• Informacje na temat:

  afryki czarnej sztuka

Artykuły na temat: afryki czarnej sztuka
 • "Czarna Pantera" na czele laureatów nagród SAG. Close i Malek najlepszymi aktorami

  W Shrine Auditorium w Los Angeles rozdano w niedzielę wieczorem nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych (SAG). Za najlepszą obsadę w filmie kinowym uznano aktorów "Czarnej Pantery" w reżyserii Ryana Cooglera.

 • ...i kolonialnymi podstawami zachodniej cywilizacji. Prezentowane na biennale "Prace z cyklu Morze" Janka Simona to przedstawienie doświadczeń z jego zamorskich podróży do Azji, Afryki i na Karaiby. Simon w swojej...

 • Koniec lata bliski, bociany szykują się do odlotu do Afryki

  Bociany przygotowują się do odlotu do Afryki. Południowo-wschodnią Polskę opuszczają zazwyczaj 25-26 sierpnia. Przed odlotem zbierają się na sejmikach. Na te same od lat łąki przybywają rodziny bocianów z najbliższej okolicy. Niektóre sejmiki liczą nawet po 150 sztuk. Na Gorącą Linię RMF FM dostaliśmy pierwsze zdjęcia bocianich sejmików.

 • Zmarła żona Nelsona Mandeli - Winnie Madikizela-Mandela

  Nie żyje Winnie Madikizela-Mandela - żona legendarnego bojownika o zniesienie apartheidu i prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandeli. Zmarła w wieku 81 lat.

 • RPA: Była żona Nelsona Mandeli nie żyje

  W wieku 81 lat zmarła w poniedziałek Winnie Madikizela-Mandela - była żona legendarnego bojownika o zniesienie apartheidu i prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandeli.

 • ​Postsztuka jako szok, szydera i szpan

  ..." trafiało w sedno sprawy. Pierre Brassau był bowiem w rzeczywistości młodym szympansem z Zachodniej Afryki o imieniu Piotr, który żył w szwedzkim zoo w Borås. Za oszustwem krył się  dziennikarz Åke "Dacke(...) Stanu osiągnęły jednak dokładnie odwrotny efekt do zamierzonego. Jeśli to jest sztuka, to ja jestem Hotentotem - oświadczył prezydent Harry S. Truman. Jeden z amerykańskich kongresmenów publicznie...

 • Kłusownik zabił trzy nosorożce. Odsiedzi 77 lat

  Na 77 lat więzienia został skazany kłusownik z Republiki Południowej Afryki za zabicie trzech młodych nosorożców. Z roku na rok coraz więcej tych zwierząt jest zabijanych dla rogów.

 • Oscary 2019: "Zimna wojna" bez statuetek. "Green Book" najlepszym filmem

  Lanthimosa, "Czarnej Pantery" Ryana Cooglera, "Narodzin gwiazdy" Bradleya Coopera, "Romy" Alfonso Cuarona, "Vice" Adama McKaya, "Bohemian Rhapsody" Bryana Singera i "Czarnego bractwa. BlacKkKlansman(...), kiedy nasi przodkowie zostali wykradzeni z Afryki, przywiezieni tutaj, żeby uprawiać pola Virginii - przypomniał. Jak dodał: Moja babcia, która dożyła 100 lat, poszła na uczelnię, mimo że jej matka...

 • Podróże z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego to cykl reportaży dotyczących podróży autora pełniącego rolę korespondenta po Azji i Afryce. Utwór z zasady wielogatunkowy, charakteryzuje pozór dokumentu, ale nie jest on do końca obiektywny - nie brak w nim własnych refleksji autora, jego przemyśleń i interpretacji faktów.

 • Bociany szykują się do odlotu

  Na Podkarpaciu kończą się sejmiki bocianie. Ptaki przygotowują się do odlotu do Afryki. Południowo-wschodnią Polskę opuszczają zazwyczaj 25-26 sierpnia - poinformował ornitolog Marian Stój.