• Informacje na temat:

  afryki czarnej sztuka

Artykuły na temat: afryki czarnej sztuka
 • ...i kolonialnymi podstawami zachodniej cywilizacji. Prezentowane na biennale "Prace z cyklu Morze" Janka Simona to przedstawienie doświadczeń z jego zamorskich podróży do Azji, Afryki i na Karaiby. Simon w swojej...

 • Koniec lata bliski, bociany szykują się do odlotu do Afryki

  Bociany przygotowują się do odlotu do Afryki. Południowo-wschodnią Polskę opuszczają zazwyczaj 25-26 sierpnia. Przed odlotem zbierają się na sejmikach. Na te same od lat łąki przybywają rodziny bocianów z najbliższej okolicy. Niektóre sejmiki liczą nawet po 150 sztuk. Na Gorącą Linię RMF FM dostaliśmy pierwsze zdjęcia bocianich sejmików.

 • Zmarła żona Nelsona Mandeli - Winnie Madikizela-Mandela

  Nie żyje Winnie Madikizela-Mandela - żona legendarnego bojownika o zniesienie apartheidu i prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandeli. Zmarła w wieku 81 lat.

 • RPA: Była żona Nelsona Mandeli nie żyje

  W wieku 81 lat zmarła w poniedziałek Winnie Madikizela-Mandela - była żona legendarnego bojownika o zniesienie apartheidu i prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandeli.

 • ​Postsztuka jako szok, szydera i szpan

  ..." trafiało w sedno sprawy. Pierre Brassau był bowiem w rzeczywistości młodym szympansem z Zachodniej Afryki o imieniu Piotr, który żył w szwedzkim zoo w Borås. Za oszustwem krył się  dziennikarz Åke "Dacke(...) Stanu osiągnęły jednak dokładnie odwrotny efekt do zamierzonego. Jeśli to jest sztuka, to ja jestem Hotentotem - oświadczył prezydent Harry S. Truman. Jeden z amerykańskich kongresmenów publicznie...

 • Kłusownik zabił trzy nosorożce. Odsiedzi 77 lat

  Na 77 lat więzienia został skazany kłusownik z Republiki Południowej Afryki za zabicie trzech młodych nosorożców. Z roku na rok coraz więcej tych zwierząt jest zabijanych dla rogów.

 • Podróże z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego to cykl reportaży dotyczących podróży autora pełniącego rolę korespondenta po Azji i Afryce. Utwór z zasady wielogatunkowy, charakteryzuje pozór dokumentu, ale nie jest on do końca obiektywny - nie brak w nim własnych refleksji autora, jego przemyśleń i interpretacji faktów.

 • Bociany szykują się do odlotu

  Na Podkarpaciu kończą się sejmiki bocianie. Ptaki przygotowują się do odlotu do Afryki. Południowo-wschodnią Polskę opuszczają zazwyczaj 25-26 sierpnia - poinformował ornitolog Marian Stój.

 • Pająki z Polski robią furorę w Brukseli

  W prestiżowym brukselskim Muzeum Afryki trzeba czekać pół godziny w kolejce po bilety na wystawę. Jej właściciele, dwaj polscy hodowcy z Wałbrzycha chcieli przekonać publiczność, że pająk nie jest taki straszny.

 • Śledczy ścigają dwóch mężczyzn, bezpośrednio powiązanych z zamachami. Alert w Hanowerze

  ...artykułu. Od Polski - jak donosi brukselska korespondentka RMF FM - Francja oczekuje najpewniej wysłania znaczących sił wojskowych do Afryki. Wydarzenia związane z zamachami w Paryżu śledziliśmy w relacji na...