• Informacje na temat:

  albert

Artykuły na temat: albert
 • Albert Camus urodził się 7 XI 1913 roku w Algierii, zginął w wypadku samochodowym 4 I 1960 roku. Pisarz w roku 1930 ukończył liceum, następnie studiował...

 • "Dżuma" - Albert Camus

  Akcja powieści rozgrywa się w latach 40. XX wieku (rozpoczyna się wiosną, a kończy w pierwszej połowie lutego), dokładnej daty nie można jednak określić....

 • Nie żyje aktor Albert Finney. Grał Jana Pawła II i Herculesa Poirot

  Albert Finney, jeden z najwybitniejszych aktorów brytyjskich zmarł w wieku 82 lat po krótkiej chorobie - poinformowała w piątek rodzina artysty. Był on pięć razy nominowany do nagrody Oscara.

 • Sekret szczęścia według Alberta Einsteina sprzedany za 1,3 mln dolarów

  Po 95 latach odnaleziono odręczne notatki Alberta Einsteina. Naukowiec zdradza w nich, co jest tajemnicą szczęścia. Przemyślenia naukowca na aukcji w Jerozolimie osiągnęły cenę 1,3 mln dolarów. Ceną wyjściową było 2 tys. dolarów.

 • 100 lat temu Albert Einstein opublikował ogólną teorię względności

  Dziś mija 100 lat od dnia, w którym Albert Einstein opublikował ogólną teorię względności. Tłumaczy ona grawitację jako wynik zakrzywienia czasoprzestrzeni, związanego z obecnością masy i energii.

 • Nie żyje Albert Dryden, który zabił urzędnika przed okiem kamery

  W wieku 77 lat, kilka miesięcy po wyjściu z więzienia, zmarł Albert Dryden, który w 1991 roku przed obiektywem telewizyjnej kamery zastrzelił brytyjskiego urzędnika Harrego Collinsona. O śmierci Drydena informuje prasa zagraniczna.

 • Albert Camus (wym. ‘kami’) - francuski pisarz, eseista i dramaturg. Urodził się 7 XI 1913 r. w Algierii w ubogiej robotniczej rodzinie. Jego rodzice byli analfabetami, matka była hiszpańskiego pochodzenia, ojciec zginął na początku I wojny światowej w 1914 r.

 • Marcin Gortat, s. Chmielewska i Marek Piekarczyk otrzymali medale św. Brata Alberta

  ...​Koszykarz Marcin Gortat, siostra Małgorzata Chmielewska i heavymetalowy wokalista Marek Piekarczyk otrzymali w poniedziałek w Krakowie medale św. Brata Alberta. Wyróżnienie jest przyznawane osobom, które swoją działalnością wspierają osoby z niepełnosprawnością.

 • 2016 będzie rokiem Cichociemnych, brata Alberta i jubileuszu Chrztu Polski

  Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu opowiedziała za ustanowieniem roku 2016 rokiem Cichociemnych i Adama Chmielowskiego - świętego Brata Alberta. Posłowie zgodzili się również, aby rok 2016 był Rokiem Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

 • Prezes Fundacji "Podaruj Dzieciom Słońce" Małgorzata Żak, działacz ekumeniczny ks. Edwin Pech oraz działacz na rzecz pojednania polsko-niemieckiego Reinhard Caspari - to tegoroczni laureaci nagrody im. św. Brata Alberta - Adama Chmielewskiego.

Zdjęcia na temat: albert
 • Albert Gryszczuk
Wideo na temat: albert
 • Mieszkanka prowincji Alberta w Kanadzie nagrała spektakularne zdjęcia trąby powietrznej

  Mieszkanka prowincji Alberta w Kanadzie nagrała spektakularne zdjęcia trąby powietrznej, które pojawiło się w okolicy miasta Three Hills. Jak relacjonowała, tornado przemieszczało się raczej wolno, dlatego nie odczuwała niebezpieczeństwa i postanowiła je nagrać. Według wstępnych ustaleń tornado nie wyrządziło zbyt wielu szkód.

 • Albert Gryszczuk: Mam nadzieję, że staniemy się częścią sportowej historii Porsche

  Pod maską silnik V8 o pojemności 4.8 litra, 400 KM – jest to bardzo mocna, nowoczesna jednostka. Mam nadzieję, że będziemy poważnym konkurentem dla innych pojazdów, które ścigają się w klasie samochodów fabrycznych zmodyfikowanych – wyjaśnia kierowca RMF Caroline Team Albert Gryszczuk.

 • Albert Sosnowski: Nie ukrywam, że mogę zdobyć Mistrzostwo Świata

  Na ten moment jestem w najlepszej życiowej formie. (…) Nie ukrywam, że mogę zdobyć Mistrzostwo Świata – mówi Albert Sosnowski, zapytany o szanse na zwycięstwo w walce z mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC Ukraińcem Witalijem Kliczko. To właśnie z nim pod koniec maja na ringu w Gelsenkirchen Albert Sosnowski skrzyżuje rękawice. (TVN24)