• Informacje na temat:

  akademia zamojska

Artykuły na temat: akademia zamojska
 • III Zamojskie Muzykalia

  ...w Krakowie, gdzie w 2005 otrzymał tytuł doktora sztuki. 22 maja 2010 r., godz.19.30, BWA - Galeria Zamojska Wystawa prac malarskich Leszka Firka - koncert Zespołu Instrumentów Dawnych "Altri...

 • 5. Zamojskie Spotkania Wokalne

  Zamojski Dom Kultury zaprasza do udziału w 5 Zamojskich Spotkaniach Wokalnych "piosenka w teatralnej masce", które odbędą się w dniach 27-28 czerwca 2008 r.

 • Janusz Stanny w zamojskiej Alei Sław

  ..."Arystokratą ducha" nazywa prof. Stannego Jerzy Tyburski dyrektor BWA Galeria Zamojska we wstępie do katalogu wydanego z okazji wystawy mistrza ilustracji w Zamościu w 2006 r. To malarz snów(...) ilustratorów zorganizowanych przez BWA Galeria Zamojska - powiedział Jerzy Tyburski, dyrektor instytucji, która jest partnerem w realizacji przedsięwzięcia. - W plenerach uczestniczy artysta od 1986

 • Serdecznie zapraszamy do Biura Wystaw Artystycznych - Galerii Zamojskiej, gdzie od 16 sierpnia do 11 września prezentowana będzie wystawa rzeźby, ilustracji i grafik Józefa Wilkonia - światowej sławy artysty, autora ilustracji i opracowań graficznych do ponad 100 książek dla dzieci i dorosłych.

 • Tablicę pamiątkową z odciskiem butów wybitnego grafika Janusza Stannego odsłonięto w piątek w Zamościu (woj. lubelskie) w miejscowej Alei Sław, poświęconej wybitnym twórcom zaangażowanym w różne działania w dziedzinie kultury w tym mieście.

 • Spektakle teatrów z Poznania, Warszawy, Rzeszowa, Kielc, Sankt Petersburga i Kijowa, pokazane w większości w plenerach zabytkowego Zamościa (Lubelskie), będzie można zobaczyć podczas 37. Zamojskiego Lata Teatralnego. Festiwal rozpocznie się w niedzielę.

 • Tylko Leśmian - nowy Zamojski Kwartalnik Kulturalny

  Nie mogło być inaczej. Najnowszy numer Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego (ZKK 4/2007) tematycznie zdominowały artykuły poświęcone Bolesławowi Leśmianowi. To rodzaj podsumowania Roku Bolesława Leśmiana obchodzonego w Zamościu.

 • Ordynacja Zamojska na fotografii w "Muzealnej"

  Ordynacja zamojska przetrwała ponad 350 lat. Największe wyniszczenie ordynacji miało miejsce w latach okupacji niemieckiej. Wysokie straty poniosły wszystkie działy produkcyjne, kadra urzędnicza(...) ordynata słowami: "to były dobre czasy". Dalsza część spotkania odbyła się w "letniej kawiarence", także dla wygody zgromadzonych gości. O historii i roli jaką odegrała Ordynacja Zamojska opowiadał...

 • "Zamojskie lwy" pokazały pazur w Warszawie

  Trenują ze sobą zaledwie nieco ponad pół roku, a już mogą pochwalić się pierwszymi sukcesami. I to nie byle jakimi, bo międzynarodowymi. Dwie drużyny Diecezjalnego Klubu Sportowego "Gaudium" Zamość wywalczyły "złoto" i "srebro" podczas 20. Turnieju Halowego Piłki Nożnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej.

 • ..."Akademia Nauki i Rozrywki" to propozycja atrakcyjnego spędzenia Międzynarodowego Dnia Dziecka przygotowana przez Zespół Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu.