• Informacje na temat:

  afera żelazo

Artykuły na temat: afera żelazo
 • Karalność sprawy wcale nie jest przedawniona - jak przyjęto w początkach lat 90., umarzając śledztwo sprawie "afery żelazo". Od końca lat 90. przestępstwa członków aparatu władzy PRL nie przedawniają się na ogólnych zasadach - twierdzi prokurator Lucjan Nowakowski z centrali pionu śledczego IPN.

 • Sprawa do złudzenia przypomina słynną aferę "Żelazo" z czasów PRL. Złoto było przemycane z Belgii na Białoruś i do obwodu kaliningradzkiego za pośrednictwem spółki Sandra, której współwłaścicielem był brat obecnego szefa ABW Krzysztofa Bondaryka - informuje "Rzeczpospolita".

 • Beata Szydło w Sejmie: Koalicja PO-PSL chciała wszystko sprzedać

  Naczelnym celem rządu jest "ochrona majątku narodowego" - powiedziała w Sejmie premier Beata Szydło. Dodała, że w czasie 8 lat rządów poprzedniej koalicji PO-PSL, która chciała "wszystko sprzedać", przez Polskę "przetoczyły się niebotyczne afery". Szefowa rządu wystąpiła w Sejmie przed głosowaniem nad wnioskiem opozycji o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji ustawy o Agencji Mienia Wojskowego. Jest w nim mowa o odstąpieniu od zasady zatrudniania osób na kierownicze stanowiska...

 • "PO wyrzuciła Michnika i rozstała się z Rywinem"

  Pomorskie PiS zaprotestowało dziś przeciwko - jak twierdzi - próbom politycznego zatuszowania tzw. afery sopockiej z udziałem prezydenta tego miasta Jacka Karnowskiego.

 • ...porcję wrażeń. Może Łyżwiński broniąc się przed odebraniem immunitetu zacznie sypać? A może nie będzie musiał, bo w seksaferze prokuratura oskarży niedawnego wicepremiera? Albo afera gruntowa nabierze...

 • 50 aresztowanych w aferze paliwowej

  Ok. 50 osób aresztowano dotychczas w aferach paliwowych w całej Polsce - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w źródle zbliżonym do organów ścigania. Dzisiejsza "Rzeczpospolita" opisała sprawę domniemanej "mafii paliwowej". Chodzi o proceder nadużyć paliwowych, oszustw podatkowych i wyłudzeń kredytów, w który zamieszane są "setki spółek i ludzi", a który miał przynieść 10 mld zł strat. Wg gazety...

 • Czy ostatnio nagłośnioną aferę z fundacją „Bezpieczna Służba” - można porównać z czymś co już znamy? Narzuca się porównanie z historią sprzed lat. W okresie PRL-u struktury MSW i świat przestępczy przenikały się w tak zwanej aferze „Żelazo”.

 • Amber Gold: Komisja przesłucha Andrzeja Seremeta

  Dzisiaj przed Sejmową Komisją Śledczą ds. Amber Gold zeznania złoży Andrzej Seremet. Od marca 2010 do marca 2016 roku pełnił funkcję Prokuratora Generalnego.

 • Kto tam? Tu Fatum

  ...cel. Jeżeli posuwa się tak daleko i tak łączy się te sprawy, to ja jeszcze coś dodam do pana pytania. Pan powiedział o FOZZ-ie, a nie wspomniał pan o aferze "Żelazo". Walerian Pańko też miał dużą(...) okolicznościach. Wypowiada  zdania podważające dotychczasowe ustalenia. Myślę, że jest jej wygodniej w takich okolicznościach funkcjonować dalej. Afera FOZZ-u to jest bardzo głośna ... Głośna, ale...

 • Święto kina w Cannes i filmowa muzyka w Krakowie

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes i festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Te dwa wydarzenia zdominują najbliższy tydzień w kulturze.

Dyskusje na temat: afera żelazo