• Informacje na temat:

  akcja pod arsenałem

Artykuły na temat: akcja pod arsenałem
 • Akcja pod Arsenałem

  Akcja pod Arsenałem została przeprowadzona 26 marca 1943 r. przez Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. Miała na celu odbicie więźniów przewożonych z siedziby Gestapo przy al. Szucha na Pawiak.

 • Warszawa: 70. rocznica akcji pod Arsenałem

  Uroczystą zmianą wart i złożeniem wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza, mszą w Katedrze Polowej WP, apelem harcerskim przed budynkiem Arsenału i grą miejską, współorganizowaną przez ZHP i ZHR, stolica uczciła 70. rocznicę akcji pod Arsenałem.

 • Apelem poległych, salwą honorową i złożeniem wieńców pod głazem upamiętniającym akcję pod Arsenałem stolica uczciła 70. rocznicę tego wydarzenia. "Akcja ta była symbolem harcerskich więzi, braterstwa i odwagi" - napisał do zebranych prezydent Bronisław Komorowski.

 • Obchody 70. rocznicy akcji pod Arsenałem

  Mszą św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, uroczystą zmianą wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza, apelem harcerskim przed budynkiem Arsenału oraz grą miejską dla harcerzy organizowanymi przez ZHP i ZHR stolica uczci 70. rocznicę akcji pod Arsenałem.

 • Uroczystą zmianą wart i złożeniem wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza, mszą w Katedrze Polowej WP, apelem harcerskim przed budynkiem Arsenału i grą miejską, współorganizowaną przez ZHP i ZHR, stolica uczciła 70. rocznicę akcji pod Arsenałem.

 • ...26 marca 1943 r. u zbiegu ulic Długiej i Bielańskiej w Warszawie w pobliżu budynku Arsenału członkowie Grup Szturmowych Szarych Szeregów, pod dowództwem Stanisława Broniewskiego "Orszy", dokonali udanej akcji odbicia z rąk Gestapo Janka Bytnara "Rudego".

 • ...26 marca 1943 r. u zbiegu ulic Długiej i Bielańskiej w Warszawie w pobliżu budynku Arsenału członkowie Grup Szturmowych Szarych Szeregów, pod dowództwem Stanisława Broniewskiego "Orszy", dokonali udanej akcji odbicia z rąk Gestapo Janka Bytnara "Rudego".

 • Funkcjonariusze białostockiego CBŚP znaleźli w lasach pod miejscowościami Twierdza Osowiec i Michałowo (woj. podlaskie) arsenał niewybuchów z II wojny światowej. Zabezpieczono m.in. pociski artyleryjskie, pociski przeciwpancerne, granaty moździerzowe i amunicję.

 • Brawurowe akcje AK. O wielu z nich mogłeś nie słyszeć!

  Akcja pod Arsenałem, akcja na 100 milionów, zamach na Franza Kutscherę – to tylko trzy z wielu bohaterskich dokonań Armii Krajowej. Wojciech Königsberg zebrał te najbardziej brawurowe w książkę, by(...) tożsamości także nasza przyszłość będzie wynikała” – podkreśla w rozmowie z RMF FM.

 • Harcerze z całej Polski uczcili w niedzielę 67. rocznicę Akcji pod Arsenałem uroczystym apelem przed budynkiem warszawskiego Arsenału. Przed upamiętniającym to wydarzenie kamieniem złożono wieńce. Uczestnikom 40. Rajdu "Arsenał" wręczono nagrody.

Dyskusje na temat: akcja pod arsenałem
 • Re: RMF: 29-latek apelował o "odcinanie głów niewiernym"

  Kiedy będzie akcja pod arsenałem??? Brakuje mi kałasznikowa i w cholerę amunicji!!!

 • Re: NATO podjęło decyzję. "To jest przełom w historii"

  Przełom to będzie jak będę uzbrojony a nie znowu akcja pod arsenałem!!!

 • Re: Izrael: Atak terrorystyczny w Jerozolimie

  czy akcja pod arsenałem w 1943 roku też była aktem terrorystycznym ? a szare szeregi ugrupowaniem terrorystycznym ?

 • Re: Separatyści będą strzelać do wyborców w Donbasie?

  A zamach na Kutscherę lub akcja pod Arsenałem to też były zamachy terrorystyczne?

 • Re: Błaszczak o strażakach z Gorzowa: Wielki szacunek

  Pamiętam tę sytuację jak dziś i mam ją codziennie przed oczami. To dopiero była akcja , prawie jak pod Arsenałem...A propo, kiedy mi w końcu zapłacisz ? Bo sama żona niestety nie wystarczy. Mechanik z Gorzowa.

 • Re: Rosja gotowa do odbudowy sektora wydobycia ropy w Syrii

  No i sądzisz, że władze będą ten akt odwagi i przyjaźni (nie zostawili kolegi) świętować?! Już nie są potrzebni. No może ktoś tam lokalnie kwiatki położy. Gdyby odbili go z rąk Rosjan, to mielibyśmy święto narodowe. Jak na razie to uczczono ich jedynie filmem Akcja pod Arsenałem, o dziwo zeobionym w w tej okropnej komunie.

 • Re: Atak terrorystyczny w Jerozolimie. Premier Izraela wskazuje na ISIS

  Tylko w tym jest jedno ale. My Polacy wiemy co to getta rozwiązanie państwa odebranie obywatelstwa niszczenie i rozkradanie dóbr narodowych. To co przeszliśmy my Polacy dziś przechodzi Palestyna. Jak ma walczyć państwo bez armii? jak walczyli Polacy? Czym była akcja pod arsenałem? Bohaterskim czynem czy terrorem? A czym powstanie? Bohaterskim krzykiem czy terrorem? To dziś dzieje się

 • AKCJA POD ARSENAŁEM

  Piękna akcja, porównywalna tylko z odbiciem Rudego w Warszawie. Walcz z okupantem!

 • Akcja pod arsenałem...

  Trzymajcie się Irakijczycy!!!I tak te palanty z polskiego kontyngentu nic nie zdziałają-nikogo i nic nie znajdą jak do tej pory a jedynie będzie trochę szumu medialnego Jeden wielki pic na wodę-tym bardziej że dowodzą tam ludzie którzy zazwyczaj nie mają bladego pojęcia o niczym Cała ta nasza pseudo pokojowa operacja rozpoczęta w 2003 roku to jedna wielka porażka!!!Żadnych sukcesów same kompromitacje i żenada-Amerykanie juz nie wyrabiają ze śmiechu jak widzą ten nasz śmieszny kontyngent w...

 • Re: Akcja pod arsenałem...

  sam jesteś palant i raczej po twojej wypowiedzi można sądzić że albo masz mało lat albo mało rozumu. Nie jestm ZA wojną w Iraku i uważam że nasza obecność jest tam i była zbędna ale tym ludziom którzy tam służą należy się szacunek - zostali wysłani przez polski rząd i to pod adresem rządu obecnego i byłego jeżeli już należą się słowa których użyłeś. To przez czyjeś chore ambicje Polacy giną