejscowe władze zaapelowały do 40 tysięcy...

Dyskusje na temat: adelajda