• Informacje na temat:

  algieria

Artykuły na temat: algieria
 • ​Algieria: Aresztowano pięciu miliarderów

  Pięciu algierskich miliarderów, w tym kilku zbliżonych do Abdelaziza Butefliki, który zrezygnował z urzędu prezydenta pod wpływem masowych protestów, zostało aresztowanych w ramach śledztwa korupcyjnego - poinformowała w poniedziałek telewizja państwowa.

 • Algieria: Wydalani migranci "znikają" na Saharze

  W ciągu ostatnich 14 miesięcy Algieria wydaliła z kraju ponad 13 tys. migrantów, w tym ciężarne kobiety i dzieci, zostawiając ich na Saharze bez wody i jedzenia. Niektórzy nie przeżywają podróży przez nagrzaną w słońcu pustynię - pisze w poniedziałek AP.

 • Algieria: Burki i nikaby zakazane w pracy

  Noszenie przez kobiety burek i nikabów w miejscach pracy jest zakazane - ogłosił rząd Algierii. Decyzja podyktowana jest kwestiami bezpieczeństwa; zasłanianie twarzy ma utrudniać identyfikację tożsamości.

 • Macron przyznał, że w Algierii stosowano tortury

  ...powinna od niej odejść "przede wszystkim Algieria", żeby "wyjść z kultury resentymentu" i "przestać wszystko zwalać na kolonizację". Lewica, a przede wszystkim komuniści, obiema rękami przyklasnęła(...) zręczny" wybieg. Po czym dodał, że "Algieria nie zaczęła nawet rozliczeń z historią, a algierscy generałowie, którzy rządzą tym krajem, śmieją się w kułak, kiedy wspomina się im o konieczności prawdy...

 • W szpitalu w Algierze zmarł marokański dziennikarz, który w lipcu trafił do więzienia za obrazę prezydenta - podał jego adwokat. Po aresztowaniu w czerwcu dziennikarz rozpoczął protest głodowy.

 • ​Witold Waszczykowski: Algieria strategicznym partnerem w Afryce i świecie arabskim

  ...i Studiów nad Terroryzmem.‎ Algieria jest pierwszym etapem czterodniowej podróży szefa polskiej dyplomacji do Afryki Północnej. Minister odwiedzi także sąsiednią Tunezję. 

 • Algieria wydala migrantów, których nie chciała Europa. Bez wody i jedzenia umierają na Saharze

  W ciągu ostatnich 14 miesięcy Algieria wydaliła z kraju ponad 13 tys. migrantów, w tym ciężarne kobiety i dzieci, zostawiając ich na Saharze bez wody i jedzenia. Niektórzy nie przeżywają podróży przez nagrzaną w słońcu pustynię - pisze agencja AP.

 • Mundial 2014: Algieria

  ...: - Algieria jest czasem nazywana "małą reprezentacją Francji" - aż 16 z 23 powołanych na mundial piłkarzy urodziło się bowiem nad Sekwaną. Niektórzy mają za sobą epizody w juniorskich reprezentacjach(...) w swoim hotelowym pokoju Koran, a w restauracji podawane będą tylko koszerne potrawy; - Algieria była rewelacją mistrzostw świata w 1982 roku - na otwarcie mistrzostw pokonała RFN 2:1, następnie przegrała...

 • Algieria: W wyniku ulewnych deszczy zginęło 12 osób

  Tragiczne w skutkach powodzie po ulewnych deszczach na południu Algierii. Zalane zostały ulice miasta Tamanrasset.

 • ​Algieria: Co najmniej 18 osób spłonęło w obozie dla uchodźców

  Co najmniej 18 afrykańskich uchodźców zginęło w wyniku pożaru, do jakiego doszło we wtorek w obozie dla imigrantów na południu Algierii - informują algierskie media, powołując się na służby cywilne w kraju.

Zdjęcia na temat: algieria
Wideo na temat: algieria
Dyskusje na temat: algieria