• Informacje na temat:

  anachronizm

Artykuły na temat: anachronizm
 • Anachronizm - co to znaczy? Anachronizm możemy rozumieć trojako. Może to być zatem - sposób wysłowienia, który nie pasuje do opisywanego w utworze...

 • "Polski anachronizm" braci Kaczyńskich

  Konserwatywny niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ) skrytykował politykę "bliźniaków Kaczyńskich", publikując obszerny komentarz pod tytułem "Polski anachronizm".

 • ...31 maja o godzinie 17 w sali sądeckiego ratusza odbędą się Sądeckie Spotkania z Filozofią. Ich tematem będzie "Ojczyzna i Patriotyzm- anachronizm czy konieczność".

 • Savoir-vivre: Czesław Mozil każe wyp***

  Co jakiś czas ktoś z moich znajomych albo nowo poznana osoba chce "polemizować" na temat zasad savoir-vivre’u i dobrego wychowania. Najczęściej pada argument pt. "anachronizm", oskarżający dziedzinę dobrych manier o niedzisiejszość. "Savoir-vivre należy do przeszłości, już dawno pokrył się grubą warstwą kurzu". Zawsze w tej sytuacji pytam, czy ktoś korzysta z podręczników z wieku XVIII czy XIX...

 • Rosyjska armia toczy bój o onuce

  Rosyjscy żołnierze stanęli w obronie onuc. Nie podobają im się skarpety proponowane przez ministerstwo obrony. Resort jednak twierdzi, że onuce to anachronizm i nie zamierza zmieniać swojej decyzji.

 • W USA prezydenta wybiera się w skomplikowanym systemie wyborów pośrednich ustalonym ponad 200 lat temu w początkach państwa amerykańskiego. Chociaż powoduje on czasem sporo zamieszania i jest krytykowany jako anachronizm na razie nie zanosi się na jego zmianę.

 • Amerykanie nie chcą obecnie przyjąć koncepcji, aby "widzieć w przyszłości w ogóle zniesienie wiz jako anachronizmu" - powiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski po rozmowie z prezydentem Bushem.

 • GIS: W przyszłym roku więcej bezpłatnych szczepień

  W 2012 roku ma być więcej bezpłatnych szczepień - zapowiada Główny Inspektorat Sanitarny. Chodzi o szczepienia przeciwko pneumokokom, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i ospie wietrznej. Inspektora zapowiada także, że poprze zniesienie kar za nieszczepienie dzieci. "Kary administracyjne to anachronizm" - powiedział rzecznik GIS.

 • Polskie podręczniki, a już zwłaszcza scenariusze polecane na szkolne uroczystości, są pełne anachronizmów i stereotypów na temat kobiet. Matka na przykład to skrzyżowanie Kopciuszka z robotem kuchennym, w chustce na głowie i z krosnem w ręku.

 • Polscy luteranie krytykują Sejm

  Polscy luteranie krytykują decyzję Sejmu ogłoszenia 2012 roku Rokiem ks. Piotra Skargi. Ich zdaniem, izba "przypomina osobę bardzo kontrowersyjną i idee, które powinny być obce nowoczesnemu społeczeństwu". Jak informuje "Rzeczpospolita", chodzi o to, że ks. Skarga stanowczo opowiadał się za państwem jednowyznaniowym, co obecnie należy uznać za anachronizm.

Dyskusje na temat: anachronizm