• Informacje na temat:

  adenauer konrad

Artykuły na temat: adenauer konrad
 • Konrada Adenauera - jeden z tzw. ojców-założycieli Wspólnoty; pierwszy powojenny kanclerz Niemiec, który był współtwórcą idei zjednoczonej Europy i rzecznikiem pojednania Niemiec i Francji.

 • Niemcy: Znów problemy z rządowym samolotem

  Seria awarii rządowych samolotów w Niemczech wydaje się nie mieć końca. Airbus A340 "Konrad Adenauer" jest jeszcze w warsztacie, a prezydent Frank-Walter Steinmeier utknął w środę na kilka godzin w Etiopii z powodu kłopotów z rządowym A340 "Theodor Heuss".

 • Awaria samolotu Angeli Merkel

  Airbus "Konrad Adenauer", którym w czwartek wieczorem kanclerz Niemiec Angela Merkel leciała na szczyt G20 do Buenos Aires, miał awarię i po ok. godzinie lotu musiał zawrócić znad Holandii.

 • Niemcy: Awaria samolotu kanclerz Merkel

  Airbus "Konrad Adenauer", którym w czwartek wieczorem kanclerz Niemiec Angela Merkel leciała na szczyt G20 do Buenos Aires, miał awarię i po ok. godzinie lotu musiał zawrócić znad Holandii.

 • Pierwszy kanclerz RFN Konrad Adenauer został Niemcem wszech czasów w konkursie niemieckiej telewizji publicznej ZDF. Adenauer wyprzedził autora 95 tez przeciwko odpustom - Marcina Lutra, oraz twórcę marksizmu Karola Marksa.

 • "Der Spiegel": kanclerz Merkel będzie walczyć o czwartą kadencję

  Niemiecka kanclerz Angela Merkel zdecydowała, że w wyborach parlamentarnych w 2017 roku będzie ubiegać się o czwartą kadencję i już zaczęła przygotowania do kampanii wyborczej - poinformował "Der Spiegel" na swej stronie internetowej. Zdaniem tygodnika kampania będzie prowadzona z berlińskiej centrali CDU w Konrad-Adenauer-Haus i trwa już rekrutacja pierwszych wolontariuszy.

 • Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" opisuje w najnowszym wydaniu przypadek stawiający pod znakiem zapytania polityczną niezależność niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w latach 60. TK miał stanąć w sporze po stronie kanclerza RFN Konrada Adenauera.

 • Czytajmy na głos Traktat z Lizbony

  Tak, jak czyta się na głos powieści, powinno się czytać Traktat z Lizbony, bo jego wypełnianie jest gwarantem stabilności Unii Europejskiej - stwierdzili uczestnicy debaty "Odnowiona Europa - polsko-niemieckie perspektywy", która odbyła się w ramach cyklu debat Forum Dialog+. Jej organizatorem była Ars Republica i Fundacja Konrada Adenauera w Polsce.

 • Pierwszy kanclerz RFN Konrad Adenauer został Niemcem wszechczasów w konkursie niemieckiej telewizji publicznej ZDF. Adenauer wyprzedził autora 95 tez przeciwko odpustom, Marcina Lutra, oraz twórcę marksizmu Karola Marksa.

 • ...​Od kilku dni, całkiem słusznie, pojawiały się apele do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by zrezygnował z zaplanowanej wizyty w fundacji Konrada Adenauera w Berlinie i nie uczestniczył w ten sposób w uroczystościach ku czci autora nieudanego zamachu na Hitlera, pułkownika Clausa von Stauffenberga.

Zdjęcia na temat: adenauer konrad
Dyskusje na temat: adenauer konrad