• Informacje na temat:

  akademia pana kleksa

Artykuły na temat: akademia pana kleksa
 • „Akademia pana Kleksa” na otwarcie Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci

  Świętowaniem 30. rocznicy premiery kinowej "Akademii Pana Kleksa" rozpocznie się 7. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci. Kleksy na posadce, guziki pod sufitem i morze cekinów wypełni krakowskie Kijów.Centrum. Widzowie spotkają z twórcami filmu: Krzysztofem Gradowskim (reżyserem i scenarzystą) oraz aktorami Zbigniewem Buczkowskim (Alojzy Bąbel) i Mariuszem Lipińskim (Kaczka...

 • Filmowa podróż z Panem Kleksem

  ArtKino w Krośnie zaprasza wszystkie dzieci na wakacyjne seanse filmowe połączone z zabawą. W dniach od 3 do 5 sierpnia (wtorek-czwartek) zobaczyć będzie można trzy filmy familijne z Panem Kleksem: "Podróże Pana Kleksa", "Akademia Pana Kleksa" i "Pan Kleks w kosmosie". Bilety w cenie 5 zł.

 • Teatr Muzyczny Roma w Warszawie przygotowuje polską prapremierę musicalu "Akademia pana Kleksa". Będą przeboje z filmu Krzysztofa Gradowskiego oraz nowe kompozycje. Do tego scenografia Borysa Kudliczki i animacje Tomka Bagińskiego, barwne kostiumy i doskonała choreografia...

 • Na jego wierszach wychowały się pokolenia. 50 lat temu zmarł Jan Brzechwa

  W sobotę mija 50 lat od śmierci autora "Akademii pana Kleksa". Jan Brzechwa nie cenił swojej twórczości dla dzieci, chciał być poetą lirycznym. Przed wojną głosił kult Piłsudskiego, po wojnie prezentował skrajny koniunkturalizm wobec władz.

 • Piotr Fronczewski w RMF FM o hejcie, motorach i niepewności

  .... Akademia Pana Kleksa to film, który powstawał w stanie wojennym, gdzie trudno było o deskę, klej i farbę. Miał za zadanie powołanie do życia i wyczarowanie bajki. I zrobił to w sposób skromny, ubogi(...) Fronczewski"... Pan Piotruś, czyli Właśnie leci kabarecik Zaczynam żałować, że nie przywitałam się z Piotrem Fronczewskim słowami: "Witam pana jak zwykle niezwykle serdecznie w kolejnym, że się tak...

 • Piotr Fronczewski kończy 71 lat

  Aktor teatralny, radiowy i filmowy, piosenkarz, satyryk - człowiek orkiestra. Odtwórca kultowych ról - wystarczy wspomnieć Ambrożego Kleksa - i legendarny Franek Kimono. Jego głos zna każdy Polak. Piotr Fronczewski obchodzi dzisiaj swoje 71. urodziny.

 • Radni Gdańska, którzy miesiąc temu opowiedzieli się przeciwko nadaniu jednej ze szkół imienia Jana Brzechwy, zmienili zdanie: w czwartek na sesji Rady Miasta zdecydowali, że szkoła jednak będzie miała za patrona autora "Akademii Pana Kleksa".

 • Zmarł Bohdan Smoleń. Miał 69 lat

  W wieku 69 lat zmarł Bohdan Smoleń - poinformowała w czwartek Fundacja Stworzenia Pana Smolenia. Był aktorem, wybitnym artystą kabaretowym. Największą popularność zdobył dzięki występom w kabarecie Tey, u boku Zenona Laskowika.

 • Bezpłatne seanse na Rynku

  Jako pierwsze zostaną wyświetlone "Akademia Pana Kleksa" Krzysztofa Gradowskiego (o godz. 10) i "Historia kina w Popielawach" Jana Jakuba Kolskiego (o godz. 21). Harmonogram bezpłatnych projekcji: Poranki dla dzieci w Centrum Kultury i Promocji (ul. Rynek 5) Akademia Pana Kleksa 31 lipca, godz. 10 Przygody Kota Filemona, 14 sierpnia, godz. 10 Wio Leokadio!, 22 sierpnia, godz. 10 Kino...

 • ...światowych reżyserów tj. Wajda, Hoffman i Polańskiego. Jego wyczyny kaskaderskie można zobaczyć w: "Jak rozpętałem II Wojnę Światową", "Pan Wołodyjowski", "Kolumbowie", "Noce i dnie", "Akademia Pana Kleksa", "Piraci", "Kingsajz", "Przedwiośnie", "Wiedźmin", "Zemsta", "Pianista".