• Informacje na temat:

  afera watergate

Artykuły na temat: afera watergate
 • Polska afera Watergate w Krakowie

  Dziennikarze RMF FM pierwsi ujawnili, że od marca do sierpnia zeszłego roku prokuratura podsłuchiwała 14 osób związanych z krakowską Platformą. Działania prokuratury miały związek ze śledztwem w sprawie rzekomej korupcji byłego posła PO Tomasza Szczypińskiego. To są podsłuchy na szeroką skalę i ja bym to porównał nawet do afery Watergate - powiedział reporterowi RMF FM Łukasz Osmenda, krakowski...

 • Francuska "Watergate"! Opozycja na podsłuchu!

  We Francji wybuchł wielki skandal polityczny porównywany przez paryskich komentatorów ze słynną amerykańską aferą "Watergate". Według mediów, socjalistyczny prezydent Francois Hollande dostał od prokuratury treść podsłuchanych rozmów telefonicznych swojego głównego przeciwnika. Chodzi o byłego szefa państwa Nicolasa Sarkozy'ego oraz innych liderów opozycji.

 • Berlińska policja potwierdziła, że z kwatery głównej partii kanclerza Gerharda Schroedera zniknął przenośny komputer. Według "Der Spiegel" w jego pamięci znajdowały się tajne informacje na temat Partii Socjaldemokratów. Były to np. dane dotyczące środków bezpieczeństwa na przedwyborczych spotkaniach.

 • Ostre starcie w USA. Trump mówi o "nowej aferze Watergate", Clinton nie pozostaje dłużna

  ...telekomunikacyjnego Ericsson, który mimo międzynarodowych sankcji prowadził transakcje z Iranem. To nowa afera Watergate! I Clinton jest całkowicie chroniona przez nasz rząd! - wykrzykiwał Trump...

 • ...17 czerwca 1972 roku w waszyngtońskim kompleksie Watergate zatrzymano pięciu mężczyzn, którzy próbowali dostać się do siedziby Partii Demokratycznej. Początkujący reporter "The Washington Post", Bob Woodward poszedł tym tropem i odkrył, że zatrzymani są związani z CIA.

 • 30 lat po aferze Watergate

  Trzydzieści lat temu, 8 sierpnia wieczorem (czasu amerykańskiego, 9 sierpnia czasu polskiego) 1974 roku podał się do dymisji prezydent USA Richard Nixon. Tak zakończyła się afera Watergate.

 • Francuska watergate

  Francuską watergate określa się proces członków nieformalnej komórki antyterrorystycznej, która na polecenie prezydenta Francois Mitterranda założyła w latach 80. setki nielegalnych podsłuchów telefonicznych.

 • Bernard Leon Barker, jeden z pięciu uczestników włamania do budynku Watergate, zmarł wczoraj na przedmieściach Miami w wieku 92 lat - poinformowała jego pasierbica Kelly Andrad.

 • Ujawniono stenogramy przesłuchań Nixona w sprawie Watergate

  Narodowe Archiwa USA udostępniły opinii publicznej tajne dotychczas stenogramy przesłuchań byłego prezydenta Richarda Nixona w sprawie afery Watergate przed śledczym sądem przysięgłych, który prowadził dochodzenie w tej sprawie.

 • Media na tropie afer

  Co ciekawe wielkie skandale naszych czasów, jak afera Watergate, stały się głośne nie tyle z uwagi na pierwotne przestępstwo, ale późniejsze próby jego tuszowania. Afera Watergate Modelowym przykładem jest afera Watergate. Po raz pierwszy okazało się, że dochodzenie dziennikarskie może spowodować dymisję prezydenta światowego supermocarstwa. W 1972 roku przed wyborami prezydenckimi w USA, dwaj...

Zdjęcia na temat: afera watergate
Dyskusje na temat: afera watergate