• Informacje na temat:

  ania z zielonego wzgórza

Artykuły na temat: ania z zielonego wzgórza
 • "Ania z Zielonego Wzgórza" otworzy sezon w krakowskim Teatrze Groteska

  Inscenizacja „Ani z Zielonego Wzgórza” na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery otworzy 71. sezon w krakowskim Teatrze Groteska. Premiera w najbliższy piątek.

 • Uczestnicy urodzinowego przyjęcia w Krakowie wypili w czwartek - wznosząc toast za zdrowie Ani z Zielonego Wzgórza - 3 tys. 660 butelek soku marchewkowego Bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery skończyła 100 lat.

 • Kanadyjczycy bronią... rudych włosów Ani z Zielonego Wzgórza

  Wyczyny celebrytów czy zabawne wpadki rzadko trafiają do poważnych kanadyjskich gazet, jednak prawdziwą burzę medialną wywołało... przefarbowanie Ani z Zielonego Wzgórza na blond. Wszystko przez nowe wydanie powieści Lucy Maud Montgomery. Na jego okładce bohaterka jest seksowną blondynką o okrągłej twarzy.

 • Dziewiąty tom serii o Ani z Zielonego Wzgórza - "The Blythes Are Quoted" - ukazał się we wtorek w Kanadzie. Publikowana 67 lat po śmierci Lucy Maud Montgomery książka zaskakuje, to kipiący kocioł ciemnych spraw - ocenił ukazujący się w Toronto dziennik "The Globe and Mail".

 • "Marzę tylko o jednym: żeby znów zaczęła chodzić i mówić"

  Każdą wolną chwilę spędza opiekując się żoną - prawie codziennie oglądają razem "Anię z Zielonego Wzgórza", ich ulubiony film. Sam utrzymuje rodzinę i spłaca kredyt, który wziął na leczenie ukochanej. Ale ona wciąż nie mówi i nie chodzi.

 • Poświęcił się dla chorej żony

  Każdą wolną chwilę spędza opiekując się żoną - prawie codziennie oglądają razem "Anię z Zielonego Wzgórza", ich ulubiony film. Sam utrzymuje rodzinę i spłaca kredyt, który wziął na leczenie ukochanej. Ale ona wciąż nie mówi i nie chodzi.

 • MEN skierowało do konsultacji projekt podstawy programowej

  ...z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery, "Sposób na Alcybiadesa" Edmunda Niziurskiego, "Dywizjon 303" Arkadego Fiedlera, fragmenty "Pamięci i tożsamości" Jana Pawła II i wybrana powieść kryminalna(...) zrealizowania w pracy z uczniami wszystkich treści zawartych w podstawie. To ona jest bazą do pisania programów nauczania i podręczników. Skierowany do konsultacji projekt obejmuje podstawę programową...

 • 100 książek, które trzeba przeczytać. Internauci wybrali

  ...nich znalazły się zarówno pozycje klasyczne, takie jak "Mały Książę", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Kamienie na szaniec" czy "Baśnie" Andersena, jak i współczesne, m.in. "Igrzyska śmierci" czy "Gwiazd(...) tygodnie oddali ponad 165 tysięcy głosów! Internauci mogli głosować na wiele książek, ale na dany tytuł tylko raz. Przy okazji głosowania można było wziąć udział w quizie wiedzy o literaturze, do...

 • Co będą czytać uczniowie? Do szkół podstawowych wraca kanon lektur szkolnych

  Kiplinga, "Skrzynia Władcy Piorunów" Marcina Kozioła, fragmenty "Cyberiady" Stanisława Lema, wybrana powieść Kornela Makuszyńskiego, "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery, wybrana(...) latania ", "Mikołajek" (wybór opowiadań) René Gościnnego i Jean-Jacquesa Sempé, "Powrót taty" , "Pani Twardowska" , "Pan Tadeusz" (opisy) Adama Mickiewicza, "Dynastia Miziołków" Joanny Olech...

 • Reforma edukacji. MEN opublikowało listę lektur szkolnych

  Kozioła, fragmenty "Cyberiady" Stanisława Lema, wybrana powieść Kornela Makuszyńskiego, "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery, wybrana powieść Alfreda Szklarskiego, "Dziewczynka tańcząca(...). Szkoła latania", "Mikołajek" (wybór opowiadań) René Gościnnego i Jean-Jacquesa Sempé, "Powrót taty", "Pani Twardowska", "Pan Tadeusz" (opisy) Adama Mickiewicza, "Dynastia Miziołków" Joanny Olech...

Dyskusje na temat: ania z zielonego wzgórza