• Informacje na temat:

  akcja burza

Artykuły na temat: akcja burza
 • ...​Akcja "Burza" to operacja wojskowa Armii Krajowej wymierzona przeciwko Niemcom trwająca od 4 stycznia 1944 r. do stycznia 1945 r.

 • Akcja "Burza" w skansenie na Mazurach

  Kilkudziesięciu rekonstruktorów, pojazdy militarne i wybuchy. Tak wyglądała inscenizacja Akcji "Burza" w skansenie w mazurskim Olsztynku.

 • Gwałtowna burza nad Śląskiem. Akcja ratunkowa na Zalewie Goczałkowickim

  Podczas nawałnicy na Zalewie Goczałkowickim w Śląskiem przewrócił się ponton. Na szczęście strażakom uczestniczącym w akcji ratunkowej udało się wyciągnąć na brzeg obie osoby, które wpadły do wody.

 • IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami

  IMGW wydał ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami z gradem dla południowej Polski. Zagrożenie pierwszego stopnia obowiązuje na terenie 6 województw.

 • Media: Polityczna burza wokół tajnego memorandum atakującego FBI

  W USA narasta burza wywołana memorandum przygotowanym przez Republikanów. Zdaniem Demokratów jest to element kampanii przeciw FBI i śledztwu ws. Russiagate, a zdaniem Republikanów dowód na tendencyjność śledczych zajmujących się tą sprawą - piszą gazety w USA.

 • Gwałtowne burze w zachodniej Polsce. 150 tys. odbiorców bez prądu

  ...#ostrzeżenia #IMGW : kolejny dzień z burzami. Dziś po południu i w nocy burze z gradem w zachodniej Polsce. #burze #pogoda pic.twitter.com/BDtkgpz2LV " additional="— RCB (@RCB_RP)" date="11 sierpnia 2017" user="RCB_RP" /> Burza najpierw pojawiła się w Gostyniu i Zdunach. Grzmiało też nad Rawiczem, Ostrowem, Środą Wielkopolską i Kościanem. Według strażaków, zgłoszenia na razie dotyczą...

 • Majer: Akcja ratunkowa po Tomasza Mackiewicza jest niemożliwa

  Ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne na Nanga Parbat, niemożliwa jest akcja ratunkowa po Tomasza Mackiewicza - poinformował w niedzielę rano Janusz Majer. "Tomek to był taki człowiek, dla którego Nanga to było wielkie marzenie. Został na tej górze, którą tak ukochał" - powiedział Majer.

 • Babia Góra: Akcja ratownicza ośmiu turystek

  ...turystki były dobrze wyekwipowane, ale źle oceniły warunki w górach. Na Babiej Górze rozszalała się burza śnieżna. W partiach szczytowych spadło ok. 30 cm śniegu. Wiał też silny wiatr. W akcji...

 • Według planu akcji "Burza" Armia Krajowa miała zakaz walki z czerwonoarmistami. Jedynym wyjątkiem była obrona konieczna. Kreml doskonale o tym wiedział i przygotował własną "Anty-Burzę" - o tym, jak Moskwa niszczyła polskie podziemie pisze w swojej książce "Powstanie Warszawskie widziane z Moskwy" rosyjski historyk, Nikołaj Iwanow.

 • Burza tropikalna pokrzyżowała plany ratowników szukających czarnej skrzynki El Faro

  Poszukiwania czarnej skrzynki statku El Faro zostały przerwane z powodu burzy tropikalnej. Statki ratownicze musiały się wycofać z miejsca katastrofy - informuje korespondent RMF FM Paweł Żuchowski. W regionie uformowała się burza tropikalna Kate. Nie można wykluczyć, że przekształci się w huragan. Warunki pogodowe są bardzo złe.

Zdjęcia na temat: akcja burza
Wideo na temat: akcja burza
 • Takie są skutki burzy w Wielkopolsce

  Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne i zablokowane drogi - to skutki gwałtownych burz, które przeszły nad Wielkopolską. Strażacy z okolic Poznania przyznają, że była to dla nich pracowita noc. - Ogólnie ta noc była bardzo niespokojna. Naszą najdłuższą akcją było usuwanie powalonych drzew na drodze krajowej nr 11 prowadzącej z Poznania nad morze - powiedział Piotr Nieużyła z OSP w Golęczowie.

Dyskusje na temat: akcja burza