• Informacje na temat:

  amon

Artykuły na temat: amon
 • Dziadek Amon - zły omen, hitlerowski upiór

  ..."Czasami, gdy mówię o moim dziadku, czuję się jak dziennikarka. Przestudiowałam jego życie tak wnikliwie, jak kryminolog tworzący psychologiczny portret zabójcy" - przyznaje Jennifer Teege, wnuczka "potwora z Płaszowa", komendanta niemieckiego obozu koncentracyjnego Amona Götha.

 • Dwaj brytyjscy dżihadyści z komórki "The Beatles" wpadli w Syrii?

  Dwóch brytyjskich dżihadystów, członków komórki Państwa Islamskiego (IS), zwanej "The Beatles" i "znanej" z pokazowych egzekucji zachodnich zakładników, zostało zatrzymanych we wschodniej Syrii - twierdzi przedstawiciel armii USA. Alexanda Amon Kotey i El Shafee Elsheikh zostali schwytani na początku stycznia przez wspierane przez USA Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF). Według amerykańskiej armii...

 • Afgańskie służby "zapobiegły dziesiątkom ataków bombowych"

  Afgańskie siły bezpieczeństwa poinformowały w środę, że skonfiskowały i zniszczyły dwie tony azotanu amonu używanego w improwizowanych ładunkach wybuchowych, co zapobiegło dziesiątkom potencjalnych zamachów bombowych.

 • Ewakuacja Amony. Izraelscy policjanci siłą usunęli aktywistów z synagogi

  Izraelski premier Benjamin Netanjahu wezwał do wybudowania na Zachodnim Brzegu nowego osiedla "tak szybko, jak to możliwe". Deklarację taką złożył w czasie, gdy izraelskie służby bezpieczeństwa kończą ewakuację uznanej za nielegalną osady Amona.

 • Izrael: Ewakuacja Amony, Netanjahu zapowiada budowę nowego osiedla

  Izraelski premier Benjamin Netanjahu w czwartek wezwał do wybudowania na Zachodnim Brzegu nowego osiedla "tak szybko, jak to możliwe". Deklarację taką złożył w czasie, gdy izraelskie służby bezpieczeństwa kończą ewakuację uznanej za nielegalną osady Amona.

 • Zarządzono wielką kontrolę chińskich produktów żywnościowych w Polsce - dowiedziała się reporterka RMF FM Agnieszka Burzyńska. Kontrola ma związek z wykryciem melaminy w kwaśnym węglanie amonu, czyli amoniaku do ciast.

 • RMF: Melamina w Polsce w proszku do pieczenia

  Skażony melaminą proszek do pieczenia nie został wprowadzony do sprzedaży - zapewnił rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar. Importer, który sprowadził z Chin skażony kwaśny węglan amonu, służący m.in. do produkcji proszku do pieczenia, zlecił na własny koszt zbadanie tej substancji. Po tej analizie proszku nie wprowadzono na rynek.

 • Prawie 50 osób, w większości dzieci, zatruło się wczoraj siarczanem amonu w gimnazjum w Szprotawie w Lubuskiem. Tę trującą substancję przyniósł do szkoły 13-letni uczeń.

 • Syria: Zatrzymano dwóch Brytyjczyków walczących w ISIS

  Dwaj Brytyjczycy - Alexanda Amon Kotey i El Shafee el-Sheikh - zostali pojmani w styczniu we wschodniej części Syrii przez wspierane przez USA Syryjskie Siły Demokratyczne.  Należeli do grupy trudniącej się porwaniami, nazywanej "The Beatles" ze względu na brytyjski akcent jej członków.  Mieli pełnić rolę strażników oraz tłumaczy pochodzących z Zachodu zakładników terrorystów. Przyjmuje się, że...

 • Sanepid skontroluje chińskie produkty żywnościowe

  Sanepid zarządził wielką kontrolę chińskich produktów żywnościowych w Polsce – dowiedziała się reporterka RMF FM Agnieszka Burzyńska. Inspekcja ma związek z wykryciem melaminy w kwaśnym węglanie amonu, czyli substancji służącej do produkcji proszku do pieczenia.

Zdjęcia na temat: amon
Wideo na temat: amon
 • Wypadek pociągu z niebezpiecznymi substancjami

  Pociąg przewożący niebezpieczne chemikalia wykoleił się w okolicach amerykańskiej miejscowości Trenton w Karolinie Południowej. Z torów wypadło prawie 40 wagonów. Przewożone w nich były m.in. amoniak i azotan amonu. Część mieszkańców miejscowości ewakuowano ze względów bezpieczeństwa. Nie ma informacji, by ktokolwiek został poszkodowany.