• Informacje na temat:

  akwizgran

Artykuły na temat: akwizgran
 • Donald Tusk przypomina Pawła Adamowicza podczas uroczystości w Akwizgranie

  Macrona Tusk. Jak zaznaczył, przyjechał do Akwizgranu z silnym przekonaniem, że decyzja o wzmocnieniu współpracy Francji i Niemiec może i powinna dobrze służyć całej zjednoczonej Europie. Zwracając(...) w Akwizgranie, w Paryżu czy Berlinie. Przekonywał, że żyją tam miliony ludzi, których serca biją dla Europy, Europy solidarnych i równych sobie narodów. Tusk wskazał, że takim właśnie miejscem jest...

 • Policja zwolni 7 osób zatrzymanych pod Akwizgranem

  Niemiecka policja zapowiedziała we wtorek, że zwolni siedem osób zatrzymanych w ciągu dnia w Alsdorf pod Akwizgranem w zachodnich Niemczech, podejrzewanych o związki z zamachami w Paryżu. Szef MSW Thomas de Maiziere zapewnia, że władze są czujne i zdecydowane.

 • Europosłanka Róża Thun, działaczka polskiej mniejszości na Białorusi Andżelika Borys, senator Barbara Borys-Damięcka oraz Stowarzyszenie Wspólnota Polska otrzymały w sobotę w Akwizgranie, w Niemczech polonijne nagrody Polonicus 2014.

 • W Akwizgranie rozdają jod. Mieszkańcy boją się awarii elektrowni atomowej

  W Akwizgranie na zachodzie Niemiec rozpoczęła się akcja rozdawania tabletek z jodem. Mieszkańcy obawiają się awarii elektrowni atomowej znajdującej się po drugiej stronie granicy w Belgii. Próby doprowadzenia do zamknięcia elektrowni się nie powiodły.

 • .... Działalność laureatów "Polonicusa" ma wymiar ponadnarodowy, europejski. "Łączy nas jedna Europa" - powiedział w konkluzji marszałek Senatu. Leżący na styku granic Niemiec, Holandii i Belgii Akwizgran (Aachen(...) Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, historyk Norman Davis i tłumacz Karl Dedecius. Podczas jednodniowej wizyty w Akwizgranie Borusewicz rozmawiał z przedstawicielami Konwentu o problemach nurtujących...

 • Zamieszanie wokół wizyty Andrzeja Wajdy w Akwizgranie

  ..."Andrzej Wajda jest w Warszawie, pracuje nad filmem "Wałęsa" i czuje się dobrze" - tak doniesienia o pobycie reżysera w szpitalu w Akwizgranie skomentowała w rozmowie z naszą reporterką Katarzyną Sobiechowską-Szuchtą jego asystentka Monika Lang. Dodała, że Wajda już dwa tygodnie temu odwołał swą wizytę w tym niemieckim mieście.

 • Porozumienie PO-SLD ws. Belki zostało zawarte w Akwizgranie

  Kandydatura Marka Belki na szefa Narodowego Banku Polskiego jest owocem pertraktacji na szczycie PO-Lewica. Zostały one przeprowadzone w Akwizgranie, gdy premier Donald Tusk odbierał Nagrodę Karola Wielkiego - dowiedział się reporter RMF FM Konrad Piasecki.

 • Czaputowicz pozytywnie ocenia porozumienie Francji i Niemiec

  ...- Podpisany we wtorek w Akwizgranie przez Francję i Niemcy nowy traktat o współpracy między obu państwami to dobra umowa - powiedział dziennikarzom w Brukseli minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

 • Nowy traktat o współpracy Merkel i Macrona

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron podpisali w Akwizgranie nowy traktat o współpracy. "Frankfurter Allgemeine Zeitung", komentując podpisanie w Akwizgranie traktatu o współpracy pisze, że jest on odpowiedzią na najpilniejsze aktualne wyzwania dla Europy. "Die Welt" z kolei zwraca uwagę, że jest on mniej ambitny, niż chciałaby Francja.

 • Macron i Merkel wzmacniają współpracę między Francją i Niemcami

  Nowy francusko-niemiecki traktat, który ma wzmocnić oś Paryż-Berlin w Unii Europejskiej, podpisali w Akwizgranie prezydent Emmanuel Macron i kanclerz Angela Merkel. Zakłada on m.in. wzmożenie współpracy pomiędzy krajami w dziedzinie polityki zagranicznej oraz obrony i bezpieczeństwa.

Zdjęcia na temat: akwizgran
Dyskusje na temat: akwizgran