• Informacje na temat:

  ambasador

Artykuły na temat: ambasador
 • Rosja wezwała ambasadora Norwegii

  Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało ambasadora Norwegii w związku z zatrzymaniem Rosjanina na lotnisku w Oslo. Jest on podejrzany o szpiegostwo. MSZ przekazało w oświadczeniu, że Rosja domaga się natychmiastowego odwołania "absurdalnych" zarzutów i uwolnienia zatrzymanego.

 • Ambasador Rosji krytykuje Polskę

  Rosyjska telewizja RT opublikowała w sobotę wywiad z ambasadorem w Warszawie Siergiejem Andriejewem, w którym dyplomata zarzucił stronie polskiej "przeinaczanie" i zapewnił, że "wojna z pamięcią historyczną jest absolutnie nie do przyjęcia" dla Rosji.

 • Protest ambasadora RP w Waszyngtonie

  Ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek domaga się wycofania komentarzy dyrektora Anti-Defamation League Jonathana Greenblatta, jakoby Polska odmawiała publicznego przyznania, że Adolf Hitler usiłował dokonać zagłady Żydów. Ambasador nazywa je insynuacją.

 • Magierowski nowym ambasadorem RP w Izraelu?

  Sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała w czwartek kandydaturę wiceszefa MSZ Marka Magierowskiego na stanowisko ambasadora RP w Izraelu. Rekomendacje otrzymali również kandydaci na ambasadorów przy UE oraz na Cyprze: Andrzej Sadoś i Irena Lichnerowicz-Augustyn.

 • Ambasador Chin o Kanadzie: Biali rasiści

  Aresztowanie dwóch Kanadyjczyków w Chinach to odwet za zatrzymanie wiceprezes Huawei Meng Wanzhou - przyznał ambasador Chin w Kanadzie. Zarzucił Kanadzie i jej sojusznikom, że są "białymi rasistami".

 • Ambasador Rosji wezwany do MSZ

  Siergiej Andriejew, ambasador Rosji w Warszawie, został w trybie pilnym wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych - podaje Polskie Radio. Rosyjskich ambasadorów wezwały także Litwa, Łotwa i Estonia - informuje TASS. Tymczasem media w Rosji już informują, że Polska, Czechy i Estonia zdecydowały o wydaleniu rosyjskich dyplomatów – informuje korespondent RMF FM Przemysław Marzec.

 • ​Meksyk wydalił ambasadora Korei Północnej

  Rząd Meksyku oznajmił w czwartek, że uznał ambasadora Korei Płn. Kim Hyong Gila za persona non grata protestując w ten sposób przeciwko zbrojeniom nuklearnym i rakietowym jego kraju.

 • Islandia: Burza po interwencji polskiego ambasadora

  W islandzkiej gazecie "Stundin" ukazała się relacja z marszu, który 11 listopada przeszedł ulicami Warszawy. W tekście autor nazwał uczestników warszawskiego marszu "nazistami" i "faszystami". Ambasada RP interweniowała. Problem w tym, że słowa ambasadora Polski zostały odebrane jako atak na wolność słowa.

 • Bartosz Cichocki ambasadorem na Ukrainie? Prezydent odpowiada

  ..."Jest propozycja, aby ambasadorem Polski na Ukrainie został dotychczasowy wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki, który zastąpi Jana Piekłę" - poinformował w sobotę prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że o odwołanie Piekły wnioskował szef MSZ.

 • Pochwalił Orbana. Francja odwołała ambasadora

  Prezydent Emmanuel Macron dokonał w weekend zmiany na stanowisku ambasadora Francji w Budapeszcie po tym, jak do prasy wyciekła poufna notatka, w której dyplomata pochwalił politykę migracyjną premiera Węgier Viktora Orbana.

Zdjęcia na temat: ambasador
Wideo na temat: ambasador
Dyskusje na temat: ambasador