• Informacje na temat:

  alfabet

Artykuły na temat: alfabet
 • Mundial 2018: Alfabet polskich kwalifikacji do mistrzostw świata

  Droga na Mundial w Rosji była kręta i wyboista. Kiedy wydawało się, że będzie już "z górki", to przyszedł mecz z Danią, który sprawił że autostrada na Mundial zamieniła się polną dróżkę. Przedstawiamy subiektywne podsumowanie szczęśliwych dla nas kwalifikacji do finałów mistrzostw świata.

 • Kazachstan porzuca cyrylicę i przechodzi na alfabet łaciński

  Kazachstan ucieka na Zachód, odrzuca cyrylicę i przechodzi na alfabet łaciński. W Moskwie zaskoczenie, bo Kazachstan obok Białorusi to najbliższy sojusznik Kremla.

 • Międzynarodowy Alfabet

  Spektakl oparty jest na wizualnej i cielesnej interpretacji Podróży Bohatera Josepha Campbella - amerykańskiego mitoznawcy. Obicie czerpie z teatru formy i tańca. Alfabet to historia małej społeczności, która niespodziewanie zostaje wyrwana ze swojej sielskiej rzeczywistości i uwięziona w świecie zautomatyzowanej, bezrefleksyjnej, nie kończącej się pracy. Każda kobieta musi znaleźć swoje własne...

 • Generacja Z. Alfabet całkiem nowego pokolenia

  Pokolenie - to brzmi dumnie. Mniej dumnie jednak wygląda. Jaka przyszłość czeka dzieci wychowywane w erze nowych technologii? Samotność? Bezmyślność? Uzależnienie? Oto "generacja Z" - niezależna, uparta i zapatrzona w siebie. Nie lubią sportu, brak im cierpliwości, a na spędzanie czasu poza domem nie mają pomysłu. Jakie są ich cele? Pragnienia? Jakie jest to pokolenie?

 • Alfabet jest fajny

  Kiedy człowiek przez lata używa jakiegoś narzędzia, przestaje je zauważać. Tak właśnie większość z nas obchodzi się z alfabetem - zestawem kilkudziesięciu liter, z pomocą których można przedstawić wszystko, co tylko przyjdzie człowiekowi do głowy.

 • Książka "Wszystko przez Żydów. Subiektywny alfabet Festiwalu Kultury Żydowskiej" ukazała się w związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 20-lecia imprezy na krakowskim Kazimierzu.

 • Bibuła, godzina policyjna, jaruzelit, lojalka, rozmowa kontrolowana, WRON, czy ZOMO - poznaj alfabet stanu wojennego.

 • 6-latek powinien pisać, znać alfabet i oszczędzać

  Sześciolatek, który w 2009 roku pójdzie do szkoły, ma w pierwszej klasie poznać cały alfabet, umieć pisać z pamięci, ale też wiedzieć, że pieniądze otrzymuje się za pracę.

 • Alfabet przegranych SLD

  Henryk Długosz, Andrzej Jagiełło, Jerzy Jaskiernia, Mariusz Łapiński, Aleksander Nauman, Zbigniew Sobotka - to tylko najważniejsi ludzie wywodzący się z SLD, którzy w minionym roku zapisali się w historii swojej partii czarnymi zgłoskami.

 • Konkurs. "Alfabet" Marka Kamińskiego może być Twój

  ..."Otaczają nas słowa. Opisujemy nimi to, co chcemy przekazać światu. Dzięki nim staramy się zrozumieć rzeczywistość" - mówi o swojej najnowszej książce "Alfabet" podróżnik Marek Kamiński. Ten znany polarnik jest gościem Salon Tour 2013. Dziś od 16 na terenie Międzynarodowych Targów w Poznaniu będzie podpisywał swoją książkę. Jeśli chcecie mieć "Alfabet" w swojej biblioteczce, weźcie udział...

Zdjęcia na temat: alfabet
Wideo na temat: alfabet
 • Kulisy działania tajnych służb

  „Szpieg” to film, który zdradza strukturę brytyjskiego wywiadu z czasów Zimnej Wojny. Podobnie jak twórczość Johna le Carré, na której został oparty, zawiera cały szpiegowski „alfabet”. Pokazuje, jak tajne służby były zorganizowane, i jak działały.

 • Alfabet popołudniowych Faktów - porządkujemy natłok informacji

  Czwartek. 28 listopada. Jak zwykle próbujemy odnaleźć jakiś porządek w chaosie sprzecznych wypowiedzi, kłócących się ze sobą doniesień, różnorodnych, wykluczających się relacji. Dziś proponujemy klucz alfabetyczny. W zapowiedzi filmowej wymieniamy kluczowe słowa doniesień w porządku "A-B-C-D-E-F". "A" jak "alergia", "B" jak "bramownica", "C" jak "córka", "D" jak "depresja", "E" jak "eliminacja

 • Alfabet Wajraka: M jak Myszołów

  Czy jak sama nazwa wskazuje, myszołów żywi się wyłącznie myszami? Nie. Wcina różne gryzonie, nie gardzi też truchłem. A ten, który mieszka u Adama Wajraka, zjada również kurczaki.