• Informacje na temat:

  akropol ateński

Artykuły na temat: akropol ateński
 • Trwająca w Grecji dwa dni burza pozostawiła ateński Akropol pod cienką warstwą śniegu, ale rano w wielu częściach Grecji znów świeciło słońce.

 • Grecja: Otwarto Wieżę Wiatrów pod Akropolem

  Wieża Wiatrów pod ateńskim Akropolem została otwarta dla zwiedzających. Wcześniej przez kilka lat trwały tam prace renowacyjne. Teraz po raz pierwszy budowlę z I wieku przed naszą erą można zwiedzać także wewnątrz.

 • W proteście przeciwko zapowiadanym zwolnieniom około 300 pracowników greckiego Ministerstwa Kultury zablokowało wejście na ateński Akropol. Wielu turystów musiało odejść z kwitkiem. Rzecznik demonstrantów zapowiedział tymczasem, że protesty będą się powtarzać.

 • Grecja: Akropol znów otwarty dla turystów

  Ateński Akropol został otwarty dla turystów po trzech dniach przerwy spowodowanej manifestacjami pracowników zatrudnianych na umowy terminowe. Po zakończeniu o godz. 12 czasu lokalnego (11 czasu polskiego) 5-godzinnego strajku pracowników Ministerstwa Kultury turystów zaczęto wpuszczać do słynnego zabytku. Mimo to przed budynkiem nadal są rozlokowane duże siły policji, aby demonstranci nie...

 • Pożar w pobliżu Aten. "Stoimy w obliczu jednego z najgorszych scenariuszy"

  Z powodu upału w Atenach na trzy godziny zamknięto Akropol. Stolicę Grecji spowija gęsty dym. Na zachód od miasta szaleje pożar.

 • Grecka policja użyła gazu łzawiącego w trakcie rozpędzania w czwartek około 150 manifestantów okupujących drugi dzień z rzędu ateński Akropol. Pracownicy Ministerstwa Kultury Grecji domagają się wypłaty zaległych pensji i przedłużenia umów o pracę.

 • Grecka policja użyła gazu łzawiącego przeciwko manifestantom, którzy drugi dzień z rzędu okupują ateński Akropol. To pracownicy greckiego Ministerstwa Kultury, domagają się wypłaty zaległych pensji i przedłużenia umów o pracę.

 • Grecja pod śniegiem, w weekend synoptycy zapowiadają przymrozki

  Nad częścią Grecji przeszła śnieżna burza. Ateński Akropol znalazł się pod cienką warstwą białego puchu. Śnieg pojawił się również w górach Krety oraz na kilku wyspach Morza Egejskiego.

 • Potworne upały panują w tym roku w Grecji. Temperatura w stolicy kraju może sięgać 42 stopni Celsjusza, co bardzo utrudnia pracę i zwiedzanie ateńskiego Akropolu. Turyści niemal smażą się podczas zwiedzania słynnego ateńskiego zabytku, co zmusiło dyrekcję świątynnego kompleksu do podjęcia zdecydowanych kroków. Od dziś wzgórze będzie dostępne dla zwiedzających o sześć godzin krócej.

 • Upały w Grecji. Gigantyczny pożar niedaleko Aten

  ...w bezpieczne miejsca. Jak podał w greckiej telewizji komendant ateńskich strażaków, "ludzie nie mogą znosić tak dużo dymu przez wiele godzin, a sytuacja jest ekstremalna".  Wyraził też ubolewanie, że nie(...) z powietrza, aby pomóc dziesiątkom strażaków. Zamknięty Akropol Z powodu upału w stolicy Grecji na trzy godziny zamknięto Akropol - poinformowało greckie ministerstwo kultury. Greckie prawo pozwala zamykać...

Dyskusje na temat: akropol ateński
 • Re:

  Najwięcej im nakradł niejaki lord Elgin. Cały ateński Akropol jest w British Museum.

 • Wymiotujesz na jego widok ?

  To się nie patrz na niego ! Jeśli komuś wydaje się być obrzydliwym Zamek Królewski, też go powinni rozebrać ? A może krakowski Wawel należałoby zburzyć, aby zadbać o poczucie gustu niektórych, lub paryski Wersal, wiedeński Belweder, moksiewską Cerkiew św. Bazylego albo ateński Akropol, bo z niego i tak od wieków są już ruiny ? A co z watykańską Bazyliką św. Piotra ? Mojej cioci się ona nie