• Informacje na temat:

  akademia

Artykuły na temat: akademia
 • Witold Waszczykowski zainaugurował Akademię Dyplomatyczną

  Czaputowicz objaśnił, że Akademia Dyplomatyczna zastąpiła istniejący dotychczas niezależnie Polski Instytut Dyplomacji; w odróżnieniu od niego Akademia będzie podlegać MSZ. "Pozwoli to na lepsze wykorzystanie...

 • Kolejne odejście z Akademii Szwedzkiej, literacki Nobel zagrożony

  Akademia Szwedzka poinformowała w sobotę, że z jej grona odchodzi pisarka Sara Stridsberg. To już kolejna rezygnacja w związku ze skandalami w tej instytucji, co zwiększa ryzyko, że w tym roku Akademia nie wskaże laureata literackiego Nobla.

 • Szef Amerykańskiej Akademii Filmowej oskarżony o molestowanie

  John Bailey - który stoi na czele przyznającej Oscary Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej - został oskarżony o molestowanie seksualne. O sprawie informuje "Variety". Akademia prowadzi wewnętrzne postępowanie wyjaśniające.

 • Szkoła w chmurach. Rozpoczęła się Akademia Przyszłości

  ...". Szkoły wskazują najsłabszych uczniów, a Akademia uczymy je wygrywać. Każde jest pod opieką indywidualnego wolontariusza-tutora.  Akademia Przyszłości to nowatorski program edukacyjno-rozwojowy skierowany(...) łowił. Zawsze sobie poradzi. Wędką jest na przykład szkoła. Bez właściwego nastawienia dzieci tracą w niej czas. Akademia Przyszłości działa od 2003 roku i jest obecna w 210 szkołach w całej Polsce...

 • Akademia Sztuki Wojennej zamiast Akademii Obrony Narodowej. To nie koniec zmian

  Akademia Obrony Narodowej od nowego roku akademickiego zmieni nazwę na Akademię Sztuki Wojennej. Kierownictwo resortu obrony chce też zmian w kadrze naukowej, strukturze uczelni oraz samym sposobie funkcjonowania szkoły.

 • Aferami w Akademii Szwedzkiej zajmą się organy ścigania

  Przyznająca literackiego Nobla Akademia Szwedzka ogłosiła, że przekaże wyniki zleconego przez siebie śledztwa organom ścigania. Dochodzenie wykazało, że w tej instytucji mogło dojść do molestowania seksualnego oraz przecieków.

 • ​Akademia Morska w Gdyni stanie się Uniwersytetem Morskim

  Akademia Morska w Gdyni zmieni nazwę na Uniwersytet Morski. List intencyjny dotyczący finalizacji procedury prawnej zmieniającej status uczelni podpisano w sobotę wieczorem między władzami AM i Ministerstwa Gospodarki Morskiej.

 • Sprawca skandalu w Akademii Szwedzkiej napastował następczynię tronu?

  ...największy kryzys w historii założonej w 1786 roku Akademii Szwedzkiej. Król Karol XVI Gustaw ogłosił, że chce zmienić statut Akademii - tak by można było uzupełnić jej skład. Sama Akademia zapewniła...

 • Skandal w Szwedzkiej Akademii przed rozdaniem Nagród Nobla

  ...nas wszystkich. Zagraniczni goście pytają nas o to, ale mam nadzieję, że Akademia Szwedzka poradzi sobie z tym problemem" - odpowiedział zakłopotany prezes Fundacji Noblowskiej Lars Heikensten, pytany(...) Nagrody Nobla w 2008 roku jego rodakowi Francuzowi Jean-Marie Gustave'owi Le Clezio. Akademia Szwedzka, w której dożywotnio zasiada 18 członków, po nagłośnieniu sprawy w mediach zdecydowała...

 • Oscary 2018: Akademia ogłosiła kluczowe daty

  Amerykańska Akademia Filmowa wydała komunikat dotyczący przyszłorocznego rozdania Oscarów. Wynika z niego m.in., że 90., jubileuszowa ceremonia odbędzie się 4 marca 2018 roku.

Zdjęcia na temat: akademia
Wideo na temat: akademia
Dyskusje na temat: akademia