• Informacje na temat:

  akcja wisła

Artykuły na temat: akcja wisła
 • Czy Akcja "Wisła" była koniecznością?

  ...im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi. Oczywiście zabójstwo gen. Karola Świerczewskiego w dniu 28 marca 1945 . pod Baligrodem przez jedną z sotni UPA było tylko pretekstem. Akcja Wisła" trwała(...)Za dwa miesiące minie 70. rocznica operacji wojskowej (zwanej powszechnie akcją), przeprowadzonej pod kryptonimem "Wisła" przez rząd komunistyczny w Warszawie. Rocznica ta budzi duże emocje, bo...

 • Akcja antyterrorystów w hali Wisły Kraków

  ...w gestii prokuratury w Chorzowie  - mówi rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Sebastian Gleń. Z oświadczenia Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, zamieszczonego na jego stronie internetowej, wynika, że policjanci poszukiwali flag klubu sportowego GKS Katowice, ale ich nie znaleźli. Władze TS Wisła udostępniły pomieszczenia wskazane przez śledczych. Działania Policji nie wpłynęły na...

 • 70 lat temu rozpoczęła się akcja "Wisła"

  ...28 kwietnia 1947 r. Grupa Operacyjna „Wisła” rozpoczęła wysiedlanie ludności ukraińskiej z południowo-wschodniej Polski. Działania prowadzone były w sposób brutalny i bezwzględny. W ciągu trzech miesięcy na Ziemie Zachodnie i Północne przymusowo przesiedlono ponad 140 tys. Ukraińców.

 • Płock: Wypowiedź posła PSL o akcji "Wisła" pod lupą prokuratury

  Prokuratura bada, czy wypowiedź posła PSL Piotra Zgorzelskiego, który miał powiedzieć, że dzięki akcji wysiedlania ludności ukraińskiej "Wisła" Polacy zaznali spokoju, propaguje ustrój totalitarny.

 • Poroszenko: Chylimy głowy nad pamięcią ofiar akcji "Wisła"

  W 70. rocznicę wysiedlenia ludności ukraińskiej z południowo-wschodniej Polski na Ziemie Odzyskane "razem z naszymi polskimi przyjaciółmi chylimy głowy nad jasną pamięcią wszystkich ofiar akcji "Wisła"" – oświadczył dzisiaj prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

 • Uczniowie z zespołu szkół w Górowie Iławeckim (Warmińsko-mazurskie) uczcili w niedzielę 65. rocznicę akcji "Wisła". Dyrektor szkoły Mirosław Olejnik zapewnił, że celem uroczystości nie było jątrzenie, ale zachowanie pamięci.

 • Karczew: Akcja poszukiwawcza na Wiśle przerwana

  ...z Karczewa, Otwocka i Warszawy przez kilka godzin przeczesywali nurt rzeki oraz nabrzeża. Akcja ma zostać wznowiona rano. Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na...

 • ...62 lata temu na stację kolejową w Olsztynie wjechał pierwszy transport z Ukraińcami przesiedlonymi z południowo-wschodniej Polski w ramach Akcji "Wisła". Do tego regionu w ciągu trzech miesięcy przemieszczono 55 tys. osób.

 • Akcja ratunkowa na Wiśle, dzięki błyskawicznej i sprawnej interwencji strażaków, zakończyła się sukcesem. We wtorek późnym wieczorem z wiślanego półwyspu w miejscowości Drwały pod Wyszogrodem (woj. mazowieckie) udało się ewakuować 9 osób, w tym dwoje dzieci, które uwięziła tam wezbrana rzeka.

 • Ekstraklasa: Pięć bramek w Krakowie, Górnik pokonał Wisłę

  ...rozstrzygnięte, zwłaszcza że chwilę później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Arkadiusz Głowacki i Wisła kończyła mecz w dziesiątkę. Efektowna indywidualna akcja i precyzyjny strzał(...), gdy Górnik wykonywał rzuty wolne lub rożne. Dwa razy po dośrodkowaniach Rafała Kurzawy strzelał Dani Suarez, ale nie zdołał trafić w bramkę. Wisła starała się kontratakować i w 21. minucie objęła...

Zdjęcia na temat: akcja wisła
Wideo na temat: akcja wisła
 • Rusza montaż ogromnych łuków mostowych na Wiśle

  W Toruniu rozpoczyna się montaż największych w Polsce łuków mostowych – kluczowy i najbardziej spektakularny etap budowy nowej przeprawy przez Wisłę w Grodzie Kopernika. Dwa gigantyczne przęsła mają po 270 metrów długości, 50 wysokości i ważą 2,7 tys. ton. To pierwsza w kraju akcja montażowa na taką skalę, bardzo rzadko spotykana w Europie i na świecie.

 • Akcja wydobywania wraku samolotu akrobatycznego z Wisły

  Ekipy techniczne wyciągnęły wrak samolotu akrobatycznego Marka Szufy, który zginął podczas pikniku lotniczego w Płocku. Na podstawie przeprowadzonych oględzin wraku, wstępnie ustalono, że maszyna była sprawna. Podczas badania szczątków samolotu udało się także odnaleźć kamerę rejestrującą lot.

 • Marek Szufa, pilot samolotu, który rozbił się w Płocku, nie żyje

  Zmarł Marek Szufa, pilot samolotu akrobacyjnego, który rozbił podczas Pikniku Lotniczego w Płocku - poinformowali lekarze płockiego szpitala. Maszyna Christen Eagle II wpadła do Wisły podczas wykonywania jednej z akrobacji. Po kilkudziesięciominutowej akcji reanimacyjnej na nadwiślańskiej plaży, pilota odwieziono do szpitala. Lekarzom nie udało się go jednak uratować.

Dyskusje na temat: akcja wisła