• Informacje na temat:

  adolf hitler

Artykuły na temat: adolf hitler
 • Biografia Adolfa Hitlera

  ...​Adolf Hitler był niemieckim dyktatorem rządzącym w latach dwudziestych i podczas II wojny światowej w Niemczech. Był twórcą III Rzeszy i ideologiem skrajnego faszyzmu - hitleryzmu.

 • Niemieckie miasteczko głosuje za dzwonem im. Adolfa Hitlera

  Nazistowska swastyka i słowa "Wszystko dla Ojczyzny - Adolf Hitler" stały się kontrowersyjnym tematem w małym miasteczku w południowo-zachodnich Niemczech. Dyskusję na temat pozostawienia kościelnego dzwonu z takim napisem podjęła rada miasta i państwowe władze kościelne - napisał we wtorek "The Washington Post".

 • Album z nieznanymi zdjęciami Adolfa Hitlera trafi na aukcję

  Album z nieznanymi dotąd zdjęciami Adolfa Hitlera wystawiony zostanie na aukcji w Wielkiej Brytanii. Niespotykane znalezisko zostało zabrane z jego bunkra w Berlinie w 1945 roku przez brytyjskiego fotografa Edwarda Deana.

 • Telefon Adolfa Hitlera sprzedany za 243 tys. dolarów

  Aparat telefoniczny "czerwonej linii" Adolfa Hitlera zaprezentowany na aukcji jako "najbardziej zbrodnicza broń w historii" został sprzedany w niedzielę za 243 tys. dolarów. Taką informację podał amerykański dom aukcyjny "Alexander", który wystawił na sprzedaż tę "pamiątkę".

 • Adolf Hitler chciał eksterminować niepełnosprawnych z powodu chorego brata?

  Austriacki historyk Florian Kotanko ustalił, że Adolf Hitler miał młodszego brata, który cierpiał na wodogłowie i zmarł wkrótce po urodzeniu. Zdaniem badacza właśnie to mogło mieć wpływ na nienawiści dyktatora do niepełnosprawnych osób.

 • Obrazy Adolfa Hitlera sprzedane za ok. 40 tys. euro

  Norymberski dom aukcyjny Weidler sprzedał w sobotę 16 akwareli, których autorstwo przypisuje się Adolfowi Hitlerowi. Nabywcy zapłacili za nie w sumie ok. 40 tys. euro. Kolejne 13 obrazów niebawem także zostanie wystawionych na aukcję.

 • USA: Adolf Hitler w kampanii wyborczej

  W niecodzienny sposób historia Trzeciej Rzeszy wkroczyła do amerykańskiej kampanii wyborczej. Kolejni kandydaci Partii Republikańskiej odpowiadają na pytanie, czy uśmierciliby Adolfa Hitlera jako płód lub niemowlę.

 • Adolf Hitler był uzależniony od metamfetaminy

  Liczący 47 stron dokument ujawnił uzależnienie Adolfa Hitlera m.in. od crystal meth, jak w slangu określa się metamfetaminę. Narkotyk podawany był żołnierzom w czasie II wojny światowej, by zniwelować zmęczenie walczących na froncie. Dyktator III Rzeszy był pod wpływem metamfetaminy w lecie 1943 roku podczas słynnego spotkania z włoskim dyktatorem Benito Mussolinim, kiedy to Hitler wygłosił...

 • Brat Adolfa Hitlera pracował dla Żydów

  Przyrodni brat Adolfa Hitlera mieszkał w Liverpoolu i pracował w kawiarni należącej do Żydów. Potwierdzają to dokumenty odkryte przez brytyjskich dziennikarzy.

 • Odkrywca: Hitler w Krośnie

  W czasie drugiej wojny światowej Adolf Hitler rzadko bywał w okupowanej Polsce. W sierpniu 1941 roku odwiedził Krosno. Dlaczego akurat to miasto? Pewnie dlatego, że wtedy było stąd najbliżej na front(...) położone w mieście lotnisko główne, ale też dwa oddalone od niego lotniska pomocnicze. Adolf Hitler zjawił się na lotnisku krośnieńskim w towarzystwie Benito Mussoliniego, licznej świty złożonej...

Zdjęcia na temat: adolf hitler
Wideo na temat: adolf hitler