• Informacje na temat:

  andriejew

Artykuły na temat: andriejew
 • Spotkanie Waszczykowski - Andriejew trwało... 3 minuty. Było "kurtuazyjne"

  Zaledwie 3 minuty trwało spotkanie szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego z ambasadorem Rosji Siergiejem Andriejewem. Taką informację przekazał dziennikarzom sam Waszczykowski, dodając, że spotkanie było kurtuazyjne.

 • Ambasador Rosji Siergiej Andriejew poprosił Witolda Waszczykowskiego o spotkanie

  Minister Witold Waszczykowski przyjmie w czwartek, 4 lutego, ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce Siergieja Andriejewa - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jak zaznaczono, spotkanie odbędzie się na prośbę Andriejewa.

 • Rosyjski ambasador Siergiej Andriejew ma się w poniedziałek stawić w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

 • Szefowa MAK Tatiana Anodina spotka się przedstawicielami smoleńskiej podkomisji

  Tatiana Anodina spotka się polską podkomisją badającą katastrofę smoleńską. Taką informację potwierdzili korespondentowi RMF FM w Moskwie przedstawiciele MAK. Wcześniej wspomniał o tym rosyjski ambasador w Warszawie Siergiej Andriejew.

 • Ambasador Rosji odpowiada na apel Czaputowicza o zwrot wraku

  ..."Wrak Tu-154M, w którego katastrofie zginął prezydent Lech Kaczyński, pozostaje w Rosji, ponieważ polska strona nie zakończyła jeszcze śledztwa" - tak według agencji Ria Novosti miał oświadczyć ambasador Federacji Rosyjskiej w Warszawie Siergiej Andriejew. "Nie widzimy u naszych polskich partnerów gotowości do normalizacji relacji z Rosją" - powiedział również ambasador.

 • Rosyjski ambasador w Polsce: Nie ma chęci poprawy stosunków z Rosją

  ..."Polska nie wykazuje chęci poprawy stosunków z Rosją" - mówi w wywiadzie dla agencji Ria Novosti ambasador rosyjski w Warszawie Siergiej Andriejew. Według dyplomaty, nowy skład polskiego rządu, niczego nie zmieni w stosunkach polsko-rosyjskich. To odpowiedź ambasadora na wystąpienie polskiego szefa dyplomacji mówiącego o chęci normalizacji stosunków z Rosją.

 • Ambasador Rosji o swojej kontrowersyjnej wypowiedzi: Ubolewam, że byłem niewystarczająco precyzyjny

  Nie miałem zamiaru obrażać narodu polskiego, ubolewam nad tym, że byłem niewystarczająco precyzyjny w swojej wypowiedzi - mówił ambasador Rosji Siergiej Andriejew po spotkaniu w MSZ. W piątek w wywiadzie telewizyjnym ambasador Andriejew stwierdził, że to Polska doprowadziła we wrześniu 1939 roku do katastrofy.

 • ​Ambasadorzy Izraela i Rosji na obchodach rocznicy wyzwolenia Auschwitz

  Auschwitz jest symbolem piekła i zła Zagłady - mówiła ambasador Izraela Anna Azari podczas obchodów 71. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Ambasador Rosji Siergiej Andriejew przypomniał, że "bramę obozu otworzyli żołnierze radzieccy".

 • Spotkanie szefa MSZ z ambasadorem Rosji trwało kilka minut

  Spotkanie z ambasadorem Rosji trwało kilka minut; Siergiej Andriejew przyszedł jedynie złożyć życzenia noworoczne - powiedział po czwartkowej rozmowie szef MSZ Witold Waszczykowski. Ambasador poinformował, że o "sprawach roboczych" rozmawiał z dyrektorem departamentu wschodniego MSZ.

 • Kłamstwo rosyjskiego ambasadora ma związek z sankcjami?

  Wypowiedź rosyjskiego ambasadora może mieć związek z sankcjami Unii Europejskiej wobec tego kraju - uważa Adam Bielan. Polityk Zjednoczonej Prawicy podkreślił w radiowej Jedynce, że ambasador Siergiej Andriejew nie może nie znać historii. W związku z piątkową wypowiedzią Andriejew został wezwany do MSZ.

Zdjęcia na temat: andriejew
Wideo na temat: andriejew
 • Ambasador Rosji: Polityka Polski doprowadziła do katastrofy we wrześniu '39

  "Polityka Polski doprowadziła do tej katastrofy we wrześniu 1939 roku" - stwierdził na antenie TVN 24 ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew. "Polska przez swoją politykę wielokrotnie blokowała zbudowanie koalicji przeciwko Niemcom hitlerowskim" - dodał dyplomata.

 • Ambasador Rosji: Stosunki polsko-rosyjskie najgorsze od 1945 roku

  Stosunki polsko-rosyjskie są najgorsze od 1945 roku i nie jest to nasza wina. To wybór strony polskiej, która zamroziła nasze kontakty polityczne, ale i kulturalne - powiedział ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew. Nie wiem, jak będzie, ale jedno mogę powiedzieć na pewno: nigdy nie zapomnimy sytuacji z pomnikiem. Osobiście nie zapomnę nigdy - podkreślił ambasador. W ten sposób rosyjski

Dyskusje na temat: andriejew