• Informacje na temat:

  akropolis

Artykuły na temat: akropolis
 • "Akropolis. Rekonstrukcja" premierą Teatru Współczesnego

  ..."Akropolis. Rekonstrukcja" w reż. Michaela Marmarinosa będzie najnowszym spektaklem Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Premierę, do której trwają ostatnie przygotowania, zaplanowano na 11 grudnia.

 • Z okazji 15. rocznicy śmierci Jerzego Grotowskiego - artysty uznawanego za jednego z najważniejszych współczesnych reformatorów teatru - wrocławski Instytut im. Jerzego Grotowskiego we wtorek wieczorem zaprezentuje słuchowisko "Akropolis naszych czasów".

 • ..."Akropolis. Rekonstrukcja" w reż. Michaela Marmarinosa będzie najnowszym spektaklem Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Premierę, do której trwają ostatnie przygotowania, zaplanowano na 11 grudnia.

 • "Fakt": Poseł PiS ukrywa unikatowy samochód?

  Poseł PiS Krzysztof Zaremba przyjechał na ostatnie posiedzenie Sejmu unikatowym fiatem 125p akropolis. Samochód wyceniany jest na około 50 tys. zł. Polityk nie wymienia go w oświadczeniu majątkowym. Twierdzi, że to "auto mamusi" - czytamy w "Fakcie".

 • Z okazji święta zakochanych - walentynek w wileńskim centrum handlowym "Akropolis" powstała "Czekoladowa komnata", w której ściany, wszystkie meble i przedmioty wyrzeźbione są z czekolady.

 • W Teatrze Współczesnym we Wrocławiu trwają próby przed premierą sztuki "Akropolis. Rekonstrukcja" Reżyseruje Michael Marmarinos. Grek, który na co dzień Akropol widzi ze swojego okna.

 • Do teatru za 5 złotych! Od soboty spektakle "za grosze" w całym kraju

  ...przedsięwzięcia, jakim jest Tryptyk Wyspiańskiego, czyli "Wesele, "Wyzwolenie", "Akropolis" - mówi Pluskota. Zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnych przechadzek w ramach...

 • W weekend Noc Teatrów w Krakowie. W programie atrakcje dla widzów w każdym wieku

  ...deskach Krakowskiego Teatru Scena STU (tryptyk "Wędrowanie" na podstawie dramatów Stanisława Wyspiańskiego "Wesele", "Wyzwolenie" i "Akropolis"), w Teatrze im. Juliusza Słowackiego czarną komedię...

 • Skamandryci - skąd nazwa? Coś na temat założeń programowych tej grupy twórców może powiedzieć już sama nazwa, którą przyjęli. Skamander to nazwa grecka, zaczerpnięta z mitologii, gdzie określała boga rzeki płynącej niedaleko Troi.  Skamandryci zaczerpnęli ją zaś z dramatu Wyspiańskiego Akropolis . I rzeczywiście, tradycja i wierność poetyce klasycznej, niechęć do eksperymentów językowych...

 • Dyrektorskie uniki Klaty ws."Nie-Boskiej Komedii"

  Jan Klata unikał w teatrze odpowiedzi na pytania dziennikarzy o zawieszone próby spektaklu. Przywitał ich ze sceny, a następnie zaprosił do obejrzenia fragmentu sztuki "Akropolis", w reżyserii Łukasza Twarkowskiego. Obiecał jednocześnie, że później będzie można zadać kilka pytań. Rzeczywiście, po dziesięciu minutach próby można było porozmawiać, ale tylko z twórcami spektaklu "Akropolis...

Zdjęcia na temat: akropolis
Dyskusje na temat: akropolis