• Informacje na temat:

  afro

Artykuły na temat: afro
 • ​Najmłodszy czeski poseł: Komuniści narzekają, że przez moje afro nic nie widzą

  Ojciec Feriego ma przodków z Etiopii. To po nim młody poseł odziedziczył charakterystyczne i bujne afro. Niektórym ta fryzura jednak przeszkadza. Siedzę w lewej części izby. Zostałem ostatnio wezwany i usłyszałem, że komuniści (przedstawiciele Komunistycznej Partii Czech i Moraw - dop.red.), którzy siedzą za mną, narzekają że przez mnie nic nie widzą - mówi. 21-latek jest przedstawicielem...

 • Afro, Futrzaki, elektronika i Afryka

  Gwiazdą ostatniej w tym roku edycji Niepokornych w klubie Żaczek będzie zespół Afro Kolektyw, który promować będzie nowy album Połącz kropki.

 • Afro Kolektyw w Blue Note

  Początki zespołu sięgają 1994 roku, kiedy dwóch warszawskich MC i producentów - Afrojax i Nestor - stworzyli jeden z pierwszych, polskich składów hip-hopowych. Funkcjonowali oni pod nazwami Shit Lives Forever, Kawiarnia, Funk Dyrekcja oraz Spliff Radio . Pod koniec 2001 roku zespół - już pod nazwą Afro Kolektyw - nagrał debiutancką Płytę pilśniową. Płyta była fenomenem na rynku muzyki hip...

 • Afro - kubańskie rytmy na Zamku

  Orchestra Baobab została założona w 1970. Łączy rytmy afro-kubańskie, kreolskie melodie z Portugalii, rumbę z Kongo, high life oraz całą gamę lokalnych stylów. To w znacznej mierze właśnie dzięki temu zespołowi Dakar, stolica Senegalu, stał się jednym z najważniejszych muzycznych miejsc Afryki. W dyskografii zespołu znajduje się 21 krążków. Muzycy są jedną z na najwspanialszych i najbardziej...

 • Afrykańskie obrzędy ślubne na polsko-nigeryjskim weselu, przyrządzanie tradycyjnego posiłku z głowy kozła i reportaż ze stołecznych Dni Afryki można m.in. zobaczyć na wystawie "Afro-Warszawa" w stołecznym Domu Spotkań z Historią.

 • Donald Tusk lubił niskie dziewczęta i tanie wina. "Super Express" poszperał w przeszłości Tuska, kandydata na szefa rządu.

 • Cejrowski gościem Etnofestiwalu

  Wraz z podróżnikiem Wojciechem Cejrowskim, gwiazdą trzeciej edycji Etnofestiwalu w Łodzi, będziemy mogli rozsmakować się w bogactwie kultury afro-latynoskiej.

 • Na piechotę przez pół Europy - z piekła do namiotu w parku

  ...23-letni Tqe ma śniadą cerę, bujną czuprynę afro i gdyby nie fakt, że spotykamy się w prowizorycznym obozie dla uchodźców na jednym z brukselskich skwerów, można by pomyśleć, że jest zwykłym turystą. Do Belgii dotarł szlakiem bałkańskim. Głównie pieszo.

 • Od piątku warsztaty tańca współczesnego w siedzibie zespołu "Śląsk"

  Zajęcia m.in. z tańca współczesnego, klasycznego oraz tańca afro złożą się na program Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego. Warsztaty rozpoczną się w piątek w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie (śląskie).

 • Afro dance, flamenco, taniec hinduski, capoeira, street dance czy aikido - to tylko kilka tanecznych technik, które zgłębiają w Poznaniu uczestnicy V Biennale Tańca Współczesnego.