• Informacje na temat:

  alesia

Artykuły na temat: alesia
 • MSZ: Żądamy uwolnienia Alesia Bialackiego

  Żądamy uwolnienia Alesia Bialackiego i wszystkich innych więźniów politycznych, więźniów sumienia na Białorusi - oświadczył rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Jak dodał, póki ten warunek nie zostanie spełniony, nie ma szans na dialog UE z władzami białoruskimi.

 • 4,5 roku kolonii karnej dla Alesia Bialackiego

  Sąd w Mińsku utrzymał w mocy wyrok 4,5 roku kolonii karnej dla szefa Centrum Praw Człowieka "Wiasna" Alesia Bialackiego - poinformowało Radio Swaboda.

 • Nagroda ministra spraw zagranicznych dla Alesia Bialackiego

  To dowód uznania dla Alesia Bialackiego i symbol solidarności Polski z człowiekiem odważnym i niezłomnym - tak o nagrodzie ministra spraw zagranicznych dla białoruskiego dysydenta mówił Radosław Sikorski. Nagrodę odebrała żona Bialackiego - Natalla Pinczuk.

 • Białoruś: Wysokie grzywny za akcję na rzecz Alesia Bialackiego

  Trzech obrońców praw człowieka z Grodna zostało w sobotę skazanych na grzywny wysokości 1,5 mln rubli białoruskich (550 zł) za sfotografowanie się z podobiznami uwięzionego szefa Centrum Praw Człowieka "Wiasna" Alesia Bialackiego.

 • Polska za pokojowym Noblem dla Alesia Bialackiego

  Polska poprze białoruskiego opozycjonistę, skazanego niedawno przez sąd w Mińsku na kolonię karną Alesia Bialackiego jako kandydata do przyszłorocznej pokojowej Nagrody Nobla - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł dyplomatycznych w Polsce i Norwegii.

 • Polska za pokojowym Noblem dla Alesia Bialackiego

  Polska poprze białoruskiego opozycjonistę, skazanego niedawno przez sąd w Mińsku na kolonię karną Alesia Bialackiego jako kandydata do przyszłorocznej pokojowej Nagrody Nobla.

 • Jutro wyrok w procesie Alesia Bialackiego

  Pięciu lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze i konfiskaty mienia zażądał prokurator dla białoruskiego obrońcy praw człowieka Alesia Bialackiego, oskarżonego o zatajenie dochodów w szczególnie dużej wysokości. Wyrok będzie ogłoszony jutro, o godzinie 9 czasu polskiego.

 • Polski MSZ przeprosił żonę Alesia Bialackiego

  Szef MSZ Radosław Sikorski rozmawiał z żoną skazanego na 4,5 lat pozbawienia wolności białoruskiego opozycjonisty Alesia Bialackiego, Natalią Pińczuk. Przeprosił ją za błąd polskiej prokuratury, który umożliwił zatrzymanie jej męża.

 • Adwokat Alesia Bialackiego, skazanego na 4,5 roku kolonii karnej, odwołał się od tego wyroku. Jak poinformował współpracownik białoruskiego obrońcy praw człowieka Walancin Stefanowicz, apelacja trafiła we wtorek do sądu w Mińsku. Powinna zostać rozpatrzona w ciągu miesiąca.

 • Białoruś: 4,5 roku więzienia dla Alesia Bialackiego

  Na 4,5 roku w więzieniu o zaostrzonym rygorze skazał sąd w Mińsku białoruskiego obrońcę praw człowieka Alesia Bialackiego, oskarżonego o zatajenie dochodów w szczególnie dużej wysokości.

Wideo na temat: alesia
 • Andrzej Seremet: Nie dopatruję się żadnej złej woli

  W związku z przekazaniem Białorusi danych bankowych opozycjonisty Alesia Bialackiego, ze stanowiska zrezygnował szef departamentu współpracy międzynarodowej w Prokuraturze Generalnej - Krzysztof Karsznicki. Odwołana została także jego zastępczyni - Anna Wiśniewska.

 • Prokuratura Generalna sprawdzi przekazanie Białorusi danych opozycjonisty

  Prokuratura Generalna poinformowała, że prowadzi postępowanie służbowe w sprawie przekazania Białorusi dokumentów dotyczących opozycjonisty Alesia Bialackiego. Dane na prośbę władz białoruskich przekazał Departament Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Generalnej. Wnioski poznamy w najbliższy wtorek - powiedział prokurator Maciej Kujawski.

 • Tysiąc lampionów wolności nad Krakowem

  Wczoraj Kraków świętował 63. rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Z tej okazji nad Błoniami uniosło się tysiąc lampionów, symbolizujących osoby represjonowane na całym świecie. "Takie osoby są blisko nas" - mówią organizatorzy, podając przykład aresztowanego Białorusina Alesia Bialackiego.

Dyskusje na temat: alesia