• Informacje na temat:

  ambasador

Artykuły na temat: ambasador
 • Ambasador Rosji krytykuje Polskę

  Rosyjska telewizja RT opublikowała w sobotę wywiad z ambasadorem w Warszawie Siergiejem Andriejewem, w którym dyplomata zarzucił stronie polskiej "przeinaczanie" i zapewnił, że "wojna z pamięcią historyczną jest absolutnie nie do przyjęcia" dla Rosji.

 • Protest ambasadora RP w Waszyngtonie

  Ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek domaga się wycofania komentarzy dyrektora Anti-Defamation League Jonathana Greenblatta, jakoby Polska odmawiała publicznego przyznania, że Adolf Hitler usiłował dokonać zagłady Żydów. Ambasador nazywa je insynuacją.

 • Ambasador Rosji wezwany do MSZ

  Siergiej Andriejew, ambasador Rosji w Warszawie, został w trybie pilnym wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych - podaje Polskie Radio. Rosyjskich ambasadorów wezwały także Litwa, Łotwa i Estonia - informuje TASS. Tymczasem media w Rosji już informują, że Polska, Czechy i Estonia zdecydowały o wydaleniu rosyjskich dyplomatów – informuje korespondent RMF FM Przemysław Marzec.

 • ​Meksyk wydalił ambasadora Korei Północnej

  Rząd Meksyku oznajmił w czwartek, że uznał ambasadora Korei Płn. Kim Hyong Gila za persona non grata protestując w ten sposób przeciwko zbrojeniom nuklearnym i rakietowym jego kraju.

 • Polski ambasador wezwany przez rosyjskie MSZ

  Ambasador Wielkiej Brytanii w Moskwie przybył do siedziby rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych - takie informacje podaje Reuters. Do resortu spraw zagranicznych Rosji przybyli według agencji także ambasadorzy Francji i Niemiec w Rosji.

 • Ambasador Chin: Zobaczymy, co zrobi USA

  Ambasador Chin w Stanach Zjednoczonych Cui Tiankai powiedział w środę, że wolą Chin jest rozwiązanie sporu handlowego z Waszyngtonem w drodze negocjacji, ale "do tanga trzeba dwojga" - podał Reuters w środę.

 • Ambasador Przyłębski: Spodziewam się uniewinnienia

  Spodziewam się uniewinnienia - powiedział ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski odnosząc się do faktu, że w kwietniu IPN podjął czynności procesowe ws. weryfikacji jego oświadczenia lustracyjnego.

 • ​Malezja wydala ambasadora Korei Północnej

  Malezja zadeklarowała w sobotę, że ambasador Korei Północnej ma jako persona non grata opuścić kraj, co zarządzono w blisko trzy tygodnie po zamordowaniu w porcie lotniczym Kuala Lumpur przyrodniego brata północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una.

 • Szef MSZ spotkał się z ambasador Izraela

  Niespełna godzinę trwało spotkanie szefa polskiej dyplomacji Jacka Czaputowicza z ambasador Izraela w Polsce Anną Azari. Do rozmowy doszło na prośbę ambasador Izraela.

 • Atak na rosyjskiego ambasadora w Turcji

  Ambasador Rosji w Turcji Andriej Karłow zmarł w poniedziałek od ran postrzałowych odniesionych w następstwie ataku napastnika, który strzelał do niego, gdy ambasador przemawiał w galerii sztuki w Ankarze. Ambasador przebywał na wystawie fotograficznej zatytułowanej "Rosja oczami Turków".

Zdjęcia na temat: ambasador
Wideo na temat: ambasador
Dyskusje na temat: ambasador