• Informacje na temat:

  akwizgran

Artykuły na temat: akwizgran
 • Policja zwolni 7 osób zatrzymanych pod Akwizgranem

  Niemiecka policja zapowiedziała we wtorek, że zwolni siedem osób zatrzymanych w ciągu dnia w Alsdorf pod Akwizgranem w zachodnich Niemczech, podejrzewanych o związki z zamachami w Paryżu. Szef MSW Thomas de Maiziere zapewnia, że władze są czujne i zdecydowane.

 • Europosłanka Róża Thun, działaczka polskiej mniejszości na Białorusi Andżelika Borys, senator Barbara Borys-Damięcka oraz Stowarzyszenie Wspólnota Polska otrzymały w sobotę w Akwizgranie, w Niemczech polonijne nagrody Polonicus 2014.

 • W Akwizgranie rozdają jod. Mieszkańcy boją się awarii elektrowni atomowej

  W Akwizgranie na zachodzie Niemiec rozpoczęła się akcja rozdawania tabletek z jodem. Mieszkańcy obawiają się awarii elektrowni atomowej znajdującej się po drugiej stronie granicy w Belgii. Próby doprowadzenia do zamknięcia elektrowni się nie powiodły.

 • .... Działalność laureatów "Polonicusa" ma wymiar ponadnarodowy, europejski. "Łączy nas jedna Europa" - powiedział w konkluzji marszałek Senatu. Leżący na styku granic Niemiec, Holandii i Belgii Akwizgran (Aachen(...) Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, historyk Norman Davis i tłumacz Karl Dedecius. Podczas jednodniowej wizyty w Akwizgranie Borusewicz rozmawiał z przedstawicielami Konwentu o problemach nurtujących...

 • Zamieszanie wokół wizyty Andrzeja Wajdy w Akwizgranie

  ..."Andrzej Wajda jest w Warszawie, pracuje nad filmem "Wałęsa" i czuje się dobrze" - tak doniesienia o pobycie reżysera w szpitalu w Akwizgranie skomentowała w rozmowie z naszą reporterką Katarzyną Sobiechowską-Szuchtą jego asystentka Monika Lang. Dodała, że Wajda już dwa tygodnie temu odwołał swą wizytę w tym niemieckim mieście.

 • Porozumienie PO-SLD ws. Belki zostało zawarte w Akwizgranie

  Kandydatura Marka Belki na szefa Narodowego Banku Polskiego jest owocem pertraktacji na szczycie PO-Lewica. Zostały one przeprowadzone w Akwizgranie, gdy premier Donald Tusk odbierał Nagrodę Karola Wielkiego - dowiedział się reporter RMF FM Konrad Piasecki.

 • Trzy osoby zatrzymano w Niemczech w związku z zamachami w Paryżu

  W związku z zamachami w Paryżu trzy osoby zostały zatrzymane w Alsdorf pod Akwizgranem w zachodnich Niemczech - podała agencja dpa, powołując się na miejscową policję. Niemiecka telewizja publiczna ARD podała we wtorek, że wśród trzech osób zatrzymanych pod Akwizgranem nie ma prawdopodobnie poszukiwanego przez policję brata jednego z zamachowców z Paryża, Salaha Abdeslama.

 • Honorowa nagroda niemieckiej Polonii dla Leszka Balcerowicza

  ...​Leszek Balcerowicz odebrał w sobotę w Akwizgranie honorową nagrodę Polonicus przyznaną mu przez środowiska polonijne w Niemczech za wolnorynkowe reformy oraz za działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i Europie.

 • Papież Franciszek otrzymał nagrodę Karola Wielkiego

  Podczas ceremonii w Watykanie papież Franciszek otrzymał nagrodę Karola Wielkiego, przyznawaną przez miasto Akwizgran. Na uroczystość przybyli najważniejsi politycy Unii Europejskiej, kanclerz Niemiec Angela Merkel, król Hiszpanii Filip VI.

 • Papież otrzymał nagrodę Karola Wielkiego. "Śle przesłanie nadziei i zachęty"

  Papież Franciszek odebrał w Watykanie nagrodę Karola Wielkiego, przyznawaną przez miasto Akwizgran. Na uroczystość przybyli między innymi kanclerz Niemiec Angela Merkel, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz król Hiszpanii Filip VI. Podczas uroczystości w Pałacu Apostolskim Tusk oświadczył, że "Polska jest i pozostanie w Europie".

Zdjęcia na temat: akwizgran
Dyskusje na temat: akwizgran