• Informacje na temat:

  annan kofi

Artykuły na temat: annan kofi
 • Rogaty Kofi Annan

  Od niedawna hasło Kofi Annan powinno się kojarzyć nie tylko z byłym sekretarzem generalnym ONZ, ale także z nowo narodzonym... nosorożcem.

 • Kofi Annan mediatorem

  Zarówno władze Izraela, jak i przedstawiciele libańskiego Hezbollahu przyjęli ofertę mediacji sekretarza generalnego ONZ Kofiego Annana w sprawie uwolnienia z rąk hezbollahów dwóch izraelskich żołnierzy.

 • Kto zostanie nowym sekretarzem generalnym ONZ? Wiele wskazuje na to, że stanowisko to ponownie obejmie Kofi Annan. Jego obecna kadencja upływa z końcem grudnia.

 • Dzisiaj sekretarz generalny ONZ Kofi Annan poleci na Bliski Wschód. Spotka się tam z premierem Izraela Ehudem Barakiem i liderem Autonomii Palestyńskiej Jasserem Arafatem.

 • Kofi Annan u Castro

  Kubański prezydent Fidel Castro przyjął dziś sekretarza generalnego ONZ Kofiego Annana w szpitalnym pokoju, gdzie odpoczywa po operacji chirurgicznej - podał w piątek kubański dziennik "Juventud Rebelde", który również publikuje zdjęcie z tego spotkania.

 • Kofi Annan: Sytuacja w Syrii jest "ponura"

  Wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej do Syrii Kofi Annan oświadczył we wtorek w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, że sytuacja w tym kraju jest "ponura" i wyraził zaniepokojenie doniesieniami o atakach sił reżimu Baszara el-Asada, które są dokonywane mimo zawieszenia broni.

 • Kofi Annan: Nigdy więcej holokaustu

  Wiele państw wymaga, by w szkołach średnich mówić młodym ludziom o holokauście. Dlaczego? Ze względu na historyczną ważność. To oczywiste. Ale także dlatego, że w naszym - coraz bardziej różnorodnym i zglobalizowanym świecie - nauka o tym przypadku ludobójstwa jest ważnym elementem uświadamiania nastolatków - pisze Kofi A. Annan w artykule dla "New York Times".

 • ONZ: Kofi Annan rezygnuje ze stanowiska wysłannika do Syrii

  Kofi Annan rezygnuje z funkcji wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej do Syrii; po 31 sierpnia nie przedłuży mandatu - poinformował w czwartek szef ONZ Ban Ki Mun. Annan uważa, że nie otrzymał dość wsparcia, a społeczność międzynarodowa jest w sprawie Syrii podzielona.

 • Wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej Kofi Annan spotkał się z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem. Celem misji Annana jest przekonanie władz w Damaszku do zakończenia stosowania przemocy. W kraju tym władze od roku krwawo tłumią antyrządowe powstanie.

 • Kofi Annan: Plan pokojowy dla Syrii jest jeszcze realny

  Specjalny wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej Kofi Annan wyraził w środę opinię, że jest jeszcze możliwa realizacja wypracowanego przez niego planu pokojowego dla Syrii. Ostrzegł, że "jakakolwiek dalsza militaryzacja konfliktu w tym kraju byłaby katastrofalna".

Zdjęcia na temat: annan kofi
Dyskusje na temat: annan kofi