• Informacje na temat:

  admirał

Artykuły na temat: admirał
 • Dowódca argentyńskiej marynarki wojennej admirał Marcelo Eduardo Hipolito Sur został odwołany miesiąc po zaginięciu na południowym Atlantyku okrętu podwodnego z 44-osobową załogą - poinformował w sobotę rzecznik rządu w Buenos Aires.

 • Hel: Uroczystość pogrzebowa admirała Józefa Unruga i jego żony

  W świątyni wystawione są trumny ze szczątkami admirała i jego małżonki. Przed mszą odbyło się odsłonięcie tablic poświęconych ofiarom reżimu komunistycznego, w którym wziął udział szef MON. Po nabożeństwie odbędą się uroczystości patriotyczne przy Pomniku Obrońców Helu. Planowane jest tu przemówienie ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Następnie trumny ze szczątkami admirała...

 • Reuter: Dymisja admirała marynarki wojennej USA

  ...zderzył się z liberyjskim tankowcem Alnic MC. Dziesięciu marynarzy zaginęło, a pięciu odniosło rany. We wtorek dowódca floty USA na Pacyfiku admirał Scott Swift poinformował, że nurkowie znaleźli...

 • Rosyjski lotniskowiec Admirał Kuzniecow już u wybrzeży Syrii

  Rosyjska grupa okrętów, w której skład wchodzi lotniskowiec Admirał Kuzniecow i która ma wzmocnić rosyjską obecność wojskową w Syrii, znajduje się obecnie u wybrzeży Syrii - poinformował w sobotę kapitan Admirała Kuzniecowa, Siergiej Artamonow.

 • Gdynia: Zakończyła się msza pogrzebowa admirała Józefa i Zofii Unrugów

  W kościele Marynarki Wojennej pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gdyni-Oksywiu zakończyła się msza pogrzebowa dowódcy obrony Wybrzeża 1939 r., admirała floty Józefa Unruga i jego żony Zofii. Do konduktu zmierzającego na Cmentarz Marynarki Wojennej dołączył prezydent Duda.

 • Syn pruskiego oficera, obrońca polskiego wybrzeża. Admirał Unrug wrócił do Polski

  W Helu rozpoczną się dziś uroczystości pogrzebowe dowódcy Marynarki Wojennej w okresie II RP i dowódcy Obrony Wybrzeża we wrześniu 1939 roku, admirała Józefa Unruga i jego żony Zofii. Ich szczątki przypłynęły z Francji do Polski w niedzielę na pokładzie okrętu ORP Kościuszko.

 • Rosyjski admirał: Rosja osiągnęła poziom floty jak za ZSRR

  Dowódca marynarki wojennej Rosji admirał Władimir Koroliow oświadczył w piątek, że w 2016 roku osiągnęła ona poziom floty ZSRR pod względem liczby dni, jaką spędzają w rejsach okręty podwodne. Jak wyjaśnił, jest to obecnie ponad 3 tys.

 • Admirał Swift: Kroki podejmowane wobec Korei Płn. nie zdały egzaminu

  Naczelny dowódca Floty Pacyfiku admirał Scott Swift ocenił w czwartek w Tokio, że dotychczasowe kroki dyplomatyczne i gospodarcze wobec Korei Płn. nie przyniosły spodziewanego efektu. Dodał, że decyzja o prewencyjnym ataku należałaby ewentualnie do prezydenta.

 • USA: Admirał Swift gotów wykonać rozkaz ws. ataku nuklearnego na Chiny

  ...admirał. To jest podstawa amerykańskiej demokracji. I za każdym razem, kiedy mamy do czynienia z armią, która odsuwa się od założeń oraz (wypowiada) posłuszeństwo wobec cywilnej kontroli, to mamy poważny...

 • Admirał Witko: W Noworosyjsku powstaje baza okrętów podwodnych

  ...​ W Noworosyjsku nad Morzem Czarnym, stacjonować będzie siedem okrętów podwodnych uzbrojonych w pociski manewrujące o zasięgu ponad 1,5 tys. km - poinformował we wtorek dowódca Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej admirał Aleksandr Witko.

Zdjęcia na temat: admirał
Wideo na temat: admirał
 • Szturm na bazę marynarki w Sewastopolu

  Mija termin ultimatum jakie pełniący funkcję prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow postawił Rosji ultimatum w sprawie porwanych na Krymie żołnierzy - w tym dowódcy floty admirała Serhija Hajduka. Podczas szturmu na kwaterę marynarki wojennej w Sewastopolu niezidentyfikowani uzbrojeni ludzie mieli wyprowadzić go w kajdankach i wywieźć w nieznanym kierunku. Turczynow zagroził, że jeśli Rosja nie