• Informacje na temat:

  akropol

Artykuły na temat: akropol
 • Upały w Grecji. Akropol otwarty krócej

  Z powodu upałów w Grecji turyści krócej dziś mogli zwiedzać Akropol, podobnie ma być jutro. Wysokie temperatury dają się we znaki wielu mieszkańcom kraju.

 • Krakowskie biuro podróży "Akropol", które dla blisko 184 osób zorganizowało wyjazd na Costa Brava w Hiszpanii, ale nie zapłaciło za pobyt turystów, straci zezwolenie na prowadzenie usług turystycznych - zapowiada kierownik oddziału usług turystycznych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 • Grecja: Otwarto Wieżę Wiatrów pod Akropolem

  Wieża Wiatrów pod ateńskim Akropolem została otwarta dla zwiedzających. Wcześniej przez kilka lat trwały tam prace renowacyjne. Teraz po raz pierwszy budowlę z I wieku przed naszą erą można zwiedzać także wewnątrz.

 • Tymczasowa winda zostanie zbudowana na północnym stoku Akropolu, na którym w V wieku p.n.e. zbudowano Partenon - świątynię i symbol greckiej cywilizacji. To udogodnienie ma umożliwić niepełnosprawnym gościom igrzysk olimpijskich obejrzenie najważniejszego zabytku greckiej stolicy.

 • Trwająca w Grecji dwa dni burza pozostawiła ateński Akropol pod cienką warstwą śniegu, ale rano w wielu częściach Grecji znów świeciło słońce.

 • Zima dotarła do Aten. W greckiej stolicy spadł dzisiaj śnieg, co zdarza się tam raz na kilka lat. Na przedmieściach warstwa białego puchu miała kilka centymetrów. Biało zrobiło się na Akropolu. Temperatura oscylowała jednak wokół 1 stopnia powyżej zera, więc śnieg dość szybko topniał.

 • W proteście przeciwko zapowiadanym zwolnieniom około 300 pracowników greckiego Ministerstwa Kultury zablokowało wejście na ateński Akropol. Wielu turystów musiało odejść z kwitkiem. Rzecznik demonstrantów zapowiedział tymczasem, że protesty będą się powtarzać.

 • Grecja: Akropol znów otwarty dla turystów

  Ateński Akropol został otwarty dla turystów po trzech dniach przerwy spowodowanej manifestacjami pracowników zatrudnianych na umowy terminowe. Po zakończeniu o godz. 12 czasu lokalnego (11 czasu polskiego) 5-godzinnego strajku pracowników Ministerstwa Kultury turystów zaczęto wpuszczać do słynnego zabytku. Mimo to przed budynkiem nadal są rozlokowane duże siły policji, aby demonstranci nie...

 • Pożar w pobliżu Aten. "Stoimy w obliczu jednego z najgorszych scenariuszy"

  Z powodu upału w Atenach na trzy godziny zamknięto Akropol. Stolicę Grecji spowija gęsty dym. Na zachód od miasta szaleje pożar.

 • Właściciele biura turystycznego Akropol skazani

  Kary więzienia w zawieszeniu i grzywny - taki wyrok zapadł w procesie współwłaścicieli biura turystycznego Akropol w Krakowie. Sześć lat temu Akropol zorganizował wyjazd polskich turystów do Hiszpanii i Grecji, ale nie zapłacił za ich pobyt. Niektórym klientom udało się odzyskać pieniądze, ponieważ biuro było ubezpieczone.

Zdjęcia na temat: akropol
Wideo na temat: akropol
 • Kajetanowicz po Rajdzie Akropolu: To wielki dzień, jestem zachwycony

  Kajetan Kajetanowicz zajął trzecie miejsce w Rajdzie Akropolu, trzeciej rundzie samochodowych mistrzostw Europy. Zwyciężył Irlandczyk Craig Breen, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. - To był dla nas wspaniały weekend, dziękuję mojemu zespołowi. To było dobre doświadczenie i wielkie wyzwanie - powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Dyskusje na temat: akropol