• Informacje na temat:

  albert i

Artykuły na temat: albert i
 • Albert Camus urodził się 7 XI 1913 roku w Algierii, zginął w wypadku samochodowym 4 I 1960 roku. Pisarz w roku 1930 ukończył liceum, następnie studiował...

 • "Dżuma" - Albert Camus

  Akcja powieści rozgrywa się w latach 40. XX wieku (rozpoczyna się wiosną, a kończy w pierwszej połowie lutego), dokładnej daty nie można jednak określić....

 • Sekret szczęścia według Alberta Einsteina sprzedany za 1,3 mln dolarów

  Po 95 latach odnaleziono odręczne notatki Alberta Einsteina. Naukowiec zdradza w nich, co jest tajemnicą szczęścia. Przemyślenia naukowca na aukcji w Jerozolimie osiągnęły cenę 1,3 mln dolarów. Ceną wyjściową było 2 tys. dolarów.

 • 100 lat temu Albert Einstein opublikował ogólną teorię względności

  Dziś mija 100 lat od dnia, w którym Albert Einstein opublikował ogólną teorię względności. Tłumaczy ona grawitację jako wynik zakrzywienia czasoprzestrzeni, związanego z obecnością masy i energii.

 • Albert Camus (wym. ‘kami’) - francuski pisarz, eseista i dramaturg. Urodził się 7 XI 1913 r. w Algierii w ubogiej robotniczej rodzinie. Jego rodzice byli analfabetami, matka była hiszpańskiego pochodzenia, ojciec zginął na początku I wojny światowej w 1914 r.

 • Marcin Gortat, s. Chmielewska i Marek Piekarczyk otrzymali medale św. Brata Alberta

  ...​Koszykarz Marcin Gortat, siostra Małgorzata Chmielewska i heavymetalowy wokalista Marek Piekarczyk otrzymali w poniedziałek w Krakowie medale św. Brata Alberta. Wyróżnienie jest przyznawane osobom, które swoją działalnością wspierają osoby z niepełnosprawnością.

 • 2016 będzie rokiem Cichociemnych, brata Alberta i jubileuszu Chrztu Polski

  Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu opowiedziała za ustanowieniem roku 2016 rokiem Cichociemnych i Adama Chmielowskiego - świętego Brata Alberta. Posłowie zgodzili się również, aby rok 2016 był Rokiem Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

 • Prezes Fundacji "Podaruj Dzieciom Słońce" Małgorzata Żak, działacz ekumeniczny ks. Edwin Pech oraz działacz na rzecz pojednania polsko-niemieckiego Reinhard Caspari - to tegoroczni laureaci nagrody im. św. Brata Alberta - Adama Chmielewskiego.

 • Albert Camus urodził się 7 XI 1913 roku w Algierii, zginął w wypadku samochodowym 4 I 1960 roku. Pisarz w roku 1930 ukończył liceum, następnie studiował...

 • Ten kot zdecydowanie nie miał dobrego dnia. Zdjęcie Alberta rozczuliło internautów

  ...umieścił je tam z opisem: "to nie jest najlepszy dzień Alberta". Perski kot został sfotografowany w specjalnym kołnierzu, który zabezpiecza zwierzęta po zabiegach chirurgicznych, żeby nie uszkodziły szwów na ranie. Albert wyraźnie nie był zadowolony ze swojego położenia. Internauci wypunktowali również, że uroku całej sytuacji nadaje fakt, że do zabiegu kot musiał zostać wystrzyżony w dość...

Zdjęcia na temat: albert i
 • Albert Gryszczuk
Wideo na temat: albert i
 • Mieszkanka prowincji Alberta w Kanadzie nagrała spektakularne zdjęcia trąby powietrznej

  Mieszkanka prowincji Alberta w Kanadzie nagrała spektakularne zdjęcia trąby powietrznej, które pojawiło się w okolicy miasta Three Hills. Jak relacjonowała, tornado przemieszczało się raczej wolno, dlatego nie odczuwała niebezpieczeństwa i postanowiła je nagrać. Według wstępnych ustaleń tornado nie wyrządziło zbyt wielu szkód.

 • Albert Gryszczuk: Mam nadzieję, że staniemy się częścią sportowej historii Porsche

  Pod maską silnik V8 o pojemności 4.8 litra, 400 KM – jest to bardzo mocna, nowoczesna jednostka. Mam nadzieję, że będziemy poważnym konkurentem dla innych pojazdów, które ścigają się w klasie samochodów fabrycznych zmodyfikowanych – wyjaśnia kierowca RMF Caroline Team Albert Gryszczuk.

 • Albert Sosnowski: Nie ukrywam, że mogę zdobyć Mistrzostwo Świata

  Na ten moment jestem w najlepszej życiowej formie. (…) Nie ukrywam, że mogę zdobyć Mistrzostwo Świata – mówi Albert Sosnowski, zapytany o szanse na zwycięstwo w walce z mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC Ukraińcem Witalijem Kliczko. To właśnie z nim pod koniec maja na ringu w Gelsenkirchen Albert Sosnowski skrzyżuje rękawice. (TVN24)