• Informacje na temat:

  admirał

Artykuły na temat: admirał
 • Dowódca argentyńskiej marynarki wojennej admirał Marcelo Eduardo Hipolito Sur został odwołany miesiąc po zaginięciu na południowym Atlantyku okrętu podwodnego z 44-osobową załogą - poinformował w sobotę rzecznik rządu w Buenos Aires.

 • Reuter: Dymisja admirała marynarki wojennej USA

  ...zderzył się z liberyjskim tankowcem Alnic MC. Dziesięciu marynarzy zaginęło, a pięciu odniosło rany. We wtorek dowódca floty USA na Pacyfiku admirał Scott Swift poinformował, że nurkowie znaleźli...

 • Rosyjski lotniskowiec Admirał Kuzniecow już u wybrzeży Syrii

  Rosyjska grupa okrętów, w której skład wchodzi lotniskowiec Admirał Kuzniecow i która ma wzmocnić rosyjską obecność wojskową w Syrii, znajduje się obecnie u wybrzeży Syrii - poinformował w sobotę kapitan Admirała Kuzniecowa, Siergiej Artamonow.

 • Rosyjski admirał: Rosja osiągnęła poziom floty jak za ZSRR

  Dowódca marynarki wojennej Rosji admirał Władimir Koroliow oświadczył w piątek, że w 2016 roku osiągnęła ona poziom floty ZSRR pod względem liczby dni, jaką spędzają w rejsach okręty podwodne. Jak wyjaśnił, jest to obecnie ponad 3 tys.

 • Admirał Swift: Kroki podejmowane wobec Korei Płn. nie zdały egzaminu

  Naczelny dowódca Floty Pacyfiku admirał Scott Swift ocenił w czwartek w Tokio, że dotychczasowe kroki dyplomatyczne i gospodarcze wobec Korei Płn. nie przyniosły spodziewanego efektu. Dodał, że decyzja o prewencyjnym ataku należałaby ewentualnie do prezydenta.

 • USA: Admirał Swift gotów wykonać rozkaz ws. ataku nuklearnego na Chiny

  ...admirał. To jest podstawa amerykańskiej demokracji. I za każdym razem, kiedy mamy do czynienia z armią, która odsuwa się od założeń oraz (wypowiada) posłuszeństwo wobec cywilnej kontroli, to mamy poważny...

 • Admirał Witko: W Noworosyjsku powstaje baza okrętów podwodnych

  ...​ W Noworosyjsku nad Morzem Czarnym, stacjonować będzie siedem okrętów podwodnych uzbrojonych w pociski manewrujące o zasięgu ponad 1,5 tys. km - poinformował we wtorek dowódca Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej admirał Aleksandr Witko.

 • Na gdyńskim nabrzeżu, przy którym cumuje okręt ORP "Błyskawica", zakończyły się uroczystości pożegnalne admirała floty Andrzeja Karwety, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Pogrzeb odbędzie się w podgdańskim Baninie.

 • ...niej niezwykle wzruszająca". Spotkanie zorganizowano w Jeleniu, dzielnicy Jaworzna, w której admirał się urodził i wychował. Zaproszenie otrzymał m.in. młody oficer, który w ubiegłym roku skończył Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni i podobnie jak admirał pochodzi z Jaworzna. Dyplom honorowy "Za zasługi dla miasta Jaworzna" został nadany admirałowi uchwałą Rady Miejskiej w Jaworznie, z kolei...

 • Admirał Stavridis: NATO musi zacząć działać ws. Krymu

  NATO musi zacząć działać ws. kryzysu na Krymie, ponieważ bezczynność działa na korzyść Rosji - uważa emerytowany admirał James Stavridis, były Naczelny Dowódca Sojuszniczych Sił Europy.

Zdjęcia na temat: admirał
Wideo na temat: admirał
 • Szturm na bazę marynarki w Sewastopolu

  Mija termin ultimatum jakie pełniący funkcję prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow postawił Rosji ultimatum w sprawie porwanych na Krymie żołnierzy - w tym dowódcy floty admirała Serhija Hajduka. Podczas szturmu na kwaterę marynarki wojennej w Sewastopolu niezidentyfikowani uzbrojeni ludzie mieli wyprowadzić go w kajdankach i wywieźć w nieznanym kierunku. Turczynow zagroził, że jeśli Rosja nie