• Informacje na temat:

  albrecht i

Artykuły na temat: albrecht i
 • "Ukarać Polskę za naruszanie wartości podstawowych"

  Unia Europejska ośmiesza się – mówi europoseł Ryszard Czarnecki. Polskę trzeba ukarać za naruszanie wartości podstawowych - uważa natomiast europoseł Jan-Philipp Albrecht.

 • Nie żyje Lee Radziwill. Była siostrą Jackie Kennedy

  W wieku 85 lat zmarła w Nowym Jorku Lee Radziwill. Była młodszą siostrą Jackie Kennedy i żoną polskiego księcia - Stanisława Albrechta Radziwiłła.

 • Nie żyje Lee Radziwill. Była siostrą Jackie Kennedy i żoną polskiego księcia

  W wieku 85 lat zmarła w Nowym Jorku Lee Radziwill. Była młodszą siostrą Jackie Kennedy i żoną polskiego księcia - Stanisława Albrechta Radziwiłła.

 • Pediatra o epidemii odry: Moglibyśmy tę chorobę wyrugować

  ...- Gdyby na odrę zaszczepieni byli wszyscy i to przez długi czas, bylibyśmy w stanie chorobę tę wyrugować. Z czasem szczepienia na nią przestałyby być konieczne. Jednak przez ruchy antyszczepionkowe zachorowania będą zdarzać się coraz częściej - mówi pediatra prof. Piotr Albrecht.

 • 11 grudnia będziemy obchodzili Ogólnopolski Dzień Szczepień

  Bardzo rzadko zdarzają się poważne niepożądane odczyny poszczepienne - zapewnia w rozmowie z PAP prof. Piotr Albrecht z Dziecięcego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 11 grudnia to Ogólnopolski Dzień Szczepień.

 • Hołd pruski

  Hołd pruski to hołd lenny, który został złożony 10 kwietnia 1525 r. Zygmuntowi Staremu przez Albrechta Hohenzollerna w Krakowie. Dokonano wówczas sekularyzacji państwa zakonnego, które stawało się lennem Rzeczypospolitej.

 • Maria Mater Misericordiae jedyna oficjalna wystawa ŚDM

  Takiej wystawy dotychczas w Polsce nie było! Arcydzieła sztuki europejskiej tworzone od roku 1100 po wiek XVIII takich sławnych mistrzów, jak: Giotto di Bondone, Paolo Veneziano, Donatello, Luca della Robbia, Hans Memling, Andrea Mantegna, Albrecht Dürer, Lorenzo Ghiberti, Francisco Zurbarán, Peter Paul Rubens, zobaczymy na zorganizowanej w Muzeum Narodowym w Krakowie wystawie Maria Mater...

 • Wzrost zakażeń wywoływanych przez rotawirusy

  W pierwszym półroczu 2011 r. dwukrotnie zwiększyła się liczba zakażeń wywoływanych przez rotawirusy. Nie ma jednak pewności, czy to wzrost infekcji, czy jedynie skutek większej liczby badań na obecność tego wirusa w kale - twierdzi dr hab. Piotr Albrecht.

 • Spór między Zakonem Kawalerów Maltańskich a Watykanem

  Zakon Kawalerów Maltańskich uznał w sobotę za "niedopuszczalną" decyzję Watykanu o powołaniu komisji do wyjaśnienia okoliczności zwolnienia jego Wielkiego Kanclerza Albrechta Freiherra von Boeselagera. Pięciu członków komisji mianował papież Franciszek.

 • ...1525 - na Rynku w Krakowie Albrecht Hohenzollern, były wielki mistrz zakonu krzyżackiego, złożył Zygmuntowi Staremu pierwszy hołd. 1696 - zmarł król...

Dyskusje na temat: albrecht i