• Informacje na temat:

  antyk

Artykuły na temat: antyk
 • Muzeum Brytyjskie zwróci skradzione antyki

  Muzeum Brytyjskie, jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej, ogłosiło w czwartek, że zwróci Irakowi liczące pięć tysięcy lat antyki, które zostały skradzione przez londyńskiego handlarza wkrótce po inwazji przeprowadzonej przez USA na Irak w 2003 roku.

 • Współczesny antyk w Teatrze Polskim

  "Ajaks, szaleństwo" w reż. Theodorosa Terzopoulosa oraz "Elektra" w reż. Tadashiego Suzuki to dwie współczesne realizacje dramatów antycznych, które można zobaczyć na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Świat miejscem prawdy" we Wrocławiu.

 • Rozbito szajkę sprzedającą nielegalnie zdobywane antyki

  Grecka policja poinformowała w środę o rozbiciu szajki, która sprzedawała pochodzące z nielegalnych wykopalisk antyki. W wyniku ponad rocznego dochodzenia zatrzymano dotąd 26 osób i skonfiskowano ponad 2 tys. zabytków, w tym pochodzące z VI wieku p.n.e.

 • Hiszpania: IS był wspierany ze sprzedaży zniszczonych antyków

  Jak poinformował w czwartek dziennik “ABC", zatrzymanie właściciela antykwariatu oraz jednego z jego klientów potwierdziło tezę o istnieniu sieci osób powiązanych z IS, które wspierały jego działalność sumami ze sprzedaży antyków. Te wcześniej zostały zniszczone przez bojowników IS. “Obaj mężczyźni mają po 31 lat (...). Postawiono im zarzuty finansowego wspierania terroryzmu...

 • Pomóż odnaleźć antyki z Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego

  Małopolska policja apeluje do kolekcjonerów o dobrowolne oddawanie starych fotografii i aparatów ze zbiorów Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Duża część kolekcji zniknęła z magazynów. Policja odzyskała już ponad tonę zabytkowych przedmiotów, ale uważa, że w rękach handlarzy starociami może znajdować się dużo większa część kolekcji.

 • "DGP": Antyki także emigrują z kraju

  Zdaniem ekspertów w tym roku może paść rekord pod względem wartości dzieł sztuki, które wywieziono za granicę. Ostatni padł trzy lata temu - wtedy za granicę sprzedano dzieła o łącznej wartości 106,4 mln zł - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego

  Pierwszy od lat Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego, na który zapowiedziało się prawie 200 kolekcjonerów z całej Polski, odbył się w niedzielę, 17 maja, na Nowym Rynku w Łowiczu.

 • Stołeczna policja odzyskała 33 antyki skradzione w dworku na południu Francji. W dwóch galeriach w Warszawie i okolicach znaleziono osiem obrazów, rzeźby, figurki, świeczniki i puchary. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem 32-letniego Dominika W.

 • Kaliska prokuratura oskarżyła 44-letniego mężczyznę o kradzieże w jednym z miejscowych kościołów i w sklepach z antykami. Mężczyzna przebywa od maja ub. roku w areszcie; grozi mu do 10 lat więzienia.

 • Sześcioosobową szajkę, zajmującą się kradzieżami dzieł sztuki i antyków, rozbiła łódzka policja. W tym roku złodzieje trzykrotnie włamali się do domu kolekcjonera dzieł sztuki pod Łodzią.

Zdjęcia na temat: antyk
Wideo na temat: antyk
 • antyk

  antyk

 • Policja odzyskała kolejne antyki skradzione we Francji

  -letniego mieszkańca Giżycka, który jest podejrzany o kradzież antyków. Zarzuty usłyszeli także właściciel i pracownik jednej z galerii, która oferowała cenne przedmioty. W sumie odzyskano dotąd 37 antyków o wartości pół miliona złotych.

 • Pożar hali magazynowej w Rembartowie. Jedna ofiara śmiertelna

  Ok. 1 w nocy wybuchł pożar w warszawskim Rembertowie. Nadal płonie hala magazynowa, w której przechowywano antyki. W środku strażacy odnaleźli zwęglone zwłoki. Cztery zastępy straży pożarnej nadal walczą z pożarem.