• Informacje na temat:

  akademia sztuk pięknych w krakowie

Artykuły na temat: akademia sztuk pięknych w krakowie
 • Pracownie projektowe, studia ceramiki i szkła oraz mini huta do wytopu szkła znajdują się w nowym budynku wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W poniedziałek uroczyście otwarto nowy gmach, którego budowa kosztowała ponad 53 mln zł.

 • Wernisaż wystawy "Małpy, lilie i papugi... czyli początki Akademii Sztuk Pięknych w Uniwersytecie Ja

  Wystawa "Małpy, lilie i papugi... czyli początki Akademii Sztuk Pięknych w Uniwersytecie Jagiellońskim"

 • Wystawa "Małpy, lilie i papugi... czyli początki Akademii Sztuk Pięknych w Uniwersytecie Jagiellońskim"Wystawa prezentuje wysokiej klasy przedstawienia roślin i zwierząt, namalowane zapewne przez Philippa Ferdinanda de Hamiltona (1664-1750), a także odlew gipsowy antycznego posągu dzika kalidońskiego.

 • Na Kopcu Kościuszki w Krakowie stanęła... praca magisterska

  Jeszcze przez 6 dni na krakowskim Kopcu Kościuszki można oglądać pracę magisterską studenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych Tomasza Florka. Obrona pracy odbyła się właśnie na Kopcu. Florek poświęcił ją dawnym i współczesnym mitom oraz wzorcom bohaterów.

 • Wystawę malarstwa i rysunków Juliusza Studnickiego i Krystyny Łady-Studnickiej można oglądać w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

 • "Wyspiański w labiryncie świata, myśli i sztuki"

  ...czterodniowa konferencja naukowa "Stanisław Wyspiański w labiryncie świata, myśli i sztuki", która w środę rozpoczęła się w Krakowie poświęcona jest twórczości literackiej i artystycznej Stanisława Wyspiańskiego.

 • ...70 archiwalnych studenckich kopii obrazów i rzeźb z wydziału konserwacji i technik dzieł sztuki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych zaprezentowano w Kielcach na wystawie "Ucząc piękna". Otwarto ją w czwartek w Muzeum Diecezjalnym.

 • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zaprasza podczas Nocy Muzeów 2012 na wystawy: "Maciejewski - wczesna twórczość" (Muzeum ASP) oraz "Samowyzwalacz. Autorzy: Zbysław Marek Maciejewski, Wojciech Kubiak" (Galeria Malarstwa ASP).

 • Sztuka na ulicy

  Po raz pierwszy w historii Szczecinka zorganizowano taką wystawę. Młodzi artyści skupieni w grupie Ruchome Święto postanowili wyjść ze swoją sztuką na ulicę, a właściwie nad ulicę, ponieważ ich prace zawieszono w oknach budynku dawnego SZOK-u.

 • Pomnik Jana Matejki odsłonięto w Krakowie

  Pomnik Jana Matejki został odsłonięty we wtorek w Krakowie. Monument jest wykonany z brązu i przedstawia artystę siedzącego w fotelu umieszczonym w ramie obrazu. W tym roku przypada 175. rocznica urodzin i 120. rocznica śmierci artysty.

Dyskusje na temat: akademia sztuk pięknych w krakowie
 • Re: Pomnik Lenina w Nowej Hucie...

  Jeśli ktoś myśli, że oryginalny Lenin z Nowej Huty to był jakiś podarek z ZSRR który nasza władza musiała postawić, to niestety. Ten oryginalny Lenin był dziełem naszego rodzimego twórcy, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - Mariana Koniecznego. Ta sama znakomita akademia wykształciła papieżoroba Dzwigaja. Kraków kolebką polskiej kultury !

 • Re: Kudrycka: Kontrowersyjne wykłady na uczelniach - tak, ale...

  Minister Nauki, powinna zacząć, od tego, aby przywrócić, dawne nazwy Akademiom, przed rozbiorowe i przed nacjonalistyczne. Ponieważ np. w Krakowie, Akademia Platońska, która pielęgnowała, nauki(...), od kamienia, małpim sposobem, na podwyższanie sobie - prestiżu społecznego. I to samo stało się z Akademią Sztuk Pięknych, gdzie dzieła - wytworzone, przez mecenasów - sztuki, w tym Antoniego-Józefa