• Informacje na temat:

  alegoria

Artykuły na temat: alegoria
 • Złota Alegoria Nauki wraca na Politechnikę Gdańską

  Alegoria Nauki - po 67 latach nieobecności wróciła na Politechnikę Gdańską. Pozłacaną figurę zamontowano dziś na odrestaurowywanej zegarowej wieży. Wkrótce cała konstrukcja zostanie umieszczona na dachu Gmachu Głównego uczelni.

 • "Policjanci mordercy" - alegorią artystyczną?

  Sławny ciemnoskóry raper dosłownie znokautował francuski rząd. Rozłożyłem ich na łopatki! – przechwala się Hame, który wygrał już drugi proces, wytoczony mu przez paryskie MSW. Francuskiemu resortowi spraw wewnętrznych nie podoba się to, że piosenkarz w swoich kontrowersyjnych utworach nazywa policjantów "mordercami" i nawołuje do "rozlewu krwi" w imigranckich gettach.

 • Wieża powraca na gmach Politechniki Gdańskiej

  Na dachu gmachu głównego Politechniki Gdańskiej wieża ma być zamontowana w ciągu najbliższego tygodnia. Ze względu na bezpieczeństwo ma być ustawiona wtedy, gdy na terenie uczelni będzie jak najmniej osób. Musi być też bezwietrzna pogoda. Wieża zegarowa Politechniki Gdańskiej ma 19 metrów wysokości, a złocona figura Alegorii Nauki - 2,65 m. Alegoria, przedstawiona jako kobieca postać, w jednej...

 • Mariusz Pudzianowski czyta "Hamleta". "Aktorem chyba nie będę"

  Dziś 450. rocznica urodzin Williama Szekspira. Z tej okazji w Gdańsku odbędzie się pierwsze oficjalne otwarcie dachu budowanego tam Teatru Szekspirowskiego. Aktorem w tym widowisku będzie... Mariusz Pudzianowski. Przypadła mu nie byle jaka rola. Alegoria siły.

 • Patyczkowanie

  ...alegoria, a poza tym nie bardzo tu użyteczna. „Szachiści” musieliby bowiem walczyć także poza szachownicą i po wywróceniu stolika w czarno-białą kratkę, okładać się figurami i pionkami. Sytuacja nie jest...

 • Piękno nagości

  Tematem wystawy jest akt, głównie kobiecy, samodzielny lub przedstawiony w określonym kontekście - sceny mitologicznej, biblijnej, alegorii...

 • Katharina Kolesiński. Malarstwo

  Prace artystki są próbą ujęcia wizerunku postaci w przestrzeni i czasie, nie na zasadzie portretu, ale alegorii.

 • "Nad ranem" - teledysk w technice animacji malarskiej o Powstaniu Warszawskim

  "Nad ranem" to tytuł niezwykłego teledysku wykonanego w technice animacji malarskiej do piosenki z tekstem Tadeusza Gajcego - wybitnego poety i żołnierza Armii Krajowej, który zginął w Powstaniu Warszawskim. Trzyminutowy teledysk stanowi alegorię losu poety, który zginął w drugim tygodniu Powstania Warszawskiego.

 • Temida – żona Cezara (cz.4)

  Ktoś musiał nakłaniać do fałszerstw Ryszarda J., a on odważnie się zbuntował, bo mimo że nic złego nie zrobił, został pewnego dnia pozbawiony pracy i wynagrodzenia ... Gdy czytałem z czystej przyjemności filologa nowe tłumaczenie „Procesu” Franza Kafki autorstwa Jakuba Ekiera, zacząłem je sobie, tak po dziennikarsku, przekładać na współczesną brudną rzeczywistość III RP. Literackie perypetie Józefa K. zaczęły mi coraz bardziej przypominać sądową gehennę Ryszarda Jacha znanego polskiego...

 • Jedna z ostatnich rzeźb Magdaleny Abakanowicz zatytułowana "Ptak" stanęła przed budynkiem Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Dołączyła do monumentalnych posągów Karla Augusta Haertla przedstawiających Dürera i Michała Anioła oraz "Alegorii rybołówstwa" Christiana Behrensa.

Zdjęcia na temat: alegoria
 • Powrót Złotej Alegorii na Politechnikę Gdańską
 • Powrót Złotej Alegorii na Politechnikę Gdańską
 • Powrót Złotej Alegorii na Politechnikę Gdańską
Wideo na temat: alegoria
 • Złota Alegoria Nauki powraca na Politechnikę Gdańską

  Alegoria Nauki po 67 latach nieobecności wróciła na Politechnikę Gdańską. Pozłacaną figurę zamontowano dziś na odrestaurowywanej zegarowej wieży. Wkrótce cała konstrukcja zostanie umieszczona na dachu Gmachu Głównego uczelni.

Dyskusje na temat: alegoria