• Informacje na temat:

  akcja wisła

Artykuły na temat: akcja wisła
 • Czy Akcja "Wisła" była koniecznością?

  ...im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi. Oczywiście zabójstwo gen. Karola Świerczewskiego w dniu 28 marca 1945 . pod Baligrodem przez jedną z sotni UPA było tylko pretekstem. Akcja Wisła" trwała(...)Za dwa miesiące minie 70. rocznica operacji wojskowej (zwanej powszechnie akcją), przeprowadzonej pod kryptonimem "Wisła" przez rząd komunistyczny w Warszawie. Rocznica ta budzi duże emocje, bo...

 • Akcja antyterrorystów w hali Wisły Kraków

  ...w gestii prokuratury w Chorzowie  - mówi rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Sebastian Gleń. Z oświadczenia Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, zamieszczonego na jego stronie internetowej, wynika, że policjanci poszukiwali flag klubu sportowego GKS Katowice, ale ich nie znaleźli. Władze TS Wisła udostępniły pomieszczenia wskazane przez śledczych. Działania Policji nie wpłynęły na...

 • 70 lat temu rozpoczęła się akcja "Wisła"

  ...28 kwietnia 1947 r. Grupa Operacyjna „Wisła” rozpoczęła wysiedlanie ludności ukraińskiej z południowo-wschodniej Polski. Działania prowadzone były w sposób brutalny i bezwzględny. W ciągu trzech miesięcy na Ziemie Zachodnie i Północne przymusowo przesiedlono ponad 140 tys. Ukraińców.

 • Akcja CBŚP w budynkach Wisły Kraków i w Chorzowie. Kilka osób zatrzymanych

  Kilka osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji podczas akcji w budynkach wynajmowanych przez klub piłkarski Wisła Kraków. Podobną akcję przeprowadzono w Chorzowie.

 • Płock: Wypowiedź posła PSL o akcji "Wisła" pod lupą prokuratury

  Prokuratura bada, czy wypowiedź posła PSL Piotra Zgorzelskiego, który miał powiedzieć, że dzięki akcji wysiedlania ludności ukraińskiej "Wisła" Polacy zaznali spokoju, propaguje ustrój totalitarny.

 • Poroszenko: Chylimy głowy nad pamięcią ofiar akcji "Wisła"

  W 70. rocznicę wysiedlenia ludności ukraińskiej z południowo-wschodniej Polski na Ziemie Odzyskane "razem z naszymi polskimi przyjaciółmi chylimy głowy nad jasną pamięcią wszystkich ofiar akcji "Wisła"" – oświadczył dzisiaj prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

 • Uczniowie z zespołu szkół w Górowie Iławeckim (Warmińsko-mazurskie) uczcili w niedzielę 65. rocznicę akcji "Wisła". Dyrektor szkoły Mirosław Olejnik zapewnił, że celem uroczystości nie było jątrzenie, ale zachowanie pamięci.

 • Trwają poszukiwania kobiety zaginionej podczas kąpieli w Wiśle

  ...​Trwają poszukiwania młodej kobiety z powiatu nowodworskiego, która podczas kąpieli w Wiśle w miejscowości Nowa Cerkiew (Pomorskie) zniknęła pod wodą. Akcja prowadzona jest na odcinku Wisły od Nowej Cerkwi do ujścia rzeki w Mikoszewie i na Zalewie Wiślanym.

 • Karczew: Akcja poszukiwawcza na Wiśle przerwana

  ...z Karczewa, Otwocka i Warszawy przez kilka godzin przeczesywali nurt rzeki oraz nabrzeża. Akcja ma zostać wznowiona rano. Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na...

 • ...62 lata temu na stację kolejową w Olsztynie wjechał pierwszy transport z Ukraińcami przesiedlonymi z południowo-wschodniej Polski w ramach Akcji "Wisła". Do tego regionu w ciągu trzech miesięcy przemieszczono 55 tys. osób.

Zdjęcia na temat: akcja wisła
Wideo na temat: akcja wisła