• Informacje na temat:

  adonis

Artykuły na temat: adonis
 • Adonis Stevenson znokautowany. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Adonis Stevenson (29-2-1, 24 KO), który został w nocy znokautowany przez Aleksandra Gwozdyka (16-0, 13 KO) i stracił pas WBC w wadze półciężkiej na gali w Quebecu, walczy o życie w szpitalu.

 • Nie żyje Frank Adonis. Aktor znany z "Chłopców z ferajny" zmarł w wieku 83 lat

  W wieku 83 lat zmarł Frank Adonis. Aktor znany m.in. z filmów "Wściekły byk" i "Chłopcy z ferajny" od wielu lat ciężko chorował.

 • Adonis Stevenson wybudzony ze śpiączki! Po walce o pas był w stanie krytycznym

  Adonis Stevenson - kanadyjski bokser, który trzy tygodnie temu po walce o mistrzostwo świata w stanie krytycznym trafił do szpitala - został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Taką informację przekazały lokalne media z kanadyjskiego Quebecu, powołując się na partnerkę pięściarza Simone God.

 • Adonis, Transtroemer, Zagajewski w przednoblowskich rankingach

  Adonis, Oz, Transtroemer, Djebar, Murakami - te nazwiska pojawiają się w spekulacjach dotyczących literackiego Nobla. Tegorocznego laureata poznamy w czwartek. Z polskich pisarzy w przednoblowskich rankingach najwyżej stoi Adam Zagajewski.

 • Dla kogo literacki Nobel? Magris czy Adonis?

  Czołówkę listy brytyjskich bukmacherów, obok Włocha - prozaika, eseisty i naukowca, profesora Uniwersytetu w Trieście - tworzą: Adonis - syryjsko/libański poeta osiadły we Francji oraz izraelski pisarz Amos Oz. Jeśli Szwedzka Akademia wybierze Claudio Magrisa, obstawiający mogą liczyć na uzyskanie czterokrotności stawki, zwolennicy Adonisa i Oza odpowiednio pięciokrotność i sześciokrotność...

 • Kto otrzyma literackiego Nobla? Loteria nazwisk ruszyła

  Literackiego Nobla w tym roku może otrzymać syryjski poeta Adonis, jeden z wielkich pisarzy amerykańskich lub niedoceniany autor z Afryki - typują szwedzkie media. Werdykt zostanie ogłoszony w czwartek w Sztokholmie.

 • Derek Walcott, Adonis, Bei Dao, Zadie Smith są wśród pisarzy, którzy potwierdzili swój udział w Festiwalu Literackim Czesława Miłosza "Rodzinna Europa", który odbędzie się w Krakowie w dniach 9-15 maja.

 • Bokser Andrzej Fonfara przegrał w 2. rundzie walkę ze Stevensonem o pas WBC

  Andrzej Fonfara przegrał w drugiej rundzie walkę z broniącym tytułu Kanadyjczykiem Adonisem Stevensonem o mistrzostwo świata WBC w bokserskiej wadze półciężkiej. Pojedynek odbył się w Montrealu.

 • Claudio Magris, Amos Oz, Joyce Carol Oates, Adonis, Hertha Mueller to nazwiska, które pojawiają się często podczas spekulacji, kto w tym roku dostanie literackiego Nobla. Laureata poznamy w czwartek.

 • Dwie rewizje osobiste przed wejściem do samolotu?

  Wśród nowych środków bezpieczeństwa podróżnych latających samolotami rząd brytyjski rozważa wprowadzenie dwóch rewizji osobistych, większe zastosowanie psów oraz zakaz przemieszczania się w samolocie na godzinę przed lądowaniem. Na rozwiązania te wskazał minister transportu Andrew Adonis w wywiadzie dla tygodnika "Sunday Times".