• Informacje na temat:

  andreotti giulio

Artykuły na temat: andreotti giulio
 • Nie żyje Giulio Andreotti

  Zmarł Giulio Andreotti. Były siedmiokrotny premier Włoch miał 94 lata. Polityk był także wielokrotnie ministrem, między innymi spraw zagranicznych.

 • Do kliniki Gemelli w Rzymie trafił w ciężkim stanie były siedmiokrotny premier Włoch Giulio Andreotti. 93-letni senator, jeden z protagonistów sceny politycznej ostatnich dekad jest na oddziale intensywnej terapii z powodu problemów oddechowych.

 • Były premier Włoch w liście do Watykanu ostrzegał, że Jan Paweł II jest zagrożony

  W 1980 roku były premier Włoch Giulio Andreotti napisał w liście do Watykanu, że papież Jan Paweł II jest w niebezpieczeństwie. Epizod ten przywołał historyk, biograf polskiego papieża Andrea Riccardi podczas prezentacji książki o żandarmerii watykańskiej.

 • Były premier Włoch ostrzegał, że Jan Paweł II jest zagrożony

  W 1980 roku były premier Włoch Giulio Andreotti napisał w liście do Watykanu, że papież Jan Paweł II jest w niebezpieczeństwie. Epizod ten przywołał historyk, biograf polskiego papieża Andrea Riccardi, podczas prezentacji książki o żandarmerii watykańskiej.

 • Giulio Andreotti, były 7-krotny premier Włoch, został oczyszczony z zarzutu zlecenia zabójstwa dziennikarza. 24 lata po tym morderstwie, Sąd Kasacyjny zdecydował o uchyleniu wyroku niższej instancji, który głosił, że Andreotti jest winny. Werdykt ten jest ostateczny.

 • Dzisiaj we Włoszech wraca na wokandę sprawa byłego premiera Giulio Andreotti'ego. Ma on odpowiadać przed Sądem Apelacyjnym na pytania o współpracę z mafią. Półtora roku temu, w pierwszej instancji, został oczyszczony z zarzutów.

 • Były premier Włoch, Giulio Andreotti został skazany na 24 lata więzienia. Taką informację podała włoska agencja prasowa Ansa. Zdaniem sędziów sądu apelacyjnego, były mąż stanu zlecił w 1979 roku zabójstwo dziennikarza.

 • Nowy rząd Włoch został zaprzysiężony

  ...obrończynią byłego premiera Giulio Andreottiego, gdy oskarżono go o związki z mafią; został uniewinniony. Za infrastrukturę odpowiadać będzie w rządzie Danilo Toninelli, ekspert do spraw reform, jakie...

 • Nowy rząd Włoch zaprzysiężony

  Giulio Andreottiego, gdy oskarżono go o związki z mafią; został uniewinniony. Za infrastrukturę odpowiadać będzie w rządzie Danilo Toninelli, ekspert do spraw reform, jakie przeprowadzić chce Ruch Pięciu...

 • ...premier i ówczesny przewodniczący Chrześcijańskiej Demokracji - jechał do Izby Deputowanych na zaprzysiężenie rządu Giulio Andreottiego został zatrzymany na rzymskiej via Fani. Terroryści zabili na(...) o bezwarunkowe uwolnienie zakładnika ponownie zaapelował Paweł VI. Dopiero niedawno ówczesny premier Giulio Andreotti ujawnił, że papież był gotów zapłacić okup za życie i wolność swego przyjaciela...

Dyskusje na temat: andreotti giulio