• Informacje na temat:

  antek

Artykuły na temat: antek
 • Antek to jedna z typowych noweli pozytywistycznych operujących dramatyczną historią dziecka, która ma posłużyć celom dydaktycznym.

 • Legendarny szef oddziału. Antek i jego gwardia

  ...nastolatków, dowodzonych m.in. przez przedwojennych oficerów, jak rotmistrz Władysław Olszowski. Legendarny szef oddziału Legendarnym szefem oddziału był 21-letni Antoni Godlewski ("Antek Rozpylacz(...) ul. Brackiej 5, gdzie w miejscu jego grobu do dziś widnieje przykryty szybą napis z 1945 roku: "Antek Rozpylacz pochowany został na cmentarzu Powązki Wojskowe". Natomiast w 2002 roku, w przeddzień 58

 • Mielec: Koniec produkcji "Antka"

  PZL Mielec kończy dziś produkcję jednego z najsłynniejszych samolotów transportowych świata, popularnego "Antka", czyli PZL An-2. Na całym świecie wyprodukowano ich 20 tys. egzemplarzy, w samym Mielcu 12 500 sztuk. Dziś ostatni "Antek" odleci do odbiorcy w Wietnamie.

 • "Antek" pożegnał się z lotnictwem wojskowym

  Eksploatowane od 56 lat samoloty An-2 zostały wycofane z lotnictwa wojskowego. Oficjalne pożegnanie popularnych "Antków" odbyło się w piątek na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, gdzie latały dwie ostatnie tego typu maszyny.

 • Dzieje Rycerza Antka

  Antek miał sześć lat i dziewięć miesięcy. Odchodził bez lęku, wierząc, że jego cierpienie ma sens. - Synku, umarłbym za ciebie, gdybym mógł - płakał tata Antka. Chłopiec uśmiechał się z wysiłkiem: - Ale to ja, tato, umrę za ciebie.

 • "Antek Usypiacz" skazany na 15 lat więzienia

  ..."Antek Usypiacz" był m.in. oskarżony o zabójstwa - dwaj otruci przez niego mężczyźni nie obudzili się. Zabójstw mu jednak nie udowodniono - za 26 napadów rabunkowych dostał wówczas 15 lat więzienia...

 • Według szefa Ligi Polskich Rodzin, Romana Giertycha, Antoni Macierewicz nie powinien kandydować do Sejmu nie dlatego, że posiada wiedzę o działaniach służb specjalnych, ale dlatego, że "nie nadaje się na posła".

 • PZL Mielec kończy dziś produkcję jednego z najsłynniejszych samolotów transportowych świata, popularnego „Antka’ czyli PZL An-2. Na całym świecie wyprodukowano ich 20 000 egzemplarzy, w samym Mielcu 12 500 sztuk. Dziś ostatni „Antek” odleci do odbiorcy w Wietnamie.

 • W Grudziądzu od piątku trwa Europejski Zlot Samolotów AN-2. Impreza wzbudziła duże zainteresowanie w szeregach właścicieli największych dwupłatowców świata. Na zlocie stawiło się kilkudziesięciu pilotów...oczywiście ze swymi pupilami.

 • Za nami druga odsłona Zlotu Gwiazd RMF FM. Bawiliśmy się w Gdańsku

  Rozdaliśmy tysiące lodów, gofry dla słuchaczy przyrządzała Natalia Szroeder, Antek Smykiewicz wziął udział w kilku szybkich randkach, a Artur Siódmiak szkolił z rzutu do celu pomidorem. Zaśpiewaliśmy też na największym w Polsce Karaoke - tak wyglądała druga odsłona Zlotu Gwiazd RMF FM w Gdańsku na Targu Węglowym. Za tydzień widzimy się w Katowicach.

Zdjęcia na temat: antek
Wideo na temat: antek
Dyskusje na temat: antek