• Informacje na temat:

  adiutant

Artykuły na temat: adiutant
 • Oficer BOR-u będzie adiutantem Baracka Obamy

  Podczas wizyty Baracka Obamy w Warszawie to borowiec będzie podejmował kluczowe decyzje w związku z ochroną prezydenta USA - ustalił to reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

 • Oficer BOR-u będzie adiutantem Baracka Obamy podczas wizyty w Warszawie

  Podczas wizyty Baracka Obamy w Warszawie to borowiec będzie podejmował kluczowe decyzje w związku z ochroną prezydenta USA - ustalił to reporter RMF FM Mariusz Piekarski. W ochronę Obamy zaangażowanych będzie kilkuset oficerów BOR-u i ponad stu agentów Secret Service. Amerykanie są już w Warszawie i sprawdzają miejsca, które odwiedzi prezydent USA.

 • Hitler nie wiedział o holokauście?

  Wspomnienia ostatniego adiutanta Adolfa Hitlera, Fritza Dargesa, mogą ostatecznie potwierdzić osobiste zaangażowanie przywódcy Rzeszy w holokaust.

 • Prezes IPN Janusz Kurtyka ocenił, że "dziennik czynności", sporządzony przez Wiktora Anoszkina, adiutanta marszałka Wiktora Kulikowa, to urzędowy dokument.

 • ...1856 - w marcu w Toniach pod Krakowem zmarł gen. Franciszek Paszkowski, adiutant Tadeusza Kościuszki i jego biograf, pierwszy przewodniczący Komitetu...

 • Dzienniki gen. Wiktora Anoszkina, adiutanta marszałka Wiktora Kulikowa, trafią do zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej - poinformował rzecznik prasowy Instytutu Andrzej Arseniuk. Anoszkin opisał m.in. spotkanie Jaruzelskiego i Kulikowa z grudnia 1981 r.

 • Niszczejący XVIII-wieczny obiekt odkupił kilka miesięcy temu za symboliczną kwotę Leszek Wieniawa-Długoszowski, bratanek słynnego generała i adiutanta Józefa Piłsudskiego - Bolesława. Zainteresował się dworem po artykule, w którym była mowa o fatalnym stanie dworu zagrożonego katastrofą budowlaną.

 • "To nie była miłość od pierwszego wejrzenia". Prawdziwa historia pewnego zdjęcia

  To była ostatnia edycja naszej zabawy "I Ty możesz zagrać w serialu Czas honoru". Tym razem Waszym zadaniem było napisanie historii do jednego zdjęcia. Fotografia pochodzi z prywatnego archiwum. Zdjęcie zostało zrobione w sierpniu 1944 roku w Grójcu, kilka tygodni po ślubie łączniczki AK Ireny Wróblewskiej i adiutanta komendanta ośrodka AK Głuszec w Grójcu Stanisława Wójcika.

 • Dzienniki Wiktora Anoszkina trafią do zbiorów IPN

  Dzienniki gen. Wiktora Anoszkina, adiutanta marszałka Wiktora Kulikowa, trafią do zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej - poinformował PAP rzecznik prasowy Instytutu Andrzej Arseniuk. Anoszkin opisał m.in. spotkanie Jaruzelskiego i Kulikowa z grudnia 1981 r.

 • W centrum miasta na marszu Bandery zgromadziły się trzy tysiące zwolenników partii narodowych. Honorowe odznaczenia świętego Jerzego otrzymał między innymi osobisty adiutant Romana Szuchewycza, odpowiedzialnego za czystki na Polakach na Wołyniu.

Zdjęcia na temat: adiutant